×
TOPZINE.cz

Premiéry: Star Trek, Tulpan, Dvojí hra, Znovu 17 nebo české Veni, vidi, vici…

Nový Star Trek, označovaný jako přelomový, je sice už jedenáctý v řadě, ale tentokrát je určen nejen pro skalní fanoušky. Do kin zavítá i úsměvný snímek Tulpan odehrávající se na kazašské stepi, film o zamilované dvojičce špionů Dvojí hra a dvě komedie Znovu 17 a Veni, vidi, vici….

Star Trek (Star Trek, USA, 2009)

Příběh se zaměřuje na samotný začátek ságy, jehož hlavními hrdiny jsou dvě rozdílné postavy, mezi kterými to jiskří nepřátelstvím. Zatímco jeden z nich James T. Kirk je postpubertální mladík, který je milovníkem života. Druhým je rezervovaný Spock, vychovaný ve společnosti, která staví na logice a odmítá veškeré emoce. Brzy však oba přijdou na to, že pro záchranu planety je důležitá jejich vzájemná spolupráce, a proto veškerá rivalita musí jít stranou.

Žánr: Sci-Fi / Akční / Drama
Režie: J. J. Abrams
Scénář: Roberto Orci, Alex Kurtzman

Kamera: Daniel Mindel
Hudba: Michael Giacchino

Hrají: Zachary Quinto, Chris Pine, Eric Bana, Zoe Saldana, Anton Yelchin, Leonard Nimoy, Simon Pegg, John Cho, Karl Urban, Winona Ryder, Bruce Greenwood, Clifton Collins Jr. ad.

Délka filmu: 126 min.

Tulpan (Tulpan, Německo / Švýcarsko / Kazachstán / Rusko, 2008)

Od Asy se očekává, že se osamostatní od své rodiny a začne sám hospodařit. Nejdříve           ze

všeho se musí však oženit. Jenže to není tak lehké, protože v okolí je velmi málo svobodných dívek, a proto jsou pro Asu námluvy velice důležité. Rozhodne se tedy nic nepodcenit a vypraví se na námluvy k rodině spanilé Tulpan. Ale ta jej odmítá kvůli jeho odstávajícím a poněkud větším uším. Přesto se Asa nevzdává a dál sní o životě, který se mu uprostřed rozlehlé stepi možná nepodaří prožít tak úplně podle vlastních představ.

Žánr: Komedie
Režie: Sergei Dvortsevoy
Scénář: Sergej Dvorcevoj, Genadij Ostrovskij
Kamera:
Jolanta Dylewska

Hrají: Tolepbergen Baisakalov, Ondas Besikbasov, Samal Esljamova, Bereke Turganbayev, Askhat Kuchencherekov,

Délka filmu: 100 min.

Dvojí hra (Duplicity, USA / Německo, 2009)

Hlavní hrdinové Blaire a Ray, kteří dříve pracovali u rozdílných tajných služeb, se rozhodli vrhnout do světa průmyslové špionáže. Jejich cílem je využít nepřátelství mezi dvěma korporacemi a ukrást recept na výrobu produktu, který tomu, kdo ho jako první donese         na patentový úřad, přinese pohádkové bohatství. Každý se proto nechá zaměstnat v jedné z firem a společně spřádají plán. Jenže v něm se jim nečekaně objeví trhlina v podobě lásky, což je problém v situaci, kdy mají spolupracovat a jeden druhému nevěří ani slovo.

Žánr: Thriller / Krimi

Režie: Tony Gilroy
Scénář: Tony Gilroy
Kamera: Robert Elswit

Hudba: James Newton Howard
Hrají:
Clive Owen, Julia Roberts, Tom Wilkinson, Paul Giamatti, Denis O’Hare, Thomas McCarthy, Dan Daily

Délka filmu: 125 min.

Veni, vidi, vici… (Česko, 2009)

Honza, jehož rodina se po smrti otce dostala do existenční problémů, se rozhodne nastoupit  na brigádu do golfového klubu, kde se seznámí s krásnou PR manažerkou Alicí. V Honzovi navíc tkví golfový talent, díky němuž se dostává do světa malého českého šoubyznysu. Ale nic netrvá věčně a Honzovi se začne život měnit v noční můru.

Žánr: Komedie / Romantický

Režie: Pavel Göbl
Scénář:
Radan Dolejš, Jan Rokůsek, podle námětu Marka Šmída
Kamera:
Tomáš Juříček
Hudba:
Karel Mařík

Hrají: Filip Tomsa, Sandra Nováková, Jitka Kocurová, Václav Postránecký, Bohumil Klepl, Anna Šišková, Eva Ujfaluši, Jana Doleželová, Iveta Dušková, Jaromír Nosek, Petr Vojna ad.

Délka filmu: 90 min.

Znovu 17 (17 Again, USA, 2009)

Mike má těsně před maturitou nakročeno ke skvělé budoucnosti, jenže to se změní ve chvíli, kdy se dozví, že se má stát otcem. Proto se rozhodne vyměnit svou kariéru u basketbalového týmu za rodinný život. Příběh pak pokračuje o dvacet let později, kdy se Mikův život pomalu hroutí. Dostane však druhou šanci, a to když se jakýmsi zázrakem znovu ocitne v kůži sedmnáctiletého kluka. Pro něj je to šance, jak konečně napravit v životě to, co se mu nepodařilo. Jenže to ještě netuší, že to může mít vliv na jeho budoucnost.

Žánr: Komedie
Režie:
Burr Steers
Scénář:
Jason Filardi
Kamera:
Tim Suhrstedt
Hudba:
Rolfe Kent

Hrají: Matthew Perry, Zac Efron, Leslie Mann, Michelle Trachtenberg, Hunter Parrish

Délka filmu: 101 min.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..