Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Noc v muzeu 2, Poslední dům nalevo, Muž a jeho pes

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

18. 5. 2009

Na plátna kin se tentokrát chystá navazující komedie o oživlých muzejních exponátech Noc v muzeu 2, hororový remake Poslední dům nalevo, který slibuje šokující podívanou a psychologické drama Muž a jeho pes, ve kterém lze opět spatřit legendárního Jean – Paula Belmonda.

Noc v muzeu 2 (Night at the Museum: Battle of the Smithsonian, USA, 2009)

Larrymu, který opustil špatně placenou práci nočního hlídače v muzeu, se začne stýskat po jeho exponátech a táhne jej to proto zpátky do muzea. Jenže netuší, že muzejní exponáty jsou považovány už za zastaralé, a proto mají být odvezeny do depozitářů největšího muzeu na světě ve Washingtonu. Před hrozící katastrofou ho telefonicky varuje miniaturní kovboj Jedediah. A proto Larrymu nic jiného nezbývá, než své „přátelé“ zachránit, a jak se později ukáže, nejen je.

Žánr: Akční / Komedie
Režie: Shawn Levy
Scénář: Robert Ben Garant, Thomas Lennon
Kamera:
John Schwartzman

Hudba: Alan Silvestri

Hrají: Amy Adams, Ben Stiller, Thomas Lennon, Hank Azaria, Dick Van Dyke, Robin Williams, Ricky Gervais, Craig Robinson, Owen Wilson, Steve Coogan, Ed Helms ad.

Délka filmu: 107 min.

Poslední dům nalevo (The Last House on the Left, USA, 2009)

Mari, která tráví s rodiči své prázdniny na jejich opuštěném letním sídle, se rozhodne navštívit svou dávnou kamarádku Paige. Jenže obě se objeví na špatném místě ve špatnou dobu. Setkají se totiž s uprchlým psychopatem Krugem a s jeho kumpány, kteří zrovna nestojí o prozrazení. Mari se sice podaří utéci, ale v bezpečí rozhodně není. Krug se svou skupinou se totiž potřebuje schovat před blížící se bouřkou a vybere si právě Mariin dům.

Žánr: Horor / Thriller / Drama

Režie: Dennis Iliadis
Scénář:
Adam Alleca, Carl Elisworth
Kamera:
Sharone Meir
Hudba:
John Murphy

Hrají: Sara Paxton, Monica Potter, Garret Dillahunt, Martha MacIsaac, Tony Goldwyn, Spencer Treat Clark, Aaron Paul, Riki Lindhome

Délka filmu: 110 min.

 

Muž a jeho pes (Un homme et son chien, Francie, 2009)

Charles se svým psem bydlí v malém pokojíku pro služebné, kde ho nechala bydlet jeho bývalá milenka. Jenže ta se chce znovu provdat, a proto se chce Charlese co nejdříve zbavit. Ten se tedy zničehonic ocitne na ulici, což pro něj znamená úplný konec. Jeho hrdost mu totiž nedovoluje se doprošovat a dokonce si začíná zahrávat s myšlenkou na sebevraždu. Ale nejdřív se musí postarat o budoucnost svého psa. A to není vůbec lehký úkol.

Žánr: Drama

Režie: Francis Huster
Scénář:
Francis Huster , Murielle Magellan , Cesare Zavattini
Kamera:
Arnaud Borrel , Steve Moreau
Hudba:
Philippe Rombi

Hrají: Max von Sydow, Tchéky Karyo, Jean – Paul Belmondo, Jean Dujardin, Micheline Presle, Charles Aznavour, Anthony Delon, José Garcia, Aurélien Wiik ad.

Délka filmu: 94 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Noc v muzeu 2, Poslední dům nalevo, Muž a jeho pes