Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Operace Dunaj, Zastav a nepřežiješ 2 – Vysoké napětí, Vdaná snoubenka, Bronson

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

20. 7. 2009

I něco špatného může přinést něco dobrého – tak jako v česko-polském filmu Operace Dunaj. Zběsilou podívanou nabízí druhé pokračování snímku  Zastav a nepřežiješ 2 – Vysoké napětí. Špatná rada se vymstí hlavní hrdince v americké komedii Vdaná snoubenka a nenapravitelného násilníka bude zkoumat snímek Bronson.

Operace Dunaj (Polsko / Česko, 2009)

Pod pojmem Operace Dunaj  se skrýval krycí název pro invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Mezi polskými tanky, které vyjely „osvobodit“ Československo, se nachází i starý tank, který je spíše jezdící troskou, a proto není divu, že zkolabuje hned v českém pohraniční, jehož obyvatelé neskrývají odpor k okupantům. Jenže vzniklá situace obě strany přivede k vzájemnému pochopení a k budování nejrůznějších vztahů.

Žánr: Drama / Komedie

Režie: Jacek Glomb
Scénář:
Jacek Glomb

Kamera: Jacek Petrycki

Hudba: Agnieszka Kik

Hrají: Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Jiří Menzel, Martha Issová, Jan Budař, Martin Huba, Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Vojtěch Dyk, Jaroslav Dušek ad.

Délka filmu: 104 min.

Zastav a nepřežiješ 2 – Vysoké napětí (Crank 2: High Voltage, USA, 2009)

V druhém pokračování zběsilého snímku plného adrenalinového napětí se tentokrát čínská mafie rozhodne ukrást Cheliosovo téměř nezničitelné srdce a vyměnit ho za bateriově poháněnou náhradu, která vyžaduje pravidelné dávky elektřiny, aby se udržela v chodu. Odhodlání získat své skutečné srdce zpět a touha po pomstě jsou Cheliosovým hnacím motorem a je ochoten se postavit komukoliv, kdo mu zkříží cestu.

Žánr: Akční
Režie: Mark Neveldine, Brian Taylor
Scénář: Mark Neveldine, Brian Taylor
Kamera:
Brandon Trost

Hudba: Mike Patton

Hrají: Jason Statham, Amy Smart, Dwight Yoakam, Efren Ramirez, Ling Bai, Clifton Collins Jr., David Carradine, Corey Haim, Geri Halliwell, Billy Unger ad.

Délka filmu: 96 min.

Vdaná snoubenka (Accidental Husband, Velká Británie / USA, 2008)

Emma Lloydová je úspěšná rozhlasová poradkyně v oboru partnerských vztahů, která má v plánu se co v nejbližší době vdát za svého přítele Michaela. Jenže to ještě netuší, že to tak  lehké nebude, protože najednou zjistí, že už jednou vdaná je a to za muže, kterého vůbec nezná. Ten se jí totiž chce pomstít za špatnou radu, díky které se s ním jeho přítelkyně rozešla.

Žánr: Komedie / Romantický

Režie: Griffin Dunne
Scénář:
Mimi Hare , Clare Naylor

Kamera: William Rexer
Hudba:
Andrea Guerra

Hrají: Uma Thurman, Jeffrey Dean Morgan, Colin Firth, Sam Shepard, Lindsay Sloane, Justina Machado, Ajay Naidu, Isabella Rossellini

Délka filmu: 90 min.

Bronson (Bronson, Velká Británie, 2009)

Stylizovaná filmová biografie notorického násilníka a nejslavnějšího britského vězně Michaela Petersona, který si přezdívá Charles Bronson. Do vězení se poprvé dostal ve svých devatenácti letech za ozbrojenou loupež, za kterou dostal sedm let vězení. Nyní jeho pobyt ve věznici sčítá 34 let, z toho 30 let na tzv. samotce. Film zachycuje skutečný příběh Michaela Petersona, ze kterého se postupem času utváří nejznámější britský vězeň Charles Bronson.

Žánr: Akční / Drama / Thriller

Režie: Nicolas Winding Refn
Scénář:
Brock Norman Brock, Nicolas Winding Refn

Kamera: Larry Smith
Hudba:
Lol Hammond

Hrají: Tom Hardy, Terry Stone, Amanda Burton, Joe Tucker

Délka filmu: 92 min.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Operace Dunaj, Zastav a nepřežiješ 2 – Vysoké napětí, Vdaná snoubenka, Bronson