Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Melancholia, Zbytečná krutost a Rekvalifikace

Eliška Nová

Eliška Nová

26. 5. 2011

Nový snímek Larse von Triera Melancholia, český snímek Rekvalifikace a remake filmu bratří Coenů Zbytečná krutost. Takové jsou premiéry pro tento týden.Melancholia (Dánsko/Švédsko/Francie, 2011)

Melancholia, Zdroj: Aerofilms

Larse von Triera snad není ani nutné představovat. Režisér, který svými netradičními filmy šokuje, jak tomu bylo například před dvěma lety, kdy do kin dorazil snímek Antikrist. Ten vešel do dějin jako film, kde si hlavní hrdinka na konci uřízne klitoris. Nyní přichází se snímkem Melancholia, kde se v hlavních rolích dvou sester představí Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg. Mladší z nich se právě vdává, jenže v její den D hrozí, že rudá planeta Melancholia se srazí se Zemí.

Žánr: Drama

Režie: Lars von Trier

Scénář: Lars von Trier

Hudba: Kristian Eidnes Andersen

Hrají: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, John Hurt, Alexander Skarsgard, Stellan Skarsgard, Udo Kier a Kiefer Sutherland

Délka filmu: 130 min

Rekvalifikace (Česká republika, 2010)

Rekvalifikace, Zdroj: Pegasfilm

Pan Zrzavý, který je mimochodem opravdu zrzavý, je padesátník. Řeklo by se, že je právě v těch nejlepších letech, to si ovšem nemyslí většina zaměstnavatelů. Vzhledem k tomu, že pan Zrzavý právě (ne vlastní vinou) přišel o práci, názor zaměstnavatelů ho zajímá. Aby toho na něj nebylo málo, při hledání práce se nevědomky zaplete s mafií. Kromě toho, že Vlado Štencel film režíroval, tak k němu také napsal scénář a sám si v něm i zahrál hlavní roli.

Žánr: Komedie

Režie: Vlado Štancel

Scénář: Vlado Štancel

Hudba: Martin Hybler

Hrají: Vlado Štancel, Lucie Kožinová, Ernesto Čekan, Michael Kňažko, Pavel Vondruška, Vlasta Špicnerová, Karel Hábl, Libor Hruška, Roman Štolpa, Martin Sitta, Štefan Capko, Kateřina Seidlová, Jiří Kučera, Ivana Stejskalová, Zuzana Skalníková, Jan Jankovský, Milan Kačmarčík

Délka filmu: 80 min

Zbytečná krutost (Čína, 2009)

Zbytečná krutost, Zdroj: H. C. E.

Snímek Zbytečná krutost natočili jako svůj debut v roce 1984 bratři Coeni. Teď se ho zmocnili v Číně a natočili jeho remake. V češtině se oba jmenují stejně, v originále se liší. Čínská verze nese název A Simple Noodle Story a vypráví příběh majitele obchodu s čínskými nudlemi. I tady vše začíná v okamžiku, kdy manžel naplánuje vraždu své ženy, která ho podvádí. V novějším provedení je příběh zasazen do starověké Číny, kde jsou všichni zvyklí používat meče a luky, a najednou se jim do rukou dostane pistole.

Žánr: Drama

Režie: Yimou Zhang

Scénář: Jianquan Shi, Jing Shang

Hrají: Dahong Ni, Ni Yan, Xiao Shen-Yan

Délka filmu: 95 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Melancholia, Zbytečná krutost a Rekvalifikace