Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Opravdová kuráž, Varieté, Gnomeo a Julie a Vše pro dobro světa a Nošovic

Eliška Nová

Eliška Nová

17. 2. 2011

!Nové filmy v kinech od 17. února!Animák, western, muzikál a dokument. Tento týden přináší pestrou nabídku. Těšit se můžete na trpasličí podobu Romea a Julie, nové bratry Coeny, Cher a Christinu Agulieru či se můžete podívat, co se děje v moravské vesnici Nošovice.

Gnomeo a Julie (USA, 2011)

Gnomeo a Julie. Zdroj: H.C.E.

Shakespearova hra Romeo a Julie se dočkala nové podoby. Animované a ve 3D. Hlavními hrdiny budou tentokrát zahradní trpaslíci. A stejně jako hračky z Toy Story i trpaslíci ožívají ve chvíli, kdy se nikdo nedívá. Rodinnou podívanou režíroval Kelly Asbury, tvůrce druhého Shreka, a scénář napsal autor Madagaskaru. Výkonným producentem je Elton John, uslyšíme i jeho hudbu. Umírat se snad nebude.

Žánr: Animovaný/Rodinný/Fantasy

Režie: Kelly Asbury

Scénář: Mark Burton, Kevin Cecil

Hudba: Chris Bacon, James Newton Howard, Elton John

Hrají v českém znění: Jan Dolanský, Pavel Liška, Tatiana Vilhelmová, Petr Rychlý, Petr Oliva

Délka filmu: 75 min

Opravdová kuráž (USA, 2010)

Opravdová kuráž. Zdroj: Bontonfilm

Bratři Coeni se už ve filmovém světě několikrát osvědčili. Jejich nový snímek Opravdová kuráž je mezi deseti nominovanými na Oscara v kategorii Nejlepší film. Čtrnáctileté Mattie zabili otce. Jeho vrah prchnul do indiánských teritorií. Mattie si proto najme šerifa Roostera Cogburna v podání Jeffa Bridgese a rozhodne se, že spravedlnosti pomůže sama. Western podle románu Charlese Portise byl už jednou zfilmován v roce 1969 s Johnem Waynem v hlavní roli.

Žánr: Western

Režie: Ethan Coen, Joel Coen

Scénář: Joel Coen, Ethan Coen

Hudba: Carter Burwell

Hrají: Steinfeld, Jeff Bridges, Matt Damon, Josh Brolin, Barry Pepper

Délka filmu: 110 min

Varieté (USA, 2010)

Varieté. Zdroj: Falcon

Muzikál, kde hlavní role ztvárnily především zpěvačky Cher a Christina Aguilera. Varieté The Burlesque Lounge už má své dny slávy za sebou. Majitelka Tess je tanečnicí v důchodu a snaží se udržet divadlo v chodu. Ve chvíli, kdy se zdá, že Tess místo už neudrží, najme servírku Ali. Číšnicí však dlouho nezůstane. Stane se totiž hlavní hvězdou podniku. Snímek získal Zlatý glóbus za nejlepší píseň You Haven’t Seen The Last Of Me.

Žánr: Drama/Muzikál/Romantický

Režie: Steve Antin

Scénář: Steve Antin

Hudba: Christophe Beck

Hrají: Cher, Christina Aguilera, Eric Dane, Cam Gigandet, Julianne Hough, Alan Cumming, Peter Gallagher, Kristen Bell, Stanley Tucci  

Délka filmu: 116 min

Vše pro dobro světa a Nošovic (Česká republika, 2010)

Vše pro dobro světa a Nošovic. Zdroj: AČFK

Dokument Víta Klusáka, který v minulosti natočil snímky jako Český mír nebo Český sen, je o severomoravské vesnici Nošovice. V roce 2006 se kvůli politickému rozhodnutí stala také místem, kde sídlí největší výrobní závod automobilky Hyundai v České republice. Film o nátlaku na místní obyvatele kvůli odprodeji pozemků a jiných pěkných věcech. Název Vše pro dobro světa a Nošovic je také reakcí na reklamní slogan společnosti Hyundai, která dělá „Vše pro dobro světa“.

Žánr: Dokumentární

Režie: Vít Klusák

Scénář: Vít Klusák

Hudba: DVA, Šuba Duba Band

Hrají: Vít Klusák, Stanislav Vojkovský, Petr Vaněk, Pavel Franc, Jiří Nezhyba, zaměstnanci firmy Hyundai a obyvatelé města Nošovic

Délka filmu: 82 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Opravdová kuráž, Varieté, Gnomeo a Julie a Vše pro dobro světa a Nošovic