Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Případ nevěrné Kláry, Koralína a svět za tajnými dveřmi, Kletba Měsíčního údolí, Hannah Montana

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

8. 6. 2009

O tom, že se žárlivost skutečně nevyplácí, se přesvědčí hlavní hrdina filmu Případ nevěrné Kláry natočeného podle románu Michala Viewegha. Tak trochu v jiný svět nabídnou dva snímky Kletba Měsíčního údolí a 3-D animovaný Koralína a svět za tajnými dveřmi.

Případ nevěrné Kláry (Il caso dell’infedele Klara, Itálie / Česko, 2009)

Mladý italský hudebník Luca vytrvale žárlí na svou snoubenku Kláru a neustále hledá důkazy o její nevěře. Jeho nezvladatelná posedlost ho dokonce dovede k tomu, že se rozhodne najmout soukromého detektiva Denise, aby se dozvěděl skutečnou pravdu. Jenže pro Denise se stává Klára čím dál víc zajímavější  a začíná se pomalu zpronevěřovat svým vlastním zásadám, což může mít tragické následky.

Žánr: Drama
Režie: Roberto Faenza
Scénář: Roberto Faenza (podle románu Michala Viewegha)
Kamera:
Maurizio Calvesi

Hudba: Giovanni Venosta

Hrají: Laura Chiatti, Iain Glen, Claudio Santamaria, Anna Geislerová, Kierston Wareing, Zuzana Fialová, Dorota Nvotová, Yemi Akinyemi, Paulina Bakarová ad.

Délka filmu: 95 min

Koralína a svět za tajnými dveřmi (Coraline, USA, 2009) (Recenzi tohoto filmu si můžete přečíst u nás kliknutím na tento text.)

Jedenáctiletá Koralína je zvědavé a neposedné děvče, které se se svými rodiči odstěhovalo z rušného města do nudného zapadákova. Tady by se asi brzy ukousala nudou, kdyby v jedné z místností neobjevila tajné dveře. Za nimi se totiž nachází jiný svět, který je podobný tomu skutečnému, ale všechno je v něm lepší. Jenže první zdání může klamat a Koralínu bude stát hodně úsilí se vrátit zpět do reality.

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Režie: Henry Selick
Scénář:
Henry Selick, Neil Gaiman
Kamera:
Pete Kozachik
Hudba:
Bruno Coulais

Hrají: Dakota Fanning, Dawn French, Teri Hatcher, Ian McShane, Jennifer Saunders, Keith David (v českém znění: Tereza Taberyová, Zbyšek Pantůček, Lukáš Hlavica, Hana Černá, Martin Zahálka)

Délka filmu: 100 min.

Kletba Měsíčního údolí (The Secret of Moonacre, Maďarsko / Velká Británie, 2008)

Když třináctileté Marii zemře otec, je nucena opustit svůj dosavadní život v Londýně a odstěhovat se k výstřednímu strýci na tajemné panství Moonacre. To však ještě netuší, jaké dobrodružství ji tady čeká. Zjistí totiž, že je poslední Měsíční princeznou.

Žánr: Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

Režie: Gabor Csupo
Scénář:
Graham Alborough
Kamera:
David Eggby

Hudba: Christian Henson

Hrají: Natascha McElhone, Ioan Gruffudd, Tim Curry, Dakota Blue Richards, Juliet Stevenson

Délka filmu: 102 min.

 

Hannah Montana (Hannah Montana: The Movie, USA, 2009)

Hannah je úspěšnou popovou zpěvačkou, které však úspěch rychle stoupl do hlavy. Proto se její otec rozhodne rázně zakročit a pošle Hannah zpět na venkov do rodného Tennesse. Z Hannah se tak opět stává „obyčejná“ holka, ale přesto stojí před důležitou volbou, zda se chce ještě vrátit zpět.

Žánr: Komedie / Muzikál / Rodinný

Režie: Peter Chelsom

Scénář: Daniel Berendsen
Kamera:
David Hennings
Hudba:
John Debney

Hrají: Miley Cyrus, Emily Osment, Melora Hardin, Adam Gregory, Heather Locklear, Tyra Banks, Billy Ray Cyrus, Dolly Parton, Barry Bostwick ad.

Délka filmu: 102 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Případ nevěrné Kláry, Koralína a svět za tajnými dveřmi, Kletba Měsíčního údolí, Hannah Montana