Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Rio, Odnikud někam, Zkus mě rozesmát, Neznámý a další

Eliška Nová

Eliška Nová

14. 4. 2011

!Nové filmy v kinech od 14. dubna!Nový 3D snímek pro IMAX, thriller s Liamem Neesonem v hlavní roli, drama od Sofie Copolly, animák o papoušcích, čtvrté pokračování Vřískotu, romantická komedie s Jennifer Aniston a prostě 3.

Návrat do divočiny 3D (USA, 2011)

Návrat do divočiny 3D, Zdroj: IMAX

Snímek určený pro IMAX sleduje opuštěná mláďata orangutanů a slonů. V keňské savaně se učí znovu žít v přirozeném prostředí. Společně se zvířaty je dokument o příběhu dvou žen. Jedna z nich, primátoložka Biruté Mary Galdikas, založila dětský domov pro orangutany, druhá, Daphne M. Sheldrick, je zakladatelkou sloní školy.

Žánr: IMAX/Dokumentární

Režie: David Lickley

Hrají: Biruté Galdikas, Daphne Sheldrick, Morgan Freeman

Délka filmu: 40 min

Neznámý (USA, Velká Británie, Francie, Německo, 2011)

Neznámý, Zdroj: Warner

Thriller vypráví o muži, který se probere po autonehodě a nic není, jak má být. Dr. Martin Harris v podání Liama Neesona přišel o svůj život. Jeho manželka ho nepoznává, v roli jejího muže je někdo jiný s jeho identitou. Do toho všeho jej pronásleduje neznámý atentátník. Martin se pokusí získat svůj život zpátky.

Žánr: Drama/Thriller

Režie: Jaume Collet-Sera

Scénář: Oliver Butcher, Steve Comwell

Hudba: John Ottman, Alexander Rudd

Hrají: Liam Neeson, Diane Kruger, January Jones, Aidan Quinn, Bruno Ganz a Frank Langella

Délka filmu: 113 min

Odnikud někam (USA, 2010)

Odnikud někam, Zdroj: Bontonfilm

Odnikud někam je snímek režisérky Sofie Copolly, která má za sebou úspěšné filmy jako Ztraceno v překladu nebo Marie Antoinetta. Její nejnovější počin již získal cenu Zlatý lev pro nejlepší film na benátském filmovém festivalu. Pojednává o hvězdě Johnnym Marcovi, který žije v hollywoodském hotelu Chateau Marmont a veškerý čas tráví ve společnosti mladých dam. Až do té doby, kdy mu na dveře zaklepe jedenáctiletá dcera Cleo.

Žánr: Drama

Režie: Sofia Coppola

Scénář: Sofia Copolla

Hudba: Harris Savides

Hrají: Stephen Dorff, Elle Fanning, Chris Pontius, Benicio Del Toro, Laura Ramsey, Becky O´Donohue, Alexander Nevsky, Laura Chiatti, Michelle Monaghan

Délka filmu: 98 min

Rio (USA, 2011)

Rio, Zdroj: Bontonfilm

Nový animák, v hlavní roli tentokráte papoušek. Blu, jak se hlavní hrdina jmenuje, žije v Minnesotě se svou majitelkou Lindou. Ta ho kdysi zachránila a slíbila mu, že ho nikdy neopustí. Ale jelikož druh Blua vymírá, vydají se do Ria, kde na něj čeká nevěsta. Chvíli po jeho seznámení s Perlou, které není příliš šťastné, je ale oba unesou.

Žánr: Animovaný/Dobrodružný/Komedie/Dobrodružný

Režie: Carlos Saldanha

Scénář: Don Rhymer

Hudba: John Powell

Hrají (v českém znění): Michal Holán, Jana Smyčková, Jana Mařasová, Filip Jančík, Jan Vondráček

Délka filmu: 96 min

Vřískot 4 (USA, 2011)

Vřískot 4, Zdroj: Film Europe

Po jedenácti letech příchází čtvrté pokračování Vřískotu. Sidney Prescott se vrací domů do Woodsboro. Vydala knihu a její rodné město je poslední zastávkou jejího turné. Sidneyin návrat ale přiláká zpátky Ghostface a ona i všichni její přátelé se opět dostávají do nebezpečí.

Žánr: Horor/Thriller/Mysteriózní

Režie: Wes Craven

Scénář: Kevin Williamson

Hudba: Marco Beltrami

Hrají: Neve Campbell, David Arquette, Courteney Cox Arquette, Emma Roberts, Hayden Panettiere, Marielle Jaffe, Rory Culkin, Nico Tortorella, Erik Knudsen, Marley Shelton, Anthony Anderson, Adam Brody, Alison Brie, Mary McDonnell, Anna Paquin, Kristen Bell, Brittany Roberts

Délka filmu: 105 min

Zkus mě rozesmát (USA, 2011)

Zkus mě rozesmát, Zdroj: Falcon

Jennifer Aniston natočila další romantickou komedii. Jejím hereckým partnerem je pro snímek Zkus mě rozesmát Adam Sandler. Plastický chirurg požádá svoji asistentku, aby před jeho přítelkyní předstírala, že je jeho skoro bývalou manželkou. Postupem času se ale zaplete do ještě větších lží. Vše změní víkend na Havaji.

Žánr: Komedie/Romantický

Režie: Dennis Dugan

Scénář: Allan Loeb, Timothy Dowling

Hudba: Rupert Gregson-Williams

Hrají: Jennifer Aniston, Adam Sandler, Nicole Kidman, Brooklyn Decker, Nick Swardson

Délka filmu: 116 min

3 (Německo, 2010)

3, Zdroj: CinemArt

Láska a mezilidské vztahy. Takové je téma snímku 3. Hanna a Simon jsou úspěšný pár už dvacet let. Mají za sebou různé aféry, plánování rodiny i svatby. Pak ale do jejich života vstoupí Adam. A jak Hanna, tak Simon k němu chovají city, o kterých netuší.

Žánr: Komedie/Romantický/Drama

Režie: Tom Tykwer

Scénář: Tom Tykwer

Hudba: Reinhold Heil, Johnny Klimek, Gabriel Isaac Mounsey, Tom Tykwer 

Hrají: Sebastian Schipper, Devid Striesow

Délka filmu: 119 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Rio, Odnikud někam, Zkus mě rozesmát, Neznámý a další