Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Legenda o sovích strážcích, Machete, Scott Pilgrim proti zbytku světa a další

Eliška Nová

Eliška Nová

11. 10. 2010

Animovaný film pro celou rodinu, dnes jak jinak než ve 3D, krásná Julia Roberts hledající sebe sama, Machete pro drsné pány, Scott Pilgrim, který slibuje neokoukanou podívanou, a nakonec i něco pro ty, kteří mají hollywoodských filmů už dost. Tento týden můžete zajít i na islandský horor.

Legenda o sovích strážcích (USA, 2010)

Legenda o sovích strážcích, Zdroj: warner

Režisér Zack Snyder se protentokrát ujal animáku. Film, který má slibovat dobrodružství, fantasy a ještě přitom přijít vhod celé rodině, byl natočen podle třídílné série knih Kathryn Lasky. Děj se točí kolem sovího hrdiny Sorena (sovy pálené). Soren poblázněný historkami svého otce o mytických sovích strážcích z počátku netuší, že jsou skuteční a že se s nimi jen za několik málo okamžiků bude muset spojit. Soví říši totiž ohrožují zlé sovy budující si vlastní armádu. Co se animace týče, jedná se o soví Happy Feet. Legendu o sovích strážcích má na svědomí stejné studio.

Žánr: Animovaný/Dobrodružný/Fantasy

Režie: Zack Snyder

Scénář: John Orloff, Emil Stern

Hudba: David Hirshfelder

Hrají: V původním znění: Jim Sturgess, Geoffrey Rush, Rachael Taylor, David Wenham, Emilie de Ravin, Hugo Weaving, Ryan Kwanten, Helen Mirren, Miriam Margolyes, Jay Laga’aia, Jacek Koman, Sam Neill

Délka filmu: 90 min.

Jíst, meditovat, milovat (USA, 2010)

Jíst, meditovat, milovat, Zdroj: falcon

I druhá novinka, která míří tento týden do kin, má svou knižní předlohu. Tou jsou paměti Elizabeth Gilbert, které se staly bestsellerem. Film byl vyslán do světa pod přízviskem romantický, komedii mu naštěstí odpárali. Snímek o nespokojenosti s vlastním životem, který je na první pohled přesně tak, jak být má, o hledání štěstí, a tedy především sebe sama, o cestě kolem světa, o skvělém italském jídle, učení se meditovat v Indii a nalezení vlastního klidu na Bali. O filmu Jíst, meditovat, milovat už chybí říct jen to, že hlavní roli ztvárnila Julia Roberts.

Žánr: Romantický

Režie: Ryan Murphy

Scénář: Ryan Murphy, Jennifer Salt

Kamera: Robert Richardson

Hudba: Dario Marianelli

Hrají: Julia Roberts, Javier Bardem, James Franco, Billy Crudup, Richard Jenkins, Viola Davis, Tuva Novotny, James, Schram, Luca Argentero, Christine Hakim

Délka filmu: 140 min.

Machete (USA, 2010)

Machete, Zdroj: Palace Pictures

Tento týden si přijdou na své i fanoušci akčňáků. Film Machete dokonce využil hned dvou režisérských židlí. Na jedné se usadil zkušený Robert Rodriguez, na druhé započal svou režisérskou kariéru Ethan Maniquis. A na Dannyho Treja hodili vraždu. Jenže se sekli, když si mysleli, že jim to jen tak projde. Danny Trejo, tedy filmový Machete, je totiž bývalý elitní agent. Steven Seagal jako drogový magnát, božský Robert de Niro jako zkorumpovaný senátor, imigrační úřednice Jessica Alba. A na scéně se objeví i pár Ztracených. Ve snímku si totiž zahrála Michelle Rodriguez a Jeff Fahey.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Režie: Rober Rodriguez, Ethan Maniquis

Scénář: Robert Rodriguez

Kamera: Jimmy Lindsey

Hudba: : John Debney, Carl Thiel

Hrají: Danny Trejo, Robert De Niro, Jessica Alba, Steven Seagal, Michelle Rodriguez, Jeff Fahey, Cheech Marin, Don Johnson, Shea Whigham, Lindsey Lohan, Daryl Sabara, Ara Celi, Tom Savini, Electra Avellan, Elise Avellan, Alicia Rachel Marek, Tito Larriva, Nomród Antal

Délka filmu: 105 min.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (USA, 2010)

Scott Pilgrim proti zbytku světa, Zdroj: bontonfilm

Do třetice podle předlohy, tentokráte ale komiksové. Scott Pilgrim příchází na scénu se sloganem Někdy láska doopravdy bolí. Pokud byste ale zklamaně čekali romantické drama, Scott nabídne něco víc. Netradiční snímek o dvaadvacetiletém Scottovi, který mění holky častěji než zubní kartáček a kterému do cesty vleze Ta Pravá, režíroval Edgar Wright. Přízvisku akční, dobrodružný a komedie pak film dostojí ve chvíli, kdy Scott musí (aby žil s vyvolenou Ramonou šťastně až do smrti) porazit sedm Ramoniných bývalých partnerů. V boji na život a na smrt se utká se skateboardovou legendou, rockovou hvězdou, dvěma identickými dýdžeji nebo lesbičkou, která je věčně naštvaná.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

Režie: Edgar Wright

Scénář: Michael Becall, Edgar Wright

Kamera: Bill Pope

Hudba: Nigel Godrich

Hrají: Michael Cera, Mary Elizabeth Winstead, Kieran Culkin, Chris Evans, Anna Kendrick, Brandon Routh, Alison Pill, Jason Schwartzman, Johnny Simmons, Mae Whitman, Mark Webber, Aubrey Plaza, Brie Larson, Bill Hader, John Patrick Amedori, Erik Knudsen, Kristina Pesic

Délka filmu: 112 min.

Rejkjavík (Island, 2009)

Rejkjavík, Zdroj: pegasfilm

Budeme se i trochu bát. Nebo smát. Záleží na tom, jak na vás působí horory. Respektive islandské horory. Devadesátiminutovou stopáž vyplní šílení velrybáři vraždící mladé lidi právě poblíž islandského Rejkjavíku. Uvedení filmu v českých kinech má na svědomí distribuční společnost PegasFilm.  Jde o její druhý distributorský počin. Tím prvním byl polský film Trik.

Žánr: Horor

Režie: Júlíus Kemp

Scénář: Sjón Sigurdsson

Kamera: Jean Noel Mustonen

Hudba: Hilmar Orn Hilmarsson

Hrají: Pihla Viitala, Gunnar Hansen, Hanna María Karlsdóttir

Délka filmu: 90 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Legenda o sovích strážcích, Machete, Scott Pilgrim proti zbytku světa a další