Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Na doraz, Megamysl, TACHO a další

Eliška Nová

Eliška Nová

30. 11. 2010

Do kin tento týden dorazí očekávaný snímek Tacho manželů Landových, thriller s božským Georgem Clooneym, komedie s Robertem Downeym Jr. a animovaný snímek studia DreamWorks se záporákem v hlavní roli od tvůrců obou Madagaskarů.

Na doraz (USA, 2010)

Na doraz, Zdroj: Warner bros.

Todd Phillips přichází po Pařbě ve Vegas s další bláznivou komedií. Tentokrát s Robertem Downeym Jr. v roli Petera a Zachem Galifianakisem v roli Ethana. Oba dva se spolu totiž shodou náhod vydají na roadtrip. No a co se nestane, na obou to zanechá následky. Hrát se bude na nervy. Ethan totiž přivádí Petera, který spěchá za svojí manželkou k porodu, k šílenství.

Žánr: Komedie

Režie: Todd Phillips

Scénář: Alan R. Cohen, Alan Freedland, Adam Sztykiel

Hrají: Robert Downey Jr., Zach Galifianakis, Michelle Monaghan, Jamie Foxx, Juliette Lewis, Alan Arkin, Rhoda Griffis, Barry Hopkins

Délka filmu: 100 min.

Topzine.cz pro vás připravil speciál k filmu Na doraz, více článků naleznete zde.

Megamysl (USA, 2010)

Megamysl. Zdroj: Bontonfilm

Poslední animák od DreamWorks Jak vycvičit draka byl celkem úspěšný. Nyní přichází s negativním hrdinou (jako by se s padouchy v animovaných filmech najednou roztrhl pytel) Megamyslem. Toho, ještě jako miminko, rodiče vyslali na zkušenou a z rodné planety přistál, kde jinde než na Zemi. Navíc přímo uprostřed vězeňského dvora. Na scéně se k tomu objeví sok Metroman, televizní reportérka a zubatá rybka s tělem robota. A když nakonec Megamysl Metromana zničí a nemá už do čeho by píchl, stvoří Titana, ještě většího lotra, než je náš hlavní hrdina sám.

Žánr: Animovaný/Komedie

Režie: Tom McGrath

Scénář: Alan J. Schoolcraft, Brent Simons

Hudba: Hans Zimmer

Hrají (v českém znění): Petr Rychlý, Lukáš Hlavica, Lucie Vondráčková, Otakar Brousek ml.

Délka filmu: 96 min.

Na mamuta! (Francie, 2010)

Na Mamuta!, Zdroj: Artcam

Mammuth je motorka, ale taky přezdívka Gérarda Depardieu v novém francouzském filmu. Mamut právě dosáhl šedesátky a byl propuštěn ze své práce. Aby toho nebylo málo, jeho dřívější zaměstnavatelé se vykašlali na papírování, aby nemuseli platit vyšší daně. Mamut tedy musí obcházet všechny své předchozí zaměstnavatele.

Žánr: Drama/Komedie

Režie: Gustave de Kervern, Benoît Delépine

Scénář: Gustave de Kervern, Benoît Delépine

Hudba: Gaetan Roussel

Hrají: Gérard Depardieu, Yolande Moreau

Délka filmu: 92 min.

Američan (USA, 2010)

Američan. Zdroj: Bioscop

Negativního hrdinu má i další snímek. George Clooney si ve snímku Američan zahrál vraha. Jack se před svou poslední vraždou skrývá v Itálii, kde je samozřejmě taky krásná Clara. Jenže i v Itálii se vraždí, a tak Jack přijme zakázku. Má sestavit zbraň pro záhadnou Mathildu. Film je inspirovaný knihou Rowana Joffea A Very Private Gentleman.

Žánr: Drama/Thriller

Režie: Anton Corbijn

Scénář: Rowan Joffe, Martin Booth

Hrají: George Clooney, Violante Placido, Thekla Reuten, Paolo Bonacelli

Délka filmu: 105 min.

TACHO (Česko, 2010)

TACHO. Zdroj: Film europe

O TACHU už se nějakou tu dobu mluví. Teď konečně příchází do kin. Daniel Landa se při psaní scénáře inspiroval svými zkušenostmi. Snímek o automobilovém závodníkovi pak zrežírovala jeho žena Mirjam. Alexův život se točí kolem rallye. Jenže po havárii, při které se těžce zraní jeho spolujezdec, shání jeho manažer náhradníka. Nejdůležitější závod sezóny se neúprosně blíží, a Alex má od svého lékaře zakázáno jet. Nakonec se připlete Alexovi do cesty Lucie, která závod pojede s ním.

Žánr: Akční/Komedie

Režie: Mirjam Landová

Scénář: Mirjam Landová, Daniel Landa

Hudba: Daniel Landa

Hrají: Daniel Landa, Olga Lounová, George Nicolas, Roman Pomajbo, Martin Havelka, Christopher Rhithin, Julian Pindar, Rudolf Hrušínský, Kamila Magálová, Rudolf Hrušínský ml., Daniel Dangl a další.

Délka filmu: 108 min.

Druhý svět (Francie, 2010)

Druhý svět. Zdroj: Film europe

Film se odehrává na jihu Francie. Gaspard je dospívající mladík, který je obklopen svými přáteli a svojí přítelkyní Marion. Jeho život se najednou začne ubírat jiným směrem. Na scéně se totiž objeví mladá žena Sam, která hledá ve virtuální hře Black Hole partnera, který s ní bude chtít umřít.

Žánr: Drama

Režie: Gilles Marchand

Scénář: Gilles Marchand, Dominik Moll

Hudba: Anthony Gonzales

Hrají: Grégorie Leprince-Rinquet, Louise Bourgoin, Melvil Poupaud, Pauline Etienne

Délka filmu: 105 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Na doraz, Megamysl, TACHO a další