Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Princ a pruďas a V peřině

Eliška Nová

Eliška Nová

16. 6. 2011

!Nové filmy v kinech od 16. června!Čtvrtý den tohoto týdne přináší dvě filmové premiéry. Obě tak trochu pohádkového rázu. První je parodií pohádky, druhá muzikál o snech.

Princ a pruďas (USA, 2011)

Princ a pruďas, Zdroj: Bontonfilm

Vypadá to jako pohádka, ale není to pohádka. Ostatně, když má snímek motto Čáry. Máry. Fuck., ani to snad pohádka být nemůže. Spíš taková její parodie, navíc hvězdně obsazená oscarovou Natalií Portman a skorooscarovým Jamesem Francem. Princ Honimír je lenoch a rozhodně není statečný. Zato jeho bratr Slavomír statečný je. Oba se vydají zachránit Slavomírovu nevěstu, kterou unesl čaroděj Lůzer. S odstraněním Lůzera jim má pomoci lučištnice Isabel.

Žánr: Komedie/Dobrodružný/Fantasy
Režie: David Gordon Green
Scénář: Danny McBride, Ben Best
Hudba: Steve Jablonsky
Hrají: James Franco, Danny McBride, Natalie Portman, Zooey Deschanel, Charles Dance, Justin Theroux
Délka filmu: 102 min

V peřině (Česká republika, 2011)

V peřině, Zdroj: H.C.E.

F. A. Brabec se po Kytici, Krysařovi a Máji vrhl tentokrát na něco zábavnějšího. Natočil hudební komedii. Snímek V peřině si nese jedno prvenství – je kompletně připravovaný ve 3D a celý vznikl v počítači. Čistírna peří stojí naproti domu, kde bydlí vykladačka snů Hilda. Kvůli dědečkovi z čistírny, který zjistil, jak odčarovat zlé sny (díky vyčištění peřiny), panuje mezi oběma domy nepřátelství. Hildě totiž díky dobrým snům zvadl byznys. Dědeček jednou zmizí, a rodinu z čistírny čeká boj s Hildou přímo v peřinách.

Žánr: Komedie/Hudební/Rodinný
Režie: F. A. Brabec
Scénář: Miroslav Adamec
Hudba: René Rypar, Kabát, Karel Svoboda
Hrají: Lucie Bílá, Karel Roden, Eliška Balzerová, Bolek Polívka, Jiří Mádl
Délka filmu: 103 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Princ a pruďas a V peřině