×
TOPZINE.cz

Premiéry: Terminátor Salvation, Kámoš k pohledání, Nedodržený slib, Architekt odpadu, Home

Do kin zavítá v  pořadí již čtvrtý díl Terminátora, který se odehrává ve vzdáleném roce 2018.  Najít skutečného kamaráda dá opravdu zabrat, o tom ví své hlavní hrdina filmu Kámoš k pohledání. Tři skutečné výpovědi nás čekají ve snímcích Nedodržený, Architekt odpadu a Home.

Terminator Salvation (Terminator Salvation, USA / Německo / Velká Británie, 2009)

Příběh filmu je zasazen do post-apokalyptického roku 2018, kdy poslední zbytky lidského odboje vedeného Johnem Connorem čelí Skynetu a jeho armádě Terminátorů. Situace se však ještě více zamotá, když se na scéně objeví záhadný cizinec Marcus Wright, jehož poslední vzpomínkou je, že byl mezi mrtvými. Marcus se přidává na stranu Connera a společně se vydávají na nebezpečnou misi, při které odhalí hrozivé tajemství.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
Režie: McG (Joseph McGinty Nichol)
Scénář: Michael Ferris , John D. Brancato , David C. Wilson
Kamera:
Shane Hurlbut

Hudba: Danny Elfman

Hrají: Christian Bale, Anton Yelchin, Moon Bloodgood, Sam Worthington,  Common, Bryce Dallas Howard, Helena Bonham Carter, Roland Kickinger, Jane Alexander ad.

Délka filmu: 115 min.

Kámoš k pohledání ( I Love You, Man, USA, 2009)

Peter Klaven má sice krásnou snoubenku, ale to co mu chybí je kámoš, který by mu šel za svědka. Proto se rozhodne narychlo takového blízkého přítele najít a pouští se do trapných a bizarních sérií mužských schůzek, přičemž mu štěstí moc nepřeje. Náhodou však potkává Sydneyho, který se postupně stává jeho skutečným nejlepším kamarádem. Jenže díky jejich přátelství trpí vztah s jeho snoubenkou a Peter se bude muset rozhodnout, komu dá přednost.

Žánr: Komedie / Romantický

Režie: John Hamburg
Scénář:
John Hamburg, Larry Levin
Kamera:
Lawrence Sher
Hudba:
Theodore Shapiro

Hrají: Jason Segel, Paul Rudd, Jon Favreau, Andy Samberg, Jaime Pressly, Carla Gallo, Rashida Jones, Lou Ferrigno, J.K. Simmons, Vicki  Davis, Thomas Lennon

Délka filmu: 105 min.

 

Nedodržený slib (Nedodržaný sl’ub, Slovensko / Česko / USA, 2009)

Film zachycuje příběh židovského chlapce Martina Friedmanna, který unikl deportaci do koncentračního tábora jen díky svému neobyčejnému fotbalovému talentu a několika šťastným náhodám. Dnes žije v USA pod jiným jménem a stále se hlásí ke svým slovenským kořenům.

 

Žánr: Drama

Režie: Jiří Chlumský
Scénář:
Ján Novák
Kamera:
Ján Ďuriš

Hudba: Michal Novinski

Hrají: Ondřej Vetchý, Zuzana Porubjaková, Peter Oszlík, Samuel Spišák, Dušan Kaprálik, Viera Topinková, Marián Slovák

Délka filmu: 129 min.

 

Architekt odpadu (Garbage Warrior, Velká Británie, 2007)

Michael Reynolds je  skutečně kreativním a originálním architektem světového významu, neboť jako stavební materiál používá různorodého odpadu. Tato překvapivě skvěle fungující alternativa se však nesetkává s ohlasem v USA, kde neustále naráží na nejrůznější byrokratické překážky. Snímek zachycuje nejen jeho boj s americkými úředníky, ale také jeho tvorbu na Andamanských ostrovech, kde se jeho domky setkaly s velkým nadšením.

Žánr: Dokumentární

Režie: Oliver Hodge
Kamera:
Oliver Hodge
Hudba:
Patrick Wilson

Délka filmu: 86 min

 

Home (Home, Francie, 2009)

Dokumentární snímek, který se snaží přiblížit krásy a jemnou harmonii planety Země z ptačí perspektivy, přičemž se nebojí ukázat ani její odvrácenou tvář. Dokument navštíví 50 zemí se zajímavými místy světa, které se vyznačují nejen úžasnou, ale také zdevastovanou krajinou a prostředím. Zároveň se zaměřuje na vzrůstající povědomí veřejnosti o současných sociálních problémech a problémech životního prostředí.

Žánr: Dokumentární

Režie:Mann Arthus-Bertrand
Scénář:
Mann Arthus-Bertrand
Kamera:
Michael Brennan, Peter Thompson

Délka filmu: 120 min

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..