Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Proroctví, Všude dobře, proč být doma, Sud prachu, Mary and Max a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

27. 7. 2009

ProroctviDo filmové distribuce se dostává jeden z nejdražších ruských filmů Admirál s velkolepými bitevními scénami. Do pohnutek lidské povahy se zavrtávají filmy Sud prachu, Dům k pověšení a animovaný Mary a Max. Na odlehčení jsou připraveny dvě komedie Všude dobře, proč být doma a Piráti na vlnách provázaná s rockovou muzikou. A napětí lze očekávat v australském snímku Proroctví.

Proroctví (Knowing, Austrálie, 2009) (recenzi tohoto snímku si můžete přečíst tady)

Profesorovi Johnu Koestlerovi se dostane do rukou tajemný vzkaz, který byl uložen ve zvláštním pouzdru na základní škole. John vzkaz rozšifruje a s překvapením zjišťuje, že v sobě ukrývá data, ve kterých se za posledních 50 let odehrály největší katastrofy. Jenže vzkaz předpovídá ještě tři další události, které se dosud neuskutečnily, a proto začíná zběsilý boj s časem o záchranu před destrukcí globálního rozsahu.

Žánr: Akční / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

Režie: Alex Proyas
Scénář:
Ryne Douglas Pearson , Juliet Snowden , Stiles White , Stuart Hazeldine

Kamera: Simon Duggan

Hudba: Marco Beltrami

Hrají: Nicolas Cage, Rose Byrne, Adrienne Pickering, Ben Mendelsohn, Sally Anne Arnott, Clem Maloney

Délka filmu: 121 min.

Všude dobře, proč být doma (Away We Go, USA / Velká Británie, 2009)

Zdroj: csfd.cz

Burt a Verona spolu čekají dítě, a proto se rozhodnou, že si naleznou své místo, které by se stalo zázemím pro ně samotné i pro jejich dosud nenarozeného potomka. Během svého hledání navštěvují své příbuzné a staré známé, poznávají nové lidi a jejich prapodivné osudy, které je nakonec utvrdí v tom, že svůj osud mají jen ve svých rukách.

Žánr: Komedie / Drama
Režie: Sam Mendes
Scénář: Dave Eggers , Vendela Vida
Kamera:
Ellen Kuras

Hudba: Alex Murdoch

Hrají: John Krasinski, Maya Rudolph, Melanie Lynskey, Allison Janney, Paul Schneider, Jeff Daniels, Catherine O’Hara, Maggie Gyllenhaal, Kevin J. O’Connor, Chris Messina ad.

Délka filmu: 98 min.

Sud prachu (Bure baruta, Fed. rep. Jugoslávie / Makedonie / Francie / Řecko, 1998)

Zdroj: acfk.cz

Mozaika jednotlivých příběhů obyčejných lidé různých generací a rozdílných sociálních a kulturních skupin, jejichž životy jsou chyceny do spirály balkánského šílenství. Film rozvíjí výpověď o iracionální nenávisti a všímá si, kde se v lidech bere záliba v ubližování a ponižování.

Žánr: Drama

Režie: Goran Paskaljević
Scénář:
Dejan Dukovski

Kamera: Milan Spasić
Hudba:
Zoran Simjanovic

Hrají: Mira Banjac, Aleksandar Bercek, Bogdan Diklić, Milena Dravić, Nebojša Glogovac, Mirjana Jokovic, Predrag Tasovac, Mirjana Karanovic, Miki Manojlovic, Marko  Jeremic ad.

Délka filmu: 102 min.

Mary and Max (Mary and Max, Austrálie, 2009)

Zdroj: bioscop.cz

Zdroj: bioscop.cz

Baculatá osmiletá holčička Mary Daisy Dinkle žije v australském Melbourne a obézní Max Horowitz bydlí na opačném konci zeměkoule v New Yorku. Oba spojuje touha po opravdovém příteli, kterého nakonec v sobě najdou, a to díky vzájemnému dopisování. Příběh sleduje Maryino dospívání a Maxův přechod ze středního k pozdnímu věku a objevuje mezi nimi silné pouto, které překoná o hodně víc než obvyklé kamarádské vzestupy a pády.

Žánr: Animovaný

Režie: Adam Elliot
Scénář:
Adam Elliot

Kamera: Gerald Thompson
Hudba:
Dale Cornelius

Hrají: Toni Collette, Philip Seymour Hoffman, Eric Bana

Délka filmu: 89 min.

Piráti na vlnách (The Boat That Rocked, Velká Británie / Německo, 2009)

Zdroj: bontonfilm.cz

Zdroj: bontonfilm.cz

V roce 1966 se ve Velké Británii věnuje rokové muzice jen jediná oficiální rozhlasová stanice, a proto se skupinka rozhněvaných diskžokejů rozhodne rozjet pirátské vysílání a chytře se vyhnout přísnému nařízení zakazující hrát muziku, kterou mají rádi. Pro své vysílaní si totiž zvolí plující loď pohybující se v blízkosti britských teritoriálních vod. Jenže to se nelíbí ministru zodpovědnému za rozhlasové vysílání, a proto je rozhodnut provést kroky, které povedou ke zlikvidování stanice

Žánr: Komedie / Drama / Hudební / Romantický

Režie: Richard Curtis
Scénář:
Richard Curtis

Kamera: Danny Cohen
Hudba:
Hans Zimmer

Hrají: Bill Nighy, Kenneth Branagh, Nick Frost, Philip Seymour Hoffman, Rhys Ifans, January Jones, Gemma Arterton, Jack Davenport, Emma Thompson, Rhys Darby ad.

Délka filmu: 129 min.

Dům k pověšení (Dom za vesanje, Jugoslávie / Itálie / Velká Británie, 1988)

Zdroj: csfd.cz

Admirál Alexandr Vasiljevič Kolchak je pravý hrdina svého národa, který má svou rodinu a slibnou kariéru. Ale i on má jednu velkou slabost a to krásné ženy. Když jednoho dne potká Annu,ženu jeho nejlepšího přítele, netouží po ničem jiném, než být s ní. Jenže v pozadí zuří první světová válka a jejich láska musí překonat řadu překážek.

Žánr: Válečný / Historický / Drama

Režie: Andrei Kravchuk
Scénář:
Zoya Coudrie a Vladimir Valutsky

Kamera: Tom Rolf
Hudba:
Gleb Matvejchuk

Hrají: Konstantin Chabenskij, Nikolaj Burljajev, Sergei Bezrukov, Anna Kovalchuk, Fjodor Bondarčuk, Richard Bohringer

Délka filmu: 123 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Proroctví, Všude dobře, proč být doma, Sud prachu, Mary and Max a další