Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Red, Bastardi a Projekt Frankenstein

Eliška Nová

Eliška Nová

25. 10. 2010

Americká akční komedie Red, opírající se o hereckou elitu, trochu rozpačitý český film Bastardi a drama z Maďarska, které bylo představeno v Cannes. Takové jsou filmové novinky pro tento týden.

Red (USA, 2010)

Red, Zdroj: HCE

Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkovich. Potřebujete snad slyšet víc? Pro ty, kterým to nestačí: Red je nová akční komedie podle stejnojmenného komiksu. Frank Moose (Willis), bývalý agent CIA, žije poklidným životem na venkově. Jenže poklidný život venkovana se změní v okamžiku, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zabít. Herecké mužské trio doplněné ještě o  Mary-Louise Parker a Helen Mirren jsou RED – retired extremely dangerous – v důchodu, extrémně nebezpeční.

Žánr: Akční/Komedie

Režie: Robert Schwentke

Scénář: Erich Hoeber, Jon Hoeber

Hrají: Bruce Willis, Morgan Freeman, Mary-Louise Parker, Helen Mirren, John Malkovich, Karl Urban, Richard Dreyfuss, Julian McMahon, Brian Cox, James Remar, Ernest Borgnine

Délka filmu: 111 min.

Bastardi (Česká republika, 2010)

Bastardi, Zdroj: pegasfilm

Druhý film, který napsal (a taky si v něm zahrál) Tomáš Magnusek. Tím prvním byla Pamětnice, po které jako by se zem slehla. Jak to dopadne s jeho druhým snímkem, je ve hvězdách. Už kvůli těžkému tématu, které si zvolil. Bastardi jsou totiž filmem o dětech (které už dětmi vlastně ani nejsou) ze zvláštní školy. Několik z nich je obviněno ze znásilnění a vraždy, ne však odsouzeno. Film o školství, kriminalitě mladistvých a Romech utáhne možná na herecký výčet.

Žánr: Drama

Režie: Petr Šícha

Scénář: Tomáš Magnusek

Hudba: Patrik Vrbovský

Hrají: Tomáš Magnusek, Ladislav Potměšil, Jana Šulcová, Eva Čížkovská, Kristýna Leichtová, Blanka Bohdanová, David Novotný, Jan Šťastný, Jan Přeučil, Bronislav Poloczek, Jaroslava Obermaierová, Saša Rašilov

Délka filmu: 80 min.

Projekt Frankenstein (Maďarsko, Německo, Rakousko, 2010)

Projekt Frankenstein, Zdroj: cinemart

Film odehrávající se v současném Maďarsku během Vánoc je příběhem sedmnáctiletého chlapce, který se vrací po letech domů, aby zjistil, kdo je jeho otcem. Náhodou se zúčastní konkurzu na film, kde zaujme režiséra. Jenže pak se stane hledaným vrahem. Film se inspiroval románem Frankenstein (1818) a letos byl představen na festivalu v Cannes.

Žánr: Drama

Režie: Kornél Mundruczó

Scénář: Kornél Mundruczó

Hudba: Philipp Edward Kümpel

Hrají: Lili Monori, Kornél Mundruczó, Miklós Székely B.

Délka filmu: 105 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Red, Bastardi a Projekt Frankenstein