Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Pevné pouto, Ženy v pokušení, Legie, Videokracie a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

15. 3. 2010

pevne-pouto Po trilogii Pána prstenů se Peter Jackson vrací zpět se zfilmovanou knižní adaptací Pevné pouto. Premiérový výběr doplní česká komedie Ženy v pokušení nebo kontroverzní dokument o italském mediálním magnátovi Silvio Berlusconim. O tom, že být agentem CIA je o mnohem lehčí než Chůvou v akci se na vlastní kůži přesvědčí Jackie Chan. A nebude sám, kdo bude zděšen, neboť se chystá Apokalypsa ve filmu Legie.

Pevné pouto (Lovely Bones, The; USA / Velká Británie / Nový Zéland, 2009)

Zdroj: bontonfilm.cz

Zdroj: bontonfilm.cz

Susie bylo teprve čtrnáct let, když byla zavražděna svým sousedem panem Harveyem. Smrtí však pro ni její příběh nekončí. Ocitá se ve zvláštním světě mezi nebem a zemí, ze kterého sleduje nejen marné počínaní její rodiny, která se snaží vyrovnat s její smrtí a najít vraha, ale pozoruje i samotného vraha. Ten si už mezitím našel novou oběť. A Susie musí jednat.

Žánr: Drama / Fantasy / Thriller

Režie: Peter Jackson

Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens

Kamera: Andrew Lesnie

Hudba: Brian Eno

Hrají: Mark Wahlberg, Rachel Weisz, Saoirse Ronan, Stanley Tucci, Susan Sarandon, Rose McIver, Michael Imperioli, Carolyn Dando, Amanda Michalka ad.

Délka filmu: 135 min.

Ženy v pokušení (Česko, 2009)

Zdroj: falcon.cz

Zdroj: falcon.cz

Helena se záhy ocitá na prahu nového života ve chvíli, kdy přistihne svého muže in flagranti s mladší ženou. Oporou se jí snaží být nejen její dcera Laura, která má sama problémy v lásce, ale pomocnou ruku jí nabízí i její svérázná matka Vilma. Ta jí radí najít nového a lepšího chlapa. Díky této nepříjemné situaci tak všechny tři ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a že k vyřešení problému je nutný nadhled, humor a hlavně neztrácet naději.

Žánr: Komedie

Režie: Jiří Vejdělek

Scénář: Jiří Vejdělek

Kamera: Martin Šácha

Hudba: Jan P. Muchow

Hrají: Eliška Balzerová, Lenka Vlasáková, Veronika Kubařová, Jiří Macháček, Roman Zach, Vojtěch Dyk ad.

Délka filmu: 118 min.

Legie (Legion, USA, 2010)

Zdroj: falcon.cz

Zdroj: falcon.cz

Sám Bůh, který ztratil naději v lepší lidstvo, sešle na zemi legii svých andělů, aby zničili vše živé na Zemi. Zachrání se pouze skupinka  civilistů, která se ukrývá v zastrčeném motorestu v poušti. Jejich jediná možnost jak přežít leží na bedrech Archanděla Michaela, jehož úkolem je ochránit nenarozené dítě, které nosí jedna z uvězněných žen v motorestu. Neboť má na svět přivést nové převtělení Krista.

Žánr: Akční / Horor / Thriller

Režie: Scott Stewart

Scénář: Peter Schink , Scott Stewart

Kamera: John Lindley

Hudba: John Frizzell

Hrají: Dennis Quaid, Paul Bettany, Kate Walsh, Kevin Durand, Doug Jones, Lucas Black, Tyrese Gibson, Charles S. Dutton, Willa Holland, Yancey Arias, Jon Tenney ad.

Délka filmu: 104 min.

Videokracie (Videocracy, Velká Británie, Švédsko, Finsko, Dánsko, 2009)

Zdroj: spi-film.cz

Zdroj: spi-film.cz

Po tři dekády je v Itálii televizní průmysl v rukou jednoho vlivného politika. Jako televizní magnát a později prezident, vytvořil Silvio Berlusconi perfektní systém televizní zábavy a politiky. Dokument zobrazuje následky televizního experimentu, jemuž jsou Italové vystaveni už více jak 30 let a zavede až do těch nejvyšších sfér, dokonce i k prezidentskému letnímu resortu na Sardinii.

Žánr: Dokumentární

Režie: Erik Gandini

Scénář: Erik Gandini

Kamera: Manuel Alberto Claro, Lukas Eisenhauer

Hudba: Johan Söderberg

Hrají: Ricky Canevali, Lele Mora, Marella Giovannelli, Silvio Berlusconi, Fabio Calvi, Fabrizio Corona

Délka filmu: 85 min.

Chůva v akci (Spy Next Door, The; USA, 2010)

Zdroj: hce.cz

Zdroj: hce.cz

Zasloužilý tajný agent má na starosti hlídaní tří dětí své přítelkyně. To však ještě netuší, jaký úkol na sebe převzal. Nejenže jsou děti neposedné, ale navíc jedno z dětí omylem stáhne z jeho počítače supertajná data, která z domu udělají cíl odvěkého nepřítele z řad ruských teroristů. Teď teprve začíná opravdový blázinec.

Žánr: Akční / Komedie

Režie: Brian Levant

Scénář: Jonathan Bernstein , James Greer , Gregory Poirier

Kamera: Dean Cundey

Hudba: David Newman

Hrají: Jackie Chan, Lucas Till, Billy Ray Cyrus, Amber Valletta, George Lopez, Magnús Scheving, Madeline Carroll, Katherine Boecher

Délka filmu: 92 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Pevné pouto, Ženy v pokušení, Legie, Videokracie a další