Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Mikulášovy patálie, Samec, Dvojka, Stínu neutečeš

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

7. 12. 2009

mikulasovy-patalie Oblíbená dobrodružství malého školáka Mikuláše převedl na plátno francouzský režisér Laurent Tirard, jenž sám je dychtivým čtenářem knih spisovatele Goscinnyho. Z české dílny budou uvedeny dvě dramata a to Dvojka a Stínu neutečeš. Nebude chybět ani komedie s názvem Samec, kterého ztvárnil Ashton Kutcher.

Mikulášovy patálie (Petit Nicolas, Le, Francie, 2009)

Zdoj: hce.cz

Zdoj: hce.cz

Hlavní hrdinou je malý kluk Mikuláš, který svými častými vylomeninami nedá spát svým rodičům. To se má však změnit ve chvíli, kdy Mikuláš odposlechne rozhovor rodičů, díky kterému se dovtípí, že je maminka těhotná. Ve strachu, že ho rodiče opustí, vymyslí plán, který má rodičům dokázat, že je pro ně nepostradatelný a začne být slušným chlapcem. Jenže plán je jedna věc a jeho realizace je věc druhá. A proto není divu, že to všechno dopadne úplně jinak než si to Mikuláš vymyslel.

Žánr: Rodinný / Komedie

Režie: Laurent Tirard

Scénář: René Goscinny, Sempré

Kamera: Jan Vandenbussche

Hudba: Klaus Badelt

Hrají: Maxime Godart, Valérie Lemercier, Kad Merad, Vincent Claude, Charles Vaillant, Victor Carles, Benjamin Averty, Damien Ferdel, Sandrine Kiberlain ad.

Délka filmu: 91 min.

Samec (Spread, USA, 2009)

Zdroj:bioscop.cz

Zdroj:bioscop.cz

Nikki je muž, který si je dobře vědom svých kvalit – umí se totiž chovat k ženám, má charisma a hlavně dobře vypadá. Jenže jakákoliv na něj nemá, neboť Nikki se především vybírá zkušenější partnerky, které jsou dobře situované a dokáží mu poskytnout dostatečný komfort. Jeho nejnovější kořistí je sebevědomá právnička Samantha a všechno jde tak jako vždycky až do doby než se Nikki zaplete s mladší servírkou Heather.

Žánr: Drama / Romantický

Režie: David Mackenzie
Scénář:
Jason Dean Hall, Paul Kolsby

Kamera: Steven B. Poster

Hudba: John Swihart

Hrají: Anne Heche, Ashton Kutcher, Margarita Levieva, Maria Conchita Alonso, Hart Bochner, Olivia Alaina May

Délka filmu: 97 min.

Dvojka (Česko, 2009)

Zdroj: palacepictures.net

Zdroj: palacepictures.net

Veronika a Michal jsou spolu pět let a místo toho, aby se jejich vztah upevňoval prochází naopak krizí. Veronika touží si ještě něco užít, zatímco Michal by se nejraději usadil a založil rodinu. Proto Michal vymyslí dobrodružnou dovolenou do Skandinávie, která se však od začátku bortí jako domeček z karet. Po cestě potkávají Šimona, dobrodruha a zlodějíčka, který dá jejich životům i jejich vztahu nečekanou reflexi a posune je dál.

Žánr: Drama

Režie: Jaroslav Fuit

Hrají: Kristýna Fuitová-Nováková, Jakub Wagner, David Máj

Délka filmu: 90 min.

Stínu neutečeš (Česko, 2009)

Po šedesáti letech manželství je Evženie rozhodnuta se nechat rozvést se svým mužem Řehořem. Navštíví proto svou vnučku Katku, která je právničkou, a požádá jí o pomoc. Katka však nechce rozbíjet rodinu a začne pátrat po důvodu, který vede babičku k takovémuto rozhodnutí. Začne odrývat dávné rodinné tajemství, jehož základy však zůstanou pro ni utajenou i v okamžiku, kdy hrozí, že by ji babička mohla navždycky ztratit.

Žánr: Drama

Režie: Lenka Kny
Scénář:
Lenka Kny

Kamera: Diviš Marek

Hudba: Michal Pavlíček

Hrají: Jaroslava Adamová, Pavel Landovský, Helena Dvořáková, František Němec, Anna Polívková, Alois Švehlík, Matěj Hádek, Marian Roden

Délka filmu: 93 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Mikulášovy patálie, Samec, Dvojka, Stínu neutečeš