Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Strom života, Mechanik zabiják a Post mortem

Eliška Nová

Eliška Nová

21. 7. 2011

Pokud jste nestihli Strom života ve Varech, můžete na něj zajít do kina už teď. Přichází s dvěma dalšími premiérovými snímky.

Strom života (USA, 2011)

Strom života. Zdroj: Film Europe

Hlavní ocenění na MFF v Cannes, Zlatá palma pro nejlepší film, Terrence Malick a Brad Pitt. Snímek byl rovněž uveden na letošním MFF Karlovy Vary, teď se dostává do běžné distribuce. Co dodat… Epické drama se odehrává v Texasu v padesátých letech. V centru snímku stojí vztah otce a syna, který prochází dospíváním.

Žánr: Drama
Režie: Terrence Malick
Scénář: Terrence Malick
Hudba: Alexandre Desplat
Hrají: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain, Joanna Going, Jackson Hurst, Fiona Shaw, Crystal Mantecon, Tamara Jolaine, Hunter McCracken, Dustin Allen
Délka filmu: 138 min

Mechanik zabiják (USA, 2011)

Mechanik zabiják. Zdroj: Artcam

Hlavní postavou akčního thrilleru je Arthur Bishop. Zahrál si ho Jason Statham, kterého si můžete pamatovat na příklad z filmu Podfu(c)k nebo Sbal prachy a vypadni.  Bishop je profesionální zabiják. Jeho síla tvkí v nestrannosti a nezaujatosti. Jenže tyhle jeho přednosti zmizí v okamžiku, kdy mu někdo zabije jeho kamaráda Harryho. Bishop musí dohnat jeho vrahy, to samé má ale v plánu i Harryho syn.

Žánr: Akční/Krimi/Thriller
Režie: Simon West, Richard Wenk
Scénář: Lewis John Carlino
Hudba: Mark Isham, T. G. Herrington
Hrají: Jason Statham, Donald Sutherland, Ben Foster, Tony Goldwyn, Mini Anden
Délka filmu: 93 min

Post mortem (Chile/Německo/Mexiko, 2010)

Post mortem. Zdroj: Film Europe

Latinskoamerický film Post mortem natočil režisér Pablo Larraín, který se svým debutem Tony Manero dostal do oficiálního výběru MFF v Cannes. Nyní přichází se snímkem, kde je hlavním hrdinou Mário – asistent v márnici. Drama se odehrává v roce 1973, kdy v Chile vypukl státní převrat. Mário se ještě před ním zamiluje se do starší tanečnice Nancy. Ta po převratu zmizí. Mário ji chce najít, nejdřív se ale musí vypořádat s těly, která plní márnici.

Žánr: Drama
Režie: Pablo Larraín
Scénář: Pablo Larraín, Mateo Irribaren
Hudba: Juan Cristóbal Meza
Hrají: Alfredo Castro, Antonia Zegers, Marcelo Alonso, Amparo Noguera, Jaime Vadell
Délka filmu: 98 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Strom života, Mechanik zabiják a Post mortem