Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Šmoulové, Zrození Planety opic a Obhájce

Eliška Nová

Eliška Nová

11. 8. 2011

Kina tento týden ovládne modrá barva. Na českých plátnech se totiž objeví staří dobří Šmoulové. Tak uvidíme, jestli i v tomto případě platí, že modrá je dobrá.

Šmoulové 3D (USA, 2011)

Šmoulové, Zdroj: Falcon

Kromě toho, že se do starých dobrých časů, kdy byli Šmoulové na obrazovce jako doma, můžete vrátit v rámci Animáčku, jdou tyhle legendární modré postavičky i na velká plátna. V netradiční bezmála dvouhodinové stopáži, napůl animovaní, napůl hraní, ve 3D a v lidském světě. Tady se ocitli jak jinak než díky Gargamelovi. Modří trpaslíci budou muset přijít na to, jak se dostat domů rovnou z New York City.

Žánr: Animovaný/Fantasy/Rodinný
Režie: Raja Gosnell
Scénář: J. David Stem, David N. Weiss, Jay Scherick, David Ronn
Hudba: Heitor Pereira
Hrají (v českém znění): Ondřej Brzobohatý, Nikola Votočková, Václav Knop, Oldřich Vlach, Tomáš Juřička, Jiří Prager, Andrea Elsnerová
Délka filmu: 102 min

Zrození Planety opic (USA, 2011)

Zrození Planety opic, Zdroj: Bontonfilm

Planetu opic určitě každý zná. Teď přichází do kin remake, který se ovšem odlišuje v tom, že je příběh vyprávěn z pohledu opic. Vědec Will Rodman, v podání Jamese Franca, vyvíjí lék na Alzheimera. Jenže léky, které na živočiších zkouší, mají vedlejší účinky. Když Will po neúspěších odchází domů pečovat o svého otce se stejnou chorobou, bere i šimpanzí mládě Caesara. U něj se projevuje nadměrně vysoká inteligence – důsledek podání léku. Caesar posléze vymyslí vzpouru proti lidem. Podotkněme, že opice ve filmu vznikly ve společnosti Weta Digital, která stojí i za Avatarem.

Žánr: Akční/Sci-Fi
Režie: Rupert Wyatt
Scénář: Rick Jaffa, Amanda Silver
Hudba: Patrick Doyle
Hrají: James Franco, Freida Pinto, Andy Serkis, Tom Felton, Brian Cox
Délka filmu: 105 min

Obhájce (USA, 2011)

Obhájce, Zdroj: Bioscop

V novém thrilleru se objeví Ryan Phillippe vedle Matthewa McConaugheyho. Trestní právník z Los Angeles měl doposud jen malé případy. Svou kancelář má dokonce na zadní sedačce svého auta. Zničehonic ale dostane velký případ. Má obhajovat mladého bohatého chlápka z Beverly Hills, který je obviněn z pokusu o vraždu. Případ, který se zdál zpočátku víc než jasný, je ale problematičtější.

Žánr: Drama/Kriminální/Thriller
Režie: Brad Furman
Scénář: John Romano
Hudba: Cliff Martinez
Hrají: Matthew McConaughey, Marisa Tomei, Ryan Phillippe
Délka filmu: 118 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Šmoulové, Zrození Planety opic a Obhájce