Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Mezi nimi, Vrahouni, Útěk, Solomon Kane

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

21. 6. 2010

Stačí jeden nepozorný okamžik a celý život se může proměnit v noční můru jménem HIV tak jako hlavnímu hrdinovi ze snímku Mezi nimi. Manželské dvojici, v podání Ashtona Kutchera a Katherine Heigl, se jejich spokojené soužití změní ve zběsilou jízdu za záchranou života ve filmu Vrahouni. Na programu kin se objeví i francouzské drama Útěk a koprodukční snímek Solomon Kane.

Mezi nimi (Česko, 2010)

Mezi nimi Zdroj: bontonfilm

Markovi se rázem zhroutí celý svět v okamžiku, kdy se dozvídá krutou pravdu o svém zdravotním stavu, a to že je nakažen virem HIV. Zrovna v okamžiku, kdy má pocit, že konečně našel svou pravou lásku. Má strach, co se bude dál dít, a uzavírá se do sebe. Toho si postupně všímá i jeho okolí a přátelé a Markovi nezbyde než poodhalit celou pravdu. A jak se ukáže, bude to zároveň i zkouška pro jeho blízké.

Žánr: Drama

Režie: David Vigner

Scénář: David Vigner

Hrají: Tomáš Váhala, Veronika Tkaczyková, Veronika Freimanová, Vladimír Javorský, Radim Uzel

Délka filmu: 40 min.

Vrahouni (Killers, USA, 2010)

Vrahouni Zdroj: palacepictures

Po dalším zpackaném vztahu si Jen slíbila, že už se nikdy nezamiluje. Jenže když jí do života vkročí neodolatelný Spencer, veškeré sliby jsou ta tam. Všechno klape a jejich život se podobá pohádce, do chvíle, než jim začnou domem svištit kulky. Spencer totiž pozapomněl říct Jen určitou maličkost, a to, že se svého času živil jako mezinárodní superšpion a nájemný vrah.

Žánr: Akční / Komedie / Thriller

Režie: Robert Luketic

Scénář: Ted Griffin, Bob DeRosa

Kamera: Russell Carpenter

Délka filmu: 100 min.

Hudba: Rolfe Kent

Hrají: Ashton Kutcher, Katherine Heigl, Tom Selleck, Catherine O’Hara, Alex Borstein, Katheryn Winnick, Lisa Ann Walter, Martin Mull, Natalina Maggio, Larry Joe Campbell

Útěk (Le Refuge, Francie, 2009)

Útěk Zdroj: telerama.fr

Mousse a Louis mají všechno, po čem by jen kdy mohli toužit, přesto jejich svět ničí jedna skutečnost, a to závislost na drogách, která ovládá jejich životy. Když se však Louis jednoho dne předávkuje, zůstává Mouse sama a navíc těhotná. Jedinou možností je útěk.

Žánr: Drama

Režie: François Ozon

Scénář: Mathieu Hippeau, François Ozon

Kamera: Mathias Raaflaub

Hudba: Louis-Ronan Choisy

Hrají: Isabelle Carré, Louis-Ronan Choisy, Pierre Louis – Calixte, Melvil Poupaud, Claire Vernet

Délka filmu: 88 min.

Solomon Kane (Solomon Kane, Francie / Česko / Velká Británie, 2009)

Solomon Kane Zdroj: bontonfilm

Mimořádně výkonný zabiják kapitán Solomon Kane, který hájí čest anglického království, je vyslán do severní Afriky. Zde se pokouší dobýt tajemný hrad. To však ještě netuší, že ho čeká bitva se silnějším soupeřem v podobě nohsleda samotného Ďábla. Před Kanem tak stojí tvrdá zkouška, která prověří jeho odhodlání.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor

Režie: Michael J. Bassett

Scénář: Michael J. Bassett, Robert E. Howard

Kamera: Dan Laustsen.

Hudba: Klaus Badelt

Hrají: James Purefoy, Max von Sydow, Pete Postlethwaite, Rachel Hurd-Wood, Alice Krige, Mackenzie Crook, Philip Winchester, Marek Vašut, James Babson ad.

Délka filmu: 104 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Mezi nimi, Vrahouni, Útěk, Solomon Kane