Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Monstra versus vetřelci nebo Normal

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

26. 3. 2009

Tento týden přichází do českých kin očekávaný snímek režiséra Julia Ševčíka Normal, který je nejen zajímavým svým námětem, ale i zpracováním. Dále se můžete těšit na animovaný film Monstra versus vetřelci a na samé drama a napětí.

FOTO:David Thewlis ve filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu

Chlapce v pruhovaném pyžamu nečeká dobrý osud. Může za to i jeho otec.., Zdroj: distributor filmu


Monstra versus vetřelci (Monsters vs. Aliens, USA, 2009)

Susan, obyčejná holka z Kalifornie, má už za pár hodin říct „Ano“ svému vyvolenému. Jenže všechno se změní v momentu, kdy ji do hlavy praští meteorit plný kosmického slizu. Najednou naroste do výšky 15 metrů a místo svatby je uvězněna speciální vojenskou jednotkou. Ve vězení se potkává s dalšími roztodivnými postavičkami, ať už se jedná o geniálního vědce Dr. Švába, PhDr. s muší hlavou či rosolovitého a nezničitelného B.O.Ba. Jejich příležitost dokázat, že jsou pro lidstvo prospěšní, jim umožní přistání záhadného mimozemského robota, který ohrožuje planetu Zemi. Partička příšer se stává jedinou možností, jak ještě planetu zachránit.

Žánr: Animovaný
Režie: Rob Letterman, Conrad Vernon
Scénář: Maya Forbes, Wallace Wolodarsky
Hudba: Henry Jackman
Hrají (hlasy): Reese Witherspoon, Seth Rogen, Paul Rudd, Hugh Laurie, Will

Arnett, Kiefer Sutherland, Stephen Colbert

Délka filmu: 94 min.

Normal (Angels Gone, Česká republika/Makedonie, 2009)

Film se odehrává ve 30. letech v Německu, kdy se policii sám přihlásí šílený, ale zároveň geniální vrah  Petr Kurten. Ten během posledních tří let spáchal osm vražd a mnoho dalších lidí napadl. Jeho obhajoby se ujímá ambiciózní mladý právník, který je přesvědčen, že Kurten je psychicky vyšinutý. Aby to dokázal, ponoří se do vrahovy šokující minulosti a poznává pozadí nelítostných činů. V průběhu pátrání potkává další velmi tajemnou postavu, atraktivní Kurtenovu ženu. S přibývajícími důkazy je stále jasnější, že šílený vrah ještě neřekl své poslední slovo. Thriller Normal je natočený podle skutečného případu masových vražd, které ve 30. letech minulého století otřásly celou Evropou. (oficiální text distributora)

Žánr: Thriller / Drama
Režie: Julius Ševčík
Scénář: Julius Ševčík
Kamera:
Antonio Riestra (AMC)
Hudba:
Jan P. Muchow

Hrají: Milan Kňažko, Pavel Gajdoš, Dagmar Veškrnová – Havlová, Zuzana Kajnarová, Miroslav Táborský, Jan Vlasák, Meto Jovanovski, Pavel Kikinčuk

Délka filmu: 100 min.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (The Boy in the Striped Pyjamas, Velké Británie/ USA, 2008)

Osmiletý Bruno je synem nacistického důstojníka, který je povýšen a odvelen z válečného Berlína

do oblasti poblíž koncentračního tábora Auschwitz. Bruno, který nemá v oblasti žádné kamarády, se jednou z nudy vydá dál od domova, kde se setkává se židovským chlapcem. Ten žije zcela odlišný život za ostnatým drátem. Jejich přátelství však sebou nese spoustu těžkostí a Bruno si začíná postupně uvědomovat, jaký je skutečný svět dospělých kolem něj.

Žánr: Drama 

Režie: Mark Herman
Scénář: Mark Herman
Kamera: Benoît Delhomme
Hrají:
David Thewlis, Vera Farmiga, Rupert Friend, Richard Johnson, Sheila Hancock

Délka filmu: 92 min.

Prach času (The  Dust of Time, Řecko / Itálie / Francie / Rusko, 2008)

Americký režisér řeckého původu se vrací do filmových studií v Římě, aby dokončil natáčení filmu, které z neznámého důvodu přerušil.  Hlavní hrdinkou je žena, jejíž příběh je inspirován osudem režisérovy matky. Až do konce svého života miluje dva muže, kteří jí lásku opětují. Postavy ve filmu se navzájem ztrácejí a znovu nalézají, míjejí se v čase, prostoru i v běhu nejdůležitějších událostí druhé poloviny 20. století: od smrti Stalina přes aféru Watergate a válku ve Vietnamu až po pád berlínské zdi, začátku nové éry i traumatického odmítnutí snů o lepším světě na přelomu tisíciletí. (oficiální text distributora)

Žánr: Drama
Režie:
Theo Angelopoulos
Scénář:
Theo Angelopoulos
Kamera:
Andreas Sinanos a.f.c
Hudba:
Eleni Karaindrou

Hrají: Willem Dafoe, Bruno Ganz, Michel Piccoli, Irène Jacob, Christiane Paul,

Alexandra Maria Lara

Délka filmu: 125 min.

Život za zdí (La zona, Mexiko, 2007)

V hlavním městě Mexika – Mexico City – jsou lidé od sebe vzájemně separováni do městských

čtvrtí, které jsou ohraničeny zdmi. Ty mají oddělovat bohaté lidi od bezvýznamné chátry. Jenže během jedné noci se podaří třem zlodějíčkům z chudinské čtvrtě proniknout za zakázanou zeď a tak porušit zákon. Při vloupáni do domu však zabíjí starou ženu a místní obyvatelé si to nenechají líbit. Vytvoří milici a začnou zloděje pronásledovat. Jediný kdo přezívá je Miguel, která se schovává ve sklepení domu. Tady jej nachází Alexandro, který je rozhodnutý mu pomoci.

Žánr: Drama 
Režie:
Rodrigo Plá
Scénář:
Rodrigo Plá, Laura Santullo
Kamera:
Emiliano Villanueva
Hudba:
Fernando Velázquez

Hrají: Daniel Giménez Cacho, Maribel Verdú, Mario Zaragoza, Enrique Arreola

Délka filmu: 97 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Monstra versus vetřelci nebo Normal