Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Tron: Legacy 3D, Paranormal Activity 2, Dívka, která šlápla do vosího hnízda a české filmy

Eliška Nová

Eliška Nová

13. 12. 2010

Digitální svět ve filmu Tron: Legacy, který je pokračováním snímku z roku 1982. Nejočekávanější horor roku Paranormal Activity 2. Poslední díl série Milénium podle knižní předlohy Stiega Larssona. A k tomu dvě české novinky.

Tron: Legacy 3D (USA, 2010)

Tron: Legacy. Zdroj: Falcon

Snímek z roku 1982 Tron se dočkal svého pokračování. Navíc ve formátu 3D. Příběh je zasazen do digitálního světa. Kevin, svého času známý jako největší světový tvůrce videoher, zmizel. A to trápí jeho syna Sama. Sam otce nakonec najde podle zaslaného signálu. Jenže objeví ho v kyberprostoru, kde byl Kevin uvězněn přes dvacet let.

Žánr: Sci-Fi/Akční

Režie: Joseph Kosinski

Scénář: Adam Horowitz, Richard Jefferies, Edward Kitsis

Hudba: Duft Punk

Hrají: Gerret Hedlund, Jeff Bridges, Olivia Wilde, Yaya DaCosta, Michael Sheen, Bruce Boxleitner, Serinda Swan, John Hurt, Beau Garrett, Thomas Bangalter

Délka filmu: 126 min

Paranormal Activity 2 (USA, 2010)

Paranormal Activity 2. Zdroj: Bontonfilm

Po třech letech, kdy do kin vstoupil horor, kde základní složku tvořily záběry z průmyslových kamer, přichází dvojka. A mluví se o ní jako o nejočekávanější hororové události roku. Není divu. Jednička, která stála patnáct tisíc dolarů a vydělala 200 miliónů, se stala jedním z nejúspěšnějších filmů. Jestli se opravdu rádi bojíte, Paranormal Activity budou zřejmě tou správnou volbou. Na základě stížností diváků se v některých amerických kinech přestaly vysílat i upoutávky.

Žánr: Horor

Režie: Tod Williams

Scénář: Oren Peli, Michael R. Perry

Hrají: Katie Featherston, Gabriel Johnson, Micah Sloat

Délka filmu: 91 min

Dívka, která kopla do vosího hnízda (Švédsko, 2009)

Dívka, která šlápla do vosího hnízda. Zdroj: Bontonfilm

Tvůrci série Milénium evidentně nesázejí na dlouhé napínání diváků, jak tomu bývá u fanouškovských hitů stylu Harryho Pottera nebo Stmívání, jakkoli se tyto tři série jen těžko srovnávají. Třetí, a taky poslední, díl jde do kin už měsíc po premiéře dvojky. Na rozuzlení tak diváci nemuseli dlouho čekat. Lisbeth plánuje pomstu. Lidem, kteří ji chtěli zabít, ale i vládním institucím. Plán jí ale komplikuje kulka, která jí uvízla v hlavě a kvůli které leží na jednotce intenzivní péče.

Žánr: Krimi/Drama

Režie: Daniel Alfredson

Scénář: Jonas Frykberg

Hudba: Jacob Groth

Hrají: Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre, Georgi Staykov

Délka filmu: 147 min

Heart Beat 3D (Česko, 2010)

Heart Beat by podle tvůrců měl být prvním českým celovečerním filmem natočeným pro formát 3D. O snímku se také píše, že je to pohled do paměti černé skříňky mezinárodního spiknutí. Scénář napsal Jan NěmecVáclavem Havlem asi před čtyřiceti lety. A hlavní role? Jan Budař. O moc víc se o české premiéře neví. A co dodat, některé weby se ani neshodnou na tom, jestli se jedná o drama, komedii nebo dokument.

Žánr: Drama

Režie: Jan Němec

Scénář: Jan Němec, Václav Havel

Hudba: MIDI LIDI

Hrají: Jan Budař

Délka filmu: 65 min

Medvědí ostrovy (Česko, 2010)

Medvědí ostrovy. Zdroj: Bionaut

Martin Ryšavý svým snímkem Medvědí ostrovy navazuje na své předchozí projekty. Ty byly zaměřené na oblast ruské dálnovýchodní Republiky Sacha. Na Medvědích ostrovech ve Východosibiřském moři žijí správci rezervace ledních medvědů. Film sleduje jejich putování na opuštěnou polární stanici.

Žánr: Dokument

Režie: Martin Ryšavý

Scénář: Martin Ryšavý

Délka filmu: 62 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Tron: Legacy 3D, Paranormal Activity 2, Dívka, která šlápla do vosího hnízda a české filmy