Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Poznáš muže svých snů, Socialismus a For Semafor

Eliška Nová

Eliška Nová

2. 11. 2010

Jako každý rok i letos kina nabídnou nového Woodyho Allena. Už po čtyřicáté čtvrté. Filmové legendě bude za měsíc šedesát šest. A na příští rok už má samozřejmě naplánovanou další premiéru. Jak vypadá ta letošní? Jděte se ve čtvrtek podívat do kina na romantickou komedii, tu allenovskou, Poznáš muže svých snů.

Poznáš muže svých snů (USA / Španělsko, 2010)

Poznáš muže svých snů. Zdroj: bioscop

Co rok, to jeden film. Letos to je romantická komedie Poznáš muže svých snů o manželství, rozvodech a nevěře. Manželské nepokoje se odehrají hned ve dvou generacích. Že manželství není to, co bývalo, pozná Alfie a Helena i jejich dcera Sally s manželem Royem. Kam až může rozvod lidi zavést? Minimálně ke kartářkám nebo dívkám z protějšího domu, jak ukáže ve svém novém filmu Woody Allen.

Žánr: Komedie/Romantický

Režie: Woody Allen

Scénář: Woody Allen

Hrají: Josh Brolin, Anthony Hopkins, Naomi Watts, Freida Pinto, Antonio Banderas, Lucy Punch, Anupam Kher, Pauline Collins, Eleanor Gecks, Ewen Bremer, Gemma Jones, Anna Friel

Délka filmu: 98 min.

Socialismus (Švýcarsko / Francie, 2010)

Socialismus. Zdroj: artcam

Ve čtvrtek vstoupí do kin jednak dokument o režisérovi Jeanu-Lucu Godardovi Dva ve vlně, ale i jeho drama Socialismus, které natočil ve svých osmdesáti letech. Příběh začíná na jedné lodi, když se děti zeptají svých rodičů, co že to vlastně znamená volnost, rovnost, bratrství. Jenže i rodiče na to mají jiný názor než válečný zločinec, filosof, americká zpěvačka nebo moskevský pohlavár. Jaký ten názor je, se dozvíme na jedné plavbě po Středozemním moři.

Žánr: Drama

Režie: Jean-Luc Godard, Jean-Paul Battaggia, Pierre Binggeli, Fabrice Aragno, Paul Grivas, Anne-Marie Mieville, Louma Sanbar

Scénář: Jean-Luc Godard

Hrají: Élisabeth Vitali, Louma Sanbar

Délka filmu: 102 min.

For Semafor (Česko, 2010)

For Semafor. Zdroj: ačfk

Hudební road movie s dvaceti zastávkami. Snímek Miroslava Janka, který se podepsal například pod filmem Občan Havel, dokumentuje projekt z roku 2009 For Semafor. Přes dvacet muzikantů se tehdy pustilo do coververzí písniček Suchého a Šlitra. Dokument o tom, jak si k nim hledali cestu v nahrávacích studiích, doma, ve zkušebnách nebo třeba i na chalupách, je z produkce HBO.

Žánr: Dokumentární / Hudební

Režie: Miroslav Janek

Hrají: Pavel Klusák, Miroslav Janek, DVA, Midi Lidi, Magnetik, Jaroslav Dušek, Kazety, Petr Nikl, Jiří Konvrzek

Délka filmu: 83 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Poznáš muže svých snů, Socialismus a For Semafor