Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Twilight sága: Zatmění, Muži, kteří nenávidí ženy

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

28. 6. 2010

!SPECIÁL! Na plátnech kin se objeví dvě filmové novinky ztvárněné dle knižní předlohy, přičemž obě slavily obrovské úspěchy mezi čtenáři. První je očekávaný snímek Twilight sága: Zatmění a druhým titulem je koprodukční krimithriller Muži, kteří nenávidí ženy.

Twilight sága: Zatmění (The Twilight Saga: Eclipse, USA, 2010)

Twilight sága: Zatmění Zdroj: spi-film

Bella stojí před závažným životním rozhodnutím čemu, respektive komu dá přednost, jestli lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Přičemž oba spojuje jen vzájemná nenávist k tomu druhému. Navíc Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle je do cesty ke štěstí postavena nejedna překážka.

Žánr: Akční / Romantický / Horor / Thriller

Režie: David Slade

Scénář: Melissa Rosenberg

Kamera: Javier Aguirresarobe

Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Ashley Greene, Taylor Lautner, Peter Facinelli, Jackson Rathbone, Kellan Lutz, Nikki Reed, Bryce Dallas Howard, Dakota Fanning ad.

Délka filmu: 124 min.

Muži, kteří nenávidí ženy (Män som hatar kvinnor, Švédsko / Dánsko / Německo, 2009)

Muži, kteří nenávidí ženy Zdroj: bontonfilm

Před čtyřiceti lety zmizela Harriet Vangerová, neteř významného strojírenského magnáta, aniž by po sobě zanechala jakékoliv stopy. Její strýc je přesvědčen, že byla zavražděna někým z rodiny, a proto si najímá novináře Mikaela a hackerku světového formátu Lisbeth. Společně odkrývají dávná tajemství, která měla raději zůstat ukryta v propadlišti dějin.

Žánr: Thriller / Krimi

Režie: Niels Arden Oplev

Scénář: Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg

Kamera: Jens Fischer, Eric Kress

Hudba: Jacob Groth

Hrají: Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre, Ingvar Hirdwall, Björn Granath, Annika Hallin, Michalis Koutsogiannakis

Délka filmu: 152 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Twilight sága: Zatmění, Muži, kteří nenávidí ženy