Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Lidice, Kung Fu Panda 2 a X-Men: První třída

Eliška Nová

Eliška Nová

2. 6. 2011

Do kin přichází tento čtvrtek dlouho očekávaný snímek Lidice, druhé pokračování animovaného filmu Kung Fu Panda a páté pokračování série X-Men, tentokrát s podtitulem První třída.

Lidice (Česká republika, 2011)

Lidice, Zdroj: Bioscop

Ne náhodou přichází Lidice do kin právě v tuto chvíli. Svou premiérou se totiž přibližují výročí vypálení skutečných Lidic, které se datuje 10. června. Příběh vesnice, kterou vypálili nacisté během druhé světové války, snad ani není nutné připomínat. Měl by ho znát každý. Filmaři se na něj zaměřili z poněkud jiné stránky a prim hrají mezilidské vztahy.

Středobodem snímku jsou postavy Václava Fialy a Františka Šímy. Ten první píše své těhotné milence v dopise o tom, že něco podnikl, což je záminkou k vypálení, druhý zabil svého syna a díky tomu, že byl ve vězení, jako jediný muž přežil lidickou tragédii. Třeba se jednou dočkáme i snímku o zapomenutých Ležácích, které měly stejný osud.

Žánr: Drama/Válečný/Historický

Režie: Petr Nikolaev

Scénář: Zdeněk Mahler

Hudba: Michal Hrůza

Hrají: Karel Roden, Zuzana Bydžovská, Zuzana Fialová, Ondřej Novák, Adam Kubišta, Roman Luknár, Veronika Kubařová

Délka filmu: 126 min

Kung Fu Panda 2 (USA, 2011)

Kung Fu Panda 2, Zdroj: Bontonfilm

Studio Dreamworks dělá dvojky rádo. Shrek se dočkal dokonce i čtyřky, Madagaskar dvojky (ale tučňáci v hlavní roli se zaslouží v podstatě o trojku). Nové pokračování s pořadovým číslem dvě má teď už i Kung Fu Panda. Sotva panda Po zneškodnil jedno zlo v podobě tygra Taj Langa, o jeho místo se přihlásil Lord Shen, krutý bílý páv. Ten chce ovládnout celou Čínu a zlikvidovat i samotné kung fu. A kromě toho se dozvíme, jestli byl tatínek Poa skutečně houser. To vše, jak jinak než ve formátu 3D.

Žánr: Animovaný/Akční/Komedie

Režie: Jennifer Yuh

Scénář: Jonathan Aibel, Glenn Berger

Hudba: Hans Zimmer, John Powell

Hrají (v českém znění): Saša Rašilov, Otakar Brousek st.

Délka filmu: 91 min

X-Men: První třída (USA, 2011)

X-Men: První třída, Zdroj: Bontonfilm

Nenechte se zmást tím, že za názvem X-Men není žádná číslice. Jde totiž už o páté pokračování ze série natočené podle komiksu společnosti Marvel. Pětku zrežíroval Matthew Vaughn, který má za sebou takové filmy jako Kick-Ass nebo Hvězdný prach. Snímek se odehrává v polovině minulého století, v době studené války. Dějově se vrací před film X-Men Origins: Wolverine a sleduje to, co předcházelo válce mezi X-Meny a co bylo před tím, než se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto.

Žánr: Akční/Sci-Fi/Drama

Režie: Matthew Vaughn

Scénář: Ashley Miller, Zack Stenz, Jane Goldman, Metthew Vaughn

Hudba: Henry Jackman

Hrají: James McAvoy, Michal Fassbender, Jennifer Lawrence, Kevin Bacon

Délka filmu: 132 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Lidice, Kung Fu Panda 2 a X-Men: První třída