Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Predátoři a Dopisy pro Julii

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

5. 7. 2010

Příběh o vzkříšení dávno ztracené lásky vypráví romantický snímek Dopisy pro Julii, který slibuje dojemnou a zároveň hravou love-story. Robert Rodriguez, tentokrát však v roli filmového producenta, se podílel na vzniku očekávaného akčního filmu Predátoři.

Predátoři (Predators, USA, 2010)

Predátoři, Zdroj: distributor filmu

Elitní žoldák Royce je unesen na neznámé místo, stejně jako další, zdánlivě náhodně vybraní jedinci. Jedná se vesměs o nejnebezpečnější zabijáky, žoldáky a odsouzené trestance, kteří byli na toto místo dopraveni pouze proto, aby se stali živou kořistí pro novou rasu Predátorů. Aby přežili, musí spojit své síly proti silnému nepříteli, jinak by je čekala jistá smrt. Vedení skupiny se tak ujímá Royce a skutečný boj o přežití začíná.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Horor

Režie: Nimród Antal

Scénář: Alex Litvak, Michael Finch

Kamera: Gyula Pados

Hudba: John Debney

Hrají: Adrien Brody, Laurence Fishburne, Danny Trejo, Topher Grace, Carey Jones, Alice Braga, Mahershalalhashbaz Ali, Derek Mears, Walton Goggins ad.

Délka filmu: 107 min.

Dopisy pro Julii (Letters to Juliet, USA, 2010)

Dopisy pro Julii, Zdroj: distributor filmu

Když mladá Američanka Sophie přicestuje do italské Verony, v místě, kde Romeo potkal Julii, stává se sama skrz objevený dopis napsaný před padesáti lety svědkem kdysi dávno odehrávající se velké lásky. Sophie se rozhodne odpovědět a vydat se spolu s autorkou dopisu a jejím vnukem na zvláštní jízdu, která má jediný cíl: najít svou dávnou lásku.

Žánr: Romantický / Drama

Režie: Gary Winick

Scénář: Jose Rivera, Tim Sullivan

Kamera: Marco Pontecorvo

Hudba: Andrea Guerra

Hrají: Amanda Seyfried, Gael García Bernal, Vanessa Redgrave, Franco Nero, Milena Vukotic, Marcia DeBonis, Giordano Formenti, Christopher Egan, Ivana Lotito ad.

Délka filmu: 105 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Predátoři a Dopisy pro Julii