Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Rychle a zběsile 5, Medvídek Pú, Fair Game a Cesta za horizont

Eliška Nová

Eliška Nová

5. 5. 2011

!Nové filmy v kinech od 5. května!Již páté pokračování Rychle a zběsile, další z příběhů Medvídka Pú a zvířátek ze Stokorcového lesa, biografický snímek z prostředí CIA Fair Game a drama Cesta za horizont o léčbě ochrnutí, která se zvrtne. Takový je filmový čtvrtek tohoto týdne.

Rychle a zběsile 5 (USA, 2011)

Rychle a zběsile 5, Zdroj: Bontonfilm

Rychle a zběsile 5 je od jedničky vzdálené deset let. Trojku, čtyřku a teď i pětku natočil Justin Lin. Dom Torreto (Vin Diesel) a Brian O’Conner (Paul Walker) se tentokrát přesunou do Ria. Jeden je zločinec, druhý bývalý policajt. A oba utíkají před spravedlností, což se má změnit právě v Riu. A jako ve všech čtyřech předchozích dílech jim k tomu budou pomáhat rychlá a zběsilá nablýskaná auta.

Žánr: Akční

Režie: Justin Lin

Scénář: Chris Morgan, Gary Scott Thompson

Hudba: Brian Tyler

Hrají: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Tyrese Gibson

Délka filmu: 130 min

Medvídek Pú (USA, 2011)

Medvídek Pú, Zdroj: Falcon

Svůj příběh už měl Tygr, Prasátko, naposledy v roce 2005 přišlo na scénu Slonisko. Teď přichází klasický příběh Medvídka Pú a vydáme se s ním opět do Stokorcového lesa.  Chybět samozřejmě nebude Prasátko, Tygr, Králíček, Klokanice s Klokánkem ani Ijáček. A protože ztratil ocásek, Kryštůfek Robin vymyslí soutěž, ve které mu musí najít nový ocas. Jenže pak se zvířátka začnou bát, že Kryštůfka unesli, a tak se ho všichni vydají hledat.

Žánr: Animovaný/Rodinný/Komedie

Režie: Stephen J. Anderson

Scénář: A. A. Milne

Délka filmu: 70 min

Fair Game (USA, 2010)

Fair Game, Zdroj: H. C. E.

Snímek Fair Game je natočený na základě autobiografie Valerie Palm. Agentka CIA pracuje v oddělení proti šíření jaderných zbraní a během vyšetřování zjišťuje, že Irák nemá program na výrobu jaderných zbraní. Její manžel Joe mezitím píše článek pro New York Times o své misi do Afriky, kde ověřoval dohady o prodeji obohaceného uranu. Brzy na to je však novináři odhalena Valeriina identita a její manželství i rodina se začínají rozpadat.

Žánr: Drama/Thriller/Životopisný

Režie: Doug Liman

Scénář: Jez Butterworth, John-Henry Butterworth

Hrají: Naomi Watts, Sean Penn, Michael Kelly

Délka filmu: 108 min

Cesta za horizont (Švýcarsko, Rumunsko, Francie, 2009)

Cesta za horizont, Zdroj: EuCiGo

Hlavní hrdina snímku Cesta za horizont, Jonathan Vogel, měl nehodu, po které ochrnul. S tím se ale nechce smířit. Stivlas Karr, světoznámý profesor a genetik, vyvinul genovou terapii pro regeneraci lidského těla. Jonathan se o ní dozví a začne s léčbou. Jenže Jonathanův stav se nevyvíjí podle předpokladů. Zdá se, že jediný, kdo mu může pomoci, je profesorova dcera Alice. Film je posledním počinem Guillauma Depardieu.

Žánr: Drama/Sci-fi/Thriller

Režie: Alex Iordachescu

Scénář: Marcel Beaulieu, Marianne Brun, Alex Iordachescu

Hudba: The Young Gods

Hrají: Guillaume Depardieu, Alysson Paradis, Carlo Brandt, Doroteea Petre, Madalina Constantin, Aimée Iacobescu, Maria Dinulescu, Contantin Florescu, Doinita Ghitescu, Gelu Nitu, Gabriel Spahiu, Stefan Velniciuc

Délka filmu: 90 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Rychle a zběsile 5, Medvídek Pú, Fair Game a Cesta za horizont