Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Thor, Čertova nevěsta a Czech Made Man

Eliška Nová

Eliška Nová

28. 4. 2011

!Filmy v kinech od 28. dubna!Tento týden dorazí do kin dobrodružný snímek čerpající ze severské mytologie Thor, další z Troškových pohádek Čertova nevěsta a český film Czech Made Man s Janem Budařem v hlavní roli.

Thor (USA, 2011)

Thor, Zdroj: Bontonfilm

Režisér Kenneth Branagh se v minulosti věnoval hlavně Shakespearovi. Režíroval Mnoho povyku pro nic, Hamleta nebo Jak se vám líbí. Co se herecké kariéry týče, zahrál si třeba v Pirátech na vlnách. Teď se vrhnul na dobrodružný film, který čerpá ze severské mytologie. Vládce bohů Odin po dlouhých letech nastolil mír, pod nohy mu ale hází klacky jeho arogantní syn Thor. Odin ho proto potrestá odebráním božských schopností. Thorova oslabení chce využít jeho bratr, a proto na něj pošle armádu. Celá země je tak v ohrožení.

Žánr: Akční/Dobrodružný/Drama/Fantasy

Režie: Kenneth Branagh

Scénář: Ashley Miller, Zack Stentz, Don Payne

Hudba: Patrick Doyle

Hrají: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Stellan Skarsgård, Rene Russo

Délka filmu: 130 min

Čertova nevěsta (Česká republika, 2011)

Čertova nevěsta, Zdroj: Bontonfilm

Zdeněk Troška přichází opět s pohádkou, tedy s žánrem, který se mu už tolikrát osvědčil. A zase budou v jeho pohádce figurovat čerti. Příběh vypráví o království, kde ke štěstí chybí narození následníka trůnu. Králi to příliš nevadí, ale královna se trápí a je ochotná upsat se i peklu. Nebyli by to čerti, aby královniny prosby nevyslyšeli. Za pár měsíců se narodí princezna Štěpánka. Jenže až jí bude osmnáct let, bude se muset stát nevěstou samotného pekelného vládce.

Žánr: Pohádka

Režie: Zdeněk Troška

Scénář: Zdeněk Troška, Marek Kališ

Hudba: Miloš Krkoška

Hrají: Sabina Laurinová, David Suchařípa, František Němec, Eva Josefíková, Václav Šanda

Délka filmu: 101 min

Czech Made Man (Česká republika, 2011)

Czech Made Man, Zdroj: Falcon

Snímek Czech Made Man čerpá ze skutečného příběhu jednoho mladého byznysmena. Z chudé rodiny alkoholiků ovládl internetové domény. V komunistických osmdesátých letech není zrovna oblíbencem režimu a listopad ’89 prožije v blázinci. Po revoluci má ale volný prostor pro podnikání. Ne vše jde ale jako na drátkách. Postupem času se podívá do Německa, Číny, ale i na Pankrác.

Žánr: Komedie/Drama

Režie: Tomáš Řehořek

Scénář: Milan Bukovecký, Oto Klempíř, Jiří Hubáček

Hudba: Kája Mařík

Hrají: Jan Budař, Kateřina Brožová, Martin Písařík, Milan Šteindler, Pedja Bjelac, Zdeněk Srstka, Ester Kočičková, Antonín Duchoslav, Jana Krausová, Petr Čtvrtníček, Veronika Hong, Tomáš Matonoha, Norbert Lichý

Délka filmu: 85 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Thor, Čertova nevěsta a Czech Made Man