Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Mamas & Papas, Souboj Titánů, Škola života, Oko nad Prahou

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

12. 4. 2010

mamas&papas Zatímco Alice Nellis se snaží ve svém novém filmu Mamas & Papas rozlousknout nejrůznější nástrahy rodičovství a s tím souvisejících životních rozhodnutí, Olga Špátová si posvítila na projekt Jana Kaplického v dokumentu Oko nad Prahou. Do kin se dostává i jeden z nejočekávanějších snímků tohoto roku Souboj Titánů. Divoké dospívání v šedesátých letech přiblíží dramatický příběh Škola života.

Mamas & Papas (Česko, 2010)

Zdroj: falcon.cz

Mamas & Papas Zdroj: falcon.cz

Čtyři příběhy filmu tvoří mozaiku osudů několika manželských či partnerských dvojic, které se v určitém zlomovém okamžiku života zabývají problémem rodičovství. Páry se snaží vyřešit otázku jak se s ním poprat, aby škody pro ně samotné byly co nejmenší a svým rozhodnutím zachránili především sami sebe.

Žánr: Drama

Režie: Alice Nellis

Scénář: Alice Nellis

Kamera: Matěj Cibulka, David Čálek

Hudba: Jan Ponocný, Buty

Hrají: Zuzana Bydžovská, Petr Franěk, Filip Čapka, Zuzana Čapková, Natalia Volkova, Ivan Shvedoff, Michal Čapka, Marika Procházková, Martha Issová ad.

Délka filmu: 90 min.

Souboj Titánů (Clash of the Titans, Velká Británie / USA, 2010)

Zdroj: warnerbros.cz

Souboj Titánů Zdroj: warnerbros.cz

Podívejte se na speciál k filmu Souboj Titánů nebo si přečtěte recenzi.

Perseus – syn boha vychovávaný člověkem – neuspěje v záchraně své rodiny před Hádem, pomstychtivým bohem podsvětí. Když už nemá co ztratit, rozhodne se pro nebezpečnou misi, jejímž cílem je zničit Háda dřív, než se jemu podaří zničit Dia a rozpoutat peklo na zemi. Perseus se spolu s dalšími neohroženými bojovníky vydává na nebezpečnou cestu hluboko do zakázaných světů. Musí se utkat s pekelnými démony a hrůzostrašnými příšerami. Zvítězí pouze pokud přijme svou moc a sílu jako bůh a vzepře se svému osudu a půjde svou vlastní cestou.

Žánr: Akční / Drama / Fantasy

Režie: Louis Leterrier

Scénář: Phil Hay , Matt Manfredi

Kamera: Peter Menzies Jr.

Hudba: Craig Armstrong

Hrají: Sam Worthington, Gemma Arterton, Mads Mikkelsen, Alexa Davalos, Liam Neeson, Danny Huston, Jason Flemyng, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult, Izabella Miko ad.

Délka filmu: 106 min.

Škola života (Velká Británie, 2009)

Zdroj bontonfilm.cz

Škola života Zdroj bontonfilm.cz

Jenny je vynikající studentkou, jejímž snem je studovat na Oxfordu. Její dosavadní způsob maloměšťáckého myšlení se promění v okamžiku, kdy jí do života vstoupí charismatický a hlavně světácký David, který Jenny zasvěcuje do kouzla zakouřených klubů, uměleckých aukcí, koncertů vážné hudby či pozdních večeří s jeho nejlepšími přáteli. Jenny je pevně rozhodnuta se odpoutat od své předem naplánované budoucnosti na Oxfordu a začít žít nový život po boku Davida. Jenže je to ta správná volba?

Žánr: Drama

Režie: Lone Scherfig

Scénář: Nick Hornby

Kamera: John de Borman

Hudba: Paul Englishby

Hrají: Carey Mulligan, Peter Sarsgaard, Dominic Cooper, Rosamund Pike, Alfred Molina, Olivia Williams, Sally Hawkins, Cara Seymour, Matthew Beard, Emma Thompson

Délka filmu: 95 min.

Oko nad Prahou (Česko, 2010)

Zdroj: hce.cz

Oko nad Prahou Zdroj: hce.cz

Vlna nevole a pobouření na jedné straně, zatímco na té druhé vlna nadšení a podpory. To vzbudil projekt pražské Národní knihovny, který ihned dostal několik výstižných pojmenování, mezi nimiž se objevuje i Chobotnice. Dokument Oko nad Prahou je nejen jejím osobním i politickým životopisem, ale i zároveň životopisem jejího autora Jana Kaplického.

Žánr: Dokumentární

Režie: Olga Špátová

Scénář: Eliška Kaplický Fuchsová, Olga Špátová

Kamera: Olga Špátová

Hrají: Jan Kaplický, Václav Havel, David Vávra, Dagmar Veškrnová – Havlová, Pavel Bém

Délka filmu: 78 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Mamas & Papas, Souboj Titánů, Škola života, Oko nad Prahou