Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Sex ve městě 2, Hurvínek na scéně, Zelená zóna a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

31. 5. 2010

Michael Patrick King je neodmyslitelně spjat se seriálem Sex ve městě, který už podruhé přenesl na stříbrná plátna. Ani tentokrát diváci nebudou ochuzeni o nekonečnou dámskou jízdu v čele s Sarah Jessicou Parker. První český stereoskopický film představí jeden z národních symbolů Hurvínek, který se už těší na Mikuláše. Zatímco Brendan Fraser začíná mít panickou hrůzu z přírody, respektive z jejích obyvatel.

Sex ve městě 2 (Sex and the City 2, USA, 2010)

Sex ve městě 2 Zdroj: warnerbros.co.uk

Čtveřice nejlepších kamarádek se vydává z New Yorku za novým dobrodružstvím přímo do jednoho z nejluxusnějších exotických míst na zemi, do Abu Dhabi, kde si konečně chtějí odpočinout od světa, který se jim pomalu protiví. Jejich životy totiž začínají nabírat směr, kterého se chtěly vyvarovat.

Žánr: Komedie / Romantický

Režie: Michael Patrick King

Scénář: Michael Patrick King

Kamera: John Thomas

Hrají: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, David Eigenberg, Evan Handler, Jason Lewis, Liza Minnelli, Omid Djalili ad.

Délka filmu: 146 min.

Chlupatá odplata (Furry Vengeance, USA / Spojené arabské emiráty, 2010)

Chlupatá odplata Zdroj: hce.cz

Kvůli své práci se Dan stěhuje s celou svou rodinou do oregonských lesů. Nutno však říct, že ani jeho zhýčkaná manželka a ani jeho pubertální syn, jenž má z přírody panickou hrůzu, stěhováním nadšeni vůbec nejsou. Jak se však ukáže, rodina nebude tím hlavním problémem, se kterým se Dan bude muset vypořádat, neboť místní zvířata se kvůli stavbě, kterou vede Dan, nehodlají vzdát svého domovu.

Žánr: Komedie / Rodinný

Režie: Roger Kumble

Scénář: Michael Carnes, Josh Gilbert

Kamera: Peter Lyons Collister

Hrají: Brendan Fraser, Matt Prokop, Ken Jeong, Brooke Shields, Dick Van Dyke, Skyler Samuels, Toby Huss, Patrice O’Neal, Alice Drummond

Délka filmu: 92 min.

Hurvínek na scéně (Česko, 2010)

Hurvínek na scéně Zdroj: hurvinek3d.cz

Je zima a Hurvínek s Máničkou už nedočkavě očekávají příchod Mikuláše. Jenže jak to vypadá, asi se nedočkají, neboť roztržitý pan Spejbl na mikulášskou nadílku úplně zapomněl. Proto se Hurvínek  s Máničkou rozhodnou tuto nehoráznost napravit tím, že se sami hodlají převléci za čerta a Mikuláše a překvapit taťuldu s bábinkou. Jenže to by bábinka nesměla Spejblovi připomenout, že je Mikuláš.

Žánr: Loutkový / Rodinný

Režie: David Havel, Martin Klásek

Hrají: Helena Štáchová, Martin Klásek

Délka filmu: 60 min.

Kung Fu Kyborg (Kei hei hup, Hong Kong, 2009)

Kung Fu Kyborg Zdroj:wu-jing.org

K-1 je dokonalý prototyp super kyborga s lidskou tváří, který má jediný úkol, zničit nebezpečného androida, který ohrožuje město. Xu Dachun je čestný a neúplatný policista a je to právě on, komu je svěřen K-1, aby jej zaučil. Jenže Dachun by se chtěl stát hrdinou a tak není z nového kolegy právě nadšen.

Žánr: Akční

Režie: Jeffrey Lau

Scénář: Jeffrey Lau

Kamera: Yuen Man Fung

Hudba: Ronald Cheng, Mark Lui

Hrají: Jacky Wu, Eric Tsang, Jun Hu

Délka filmu: 102 min

Zelená zóna (Green Zone, USA / Velká Británie / Francie / Španělsko, 2010)

Zelená zóna Zdroj: bontonfilm

Mezi mnohými, kteří jsou posláni do Íráku po svržení režimu Saddáma Husajna, aby této zemi pomohli vyvést ji z chaosu, je i velitel americké armády Roy Miller se svou jednotkou. Ti se však najednou ocitají v pekle, kde si nikdo nemůže být nikým a ničím jistý. Millerovi pomalu dochází, že ve hře je víc, než jen záchrana země.

Žánr: Drama / Válečný

Režie: Paul Greengrass

Scénář: Brian Helgeland

Kamera: Barry Ackroy

Hudba: John Powell

Hrají: Matt Damon, Greg Kinnear, Amy Ryan, Jason Isaacs, Brendan Gleeson, Khalid Abdalla, Antoni Corone, Yigal Naor, Said Faraj, Lewis Alsamari

Délka filmu: 115 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Sex ve městě 2, Hurvínek na scéně, Zelená zóna a další