Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Shrek: Zvonec a konec, Centurion, Pan Nikdo, Single Man a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

12. 7. 2010

Co se stane, když svobodná matka začne přitahovat o několik let mladšího muže prozradí snímek Sexy 40. Počtvrté a naposled se na plátnech kin objeví zlobivý zlobr Shrek se svými přáteli, které čeká nové dobrodružství. Co by se stalo, kdyby se člověk mohl rozhodnout zpětně jinak, to poodhalí film Pan Nikdo.

Shrek: Zvonec a konec (Shrek Forever After, USA, 2010)

Shrek: Zvonec a konec Zdroj: bontonfilm

Shrekovi, který si mezitím založil rodinu a žije klidným životem, se začne stýskat po době, kdy byl děsivým zlobrem. Proto když se mu naskytne šance, aby se vše vrátilo do starých kolejí, neváhá a podepíše se lstivým prodavačem iluzí Rampelníkem smlouvu na život svých snů. To však ještě netuší, co tím všechno spíská. Neboť nejenže přijde o své přátele, ale i o svou jedinou lásku. Shrek proto musí sepnout všechny své síly a napravit to, co spáchal.

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Režie: Mike Mitchell

Scénář: Josh Klausner, Darren Lemke

Hudba: Harry Gregson-Williams

Hrají: Cameron Diaz, Eddie Murphy, Mike Myers, Antonio Banderas, Justin Timberlake, Julie Andrews, Maya Rudolph, Amy Poehler, Eric Idle, Cheri Oteri, Larry King ad.

Délka filmu: 92 min.

Centurion (Centurion, Velká Británie, 2010)

Centurion Zdroj: palacepictures.net

Mocné římské impérium se potýká s problémy v severní Británii, kde se mu nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. I když je římská legie téměř poražena, přesto existují ještě bojovníci, kteří se nemíní vzdát.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

Režie: Neil Marshall

Scénář: Neil Marshall

Kamera: Sam McCurdy

Hudba: Ilan Eshkeri

Hrají: Michael Fassbender, Dominic West, Olga Kurylenko, David Morrissey, Noel Clarke, JJ Feild, Axelle Carolyn

Délka filmu: 97 min.

Pan Nikdo (Mr. Nobody, Kanada / Belgie / Francie / Německo, 2009)

Pan Nikdo Zdroj: acfk

V roce 2092 je Mars oblíbeným  prázdninovým letoviskem, na kterém se také nachází i sto sedmnáctiletý stařec Nemo Nobody, poslední smrtelník v době, kdy díky vědeckým poznatkům už nikdo neumírá. V okamžiku, kdy se Nemo ocitá na smrtelné posteli, začne vzpomínat na své tři možné životy, které mohl, ale také nemusel prožít se třemi jeho životními láskami.

Žánr: Drama / Fantasy / Romantický / Sci-Fi

Délka filmu: 155 min.

Režie: Jaco van Dormael

Scénář: Jaco Van Dormael

Kamera: Christophe Beaucarne

Hudba: Pierre van Dormael

Hrají: Jared Leto, Diane Kruger, Sarah Polley, Rhys Ifans, Juno Temple, Toby Regbo, Laurent Capelluto, Ben Mansfield, Thomas Byrne, Linh Dan Phamad.

Single Man (A Single Man, USA, 2009)

Single Man Zdroj: aerofillm

George, který pracuje jako vysokoškolský profesor, se snaží najít znovu smysl života po smrti svého dlouholetého partnera Jima. George se tak ocitá ve světě, který mu připadá prázdný a pustý. Pomoci se mu snaží jeho nejlepší kamarádka Charley, která však sama bojuje s pochybnostmi o vlastní budoucnosti. Navíc George začne pronásledovat jeho student, který v něm vidí spřízněnou duši. George se tak musí rozhodnout, zda dá přednost svému životu nebo zkáze.

Žánr: Drama

Režie: Tom Ford

Scénář: Tom Ford

Kamera: Eduard Grau

Hudba: John Debney

Hrají: Colin Firth, Julianne Moore, Matthew Goode, Ginnifer Goodwin, Nicholas Hoult, Lee Pace, Keri Lynn Pratt, Ryan Simpkins, Nicole Steinwedell

Délka filmu: 101 min.

Sexy 40 (The Rebound, USA, 2009)

Sexy 40 Zdroj: bioscop

Sandy si myslela, že ji ke šťastnému životu nic neschází až do chvíle, kdy odhalí manželovu nevěru. V jejím životě nastane obrovský obrat v podobě rozvodu, stěhování a hlavně osamostatnění. Konečně si začne užívat života plnými doušky. A to nejlepší má teprve přijít, neboť lásce se nedá vyhnout a to i v případě, že se jedná o pětadvacetiletého mladíka Arama.

Žánr: Komedie / Romantický

Režie: Bart Freundlich

Scénář: Bart Freundlich

Kamera: Jonathan Freeman

Hudba: Clint Mansell

Hrají: Catherine Zeta – Jones, Justin Bartha, John Schneider, Lynn Whitfield, Art Garfunkel, Sam Robards, Rob Kerkovich, Andrew Cherry, Kelly Gould, Kate Jennings Grant ad.

Délka filmu: 95 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Shrek: Zvonec a konec, Centurion, Pan Nikdo, Single Man a další