×
TOPZINE.cz

Premiéry: Na odstřel, Holka z města, Víno roku, Jménem krále

Práce investigativního novináře nemusí být vždycky jenom nevinná hra, ale může jít i dokonce o život – tak jako ve filmu Na odstřel. Bezpečno nebude ani se snímkem Jménem krále, kde dochází k podezřelým vraždám. Odlehčit by pak měly dvě komedie Holka z města a Víno roku.

Na odstřel (State of Play, USA / Velká Británie / Francie, 2009)

I když to z zpočátku vypadala jako „bezvýznamná“ vražda dvou outsiderů, přesto je jejich smrt něčím zvláštní. Reportér Cal McAffrey totiž našel spojení mezi jejich smrtí a smrtí asistentky vlivného kongresmana. Postupné pátrání mu však odhaluje nebezpečné tajemství, které by ho mohlo stát i život.

Žánr: Krimi / Drama / Thriller
Režie: Kevin Macdonald
Scénář: Tony Gilroy, Matthew Michael Carnahan
Kamera:
Rodrigo Prieto

Hudba: Alex Heffes

Hrají: Russell Crowe, Ben Affleck, Rachel McAdams, Robin Wright Penn, Helen Mirren, Wendy Makkena, Jason Bateman, Zoe Lister Jones, Arabella Field, Maria Thayer ad.

Délka filmu: 127 min

Holka z města (New in Town, USA, 2009)

Ambiciózní a podnikavá manažerka Lucy Hillová, která je zcela závislá na kariérním postupů, dostane příležitost ukázat, co v ní skutečně je. Dostane totiž nabídku na restrukturování výrobní továrny, která by ji mohla zajistit povýšení. Jenže to, co se zprvu zdálo jako maličkost se brzy promění na zkušenost, která jí zcela změní nejen její pracovní, ale i osobní život.


Žánr: Romantický / Komedie

Režie: Jonas Elmer
Scénář:
C. Jay Cox, Ken Rance
Kamera:
Chris Seager
Hudba:
John Swihart

Hrají: Renée Zellweger, Harry Connick Jr., Nathan Fillion, Siobhan Fallon, Frances Conroy, J.K. Simmons, Adetokumboh M’Cormack, Kristen Harris, Ty Wood

Délka filmu: 96 min

Víno roku (Bottle Shock, USA, 2008)

Pravdivý příběh o události, která změnila navždy svět vinařství a skoncovala tak s nadvládou francouzských vín. Steven Spurrier měl za úkol vybrat pro degustátorskou soutěž i vzorky ze zámoří, aby byla nabídka kompletní. Jenže nikdo už nepočítal s tím, že by kalifornské Chardonnay mohlo v tak těžké konkurenci obstát.

Žánr: Komedie / Drama

Režie: Randall Miller
Scénář:
Ross Schwartz , Lannette Pabon
Kamera:
Mike Ozier
Hudba:
Mark Adler

Hrají: Rachael Taylor, Chris Pine, Freddy Rodríguez, Alan Rickman, Eliza Dushku, Danny DeVito, Bill Pullman, Bradley Whitford, Dennis Farina, Miguel Sandoval.

Délka filmu: 110 min


Jménem krále (Česká republika, 2008)

Oldřich z Chlumu odjíždí z pověření svého panovníka Přemysla Otakara II. na hrad Vartemberk, kde se mají konat důležité zásnuby, jimiž má být zpečetěn mír mezi dvěma znepřátelenými šlechtickými rody. Avšak během cesty na hrad narazí na mrtvolu kupce, který byl oloupen. Jenže to ještě nikdo netuší, že kupec nebude jediným zavražděným.

Žánr: Historický

Režie: Petr Nikolaev
Scénář:
Vlastimil Vondruška
Kamera:
David Ployhar
Hudba:
Jiří Chlumecký

Hrají: Karel Roden nejml., Klára Issová, Jan Kanyza, David Prachař, Lukáš Vaculík, Markéta Hrubešová, Martin Štěpánek, Jan Dolanský, David Matásek, Karel Dobrý ad.

Délka filmu: 77 min

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..