Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Půlnoc v Paříži, Colombiana a Noc žraloka 3D

Eliška Nová

Eliška Nová

22. 9. 2011

Nový Woody Allen, akční drama od scenáristy Brutální Nikity a tak trochu jiné Čelisti. Plus jeden letecký dokument v IMAXu. 

Půlnoc v Paříži (Španělsko, 2011)

Půlnoc v Paříži. Zdroj: Bioscop

Woodyho Allena snad ani není nutné představovat. Na kontě má desítky filmů, nejradši točí trochu absurdní romantické komedie. Tou je i jeho nejnovější film Půlnoc v Paříži, kde si mimo jiné zahrála i francouzská první dáma Carla Bruni. Ústřední dvojicí je mladý pár, který se má brzy brát. Odjíždí tedy spolu do Paříže za rodiči nevěsty. A právě Paříž tady sehraje jednu z hlavních rolí.

Žánr: Komedie/Romantický
Režie: Woody Allen
Scénář: Woody Allen
Hrají: Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Kurt Fuller, Carla Bruni
Délka filmu: 94 min

Colombiana (USA/Francie, 2011)

Colombiana. Zdroj: H.C.E.

Scenáristu Luca Bessona jistě budete znát. Je totiž podepsaný pod filmy jako Brutální Nikita nebo Pátý element. Napsal scénář i k novému akčnímu dramatu Colombiana. A hlavní hrdinkou bude žena v podání Zoe Saldany, kterou taky jistě znáte – zahrála si Neyriti v Avatarovi. V Colombianě si trochu zastřílí. Jako dítě viděla vraždu svých rodičů, nakonec se z ní samotné stala vražedkyně.

Žánr: Akční/Dobrodružný/Drama
Režie: Olivier Megaton
Scénář: Luc Besson, Robert Mark Kamen
Hudba: Nathaniel Méchaly
Hrají: Zoe Saldana, Callum Blue, Michael Vartan
Délka filmu: 107 min

Noc žraloka 3D (USA, 2011)

Noc žraloka. Zdroj: Bontonfilm

Podle názvu a žánrového zařazení tohoto filmu si můžete domyslet, o co asi půjde. Jestli ne, napovím vám. Parta mladých lidí, pilně studujících na vysoké škole, se rozhodla vyjet si na víkend. A kam jinam na odpočinek než na ostrov v jezeře se slanou vodou. Zábava skončí v okmžiku, kdy se jeden z nich vynoří z vody bez ruky. Ano, v jezeře je plno žraloků!

Žánr: Horor/Thriller
Režie: David R. Ellis
Scénář: Will Hayes, Jesse Studenberg
Hudba: Graeme Revell
Hrají: Sara Paxton, Chris Carmack, Joel David Moore, Chris Zylka
Délka filmu: 115 min

Letecké legendy (USA, 2010)

The YouTube ID of dpoxMVw1EM4&feature=related is invalid.

Vznesete se nad nejvyšší vrcholky ledovců a jen těsně minete útesy. Proletíte se nad oceánem s dřevěným dvojplošníkem Stearman. Seznámíte se s legendárními letadly 20. století a nahlédnete do historie letectví. Budete si moci zblízka prohlédnout jedno z nejneobyčejnějších letadel poslední doby – Dreamliner 787 – který byl vyvinut tak, aby oprávněně zaujal místo mezi legendami nebes. Budete přítomni u všech důležitých kroků – od výroby, přes montáž, testování, až po první zkušební let, kdy se ocitnete v kokpitu spolu s pilotem.

Žánr: IMAX/Dokumentární
Režie: Stephen Low
Délka filmu: 45 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Půlnoc v Paříži, Colombiana a Noc žraloka 3D