Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Láska a jiné závislosti, Jack se chystá vyplout, Útěk ze Sibiře a další

Eliška Nová

Eliška Nová

7. 4. 2011

!Nové filmy v kinech od 7. dubna!Dokument o scénografovi Josefu Svobodovi, dvě romantické komedie s odlišnými tématy, akční sci-fi a drama o dlouhém útěku ze sibiřského gulagu. Podívejte se na filmové novinky pro tento týden.

Divadlo Svoboda (Česko, 2010)

Divadlo Svoboda, Zdroj: CinemArt

Jestli jste fanoušky scénografa a spolutvůrce Laterny magiky Josefa Svobody, pak vás potěší dokument, který se zabývá právě jeho osobností. Mimo jiné také proto, že v dokumentu se objeví dosud nezveřejněné archivní materiály z jeho práce i soukromí. Hlavní linií snímku je vyprávění jeho vnuka Jakuba.

Žánr: Dokumentární

Režie: Jakub Hejna

Délka filmu: 95 min

Jack se chystá vyplout (USA, 2010)

Jack se chystá vyplout, Zdroj: Aerofilms

O produkci fimu Jack se chystá vyplout se postarali producenti Malé Miss Sunshine. Snímek sleduje osudy dvou párů – Jacka a Connie a Clyda s Lucy. Ti první se potkali teprve nedávno, druzí jsou dávno manželé. Jack se kvůli Connie učí plavat, aby ji mohl vzít na vysněnou projížďku na loďce. A zatímco oni svojí lásku prohlubují, Clydovi a Lucy se rozpadá manželství pod rukama.

Žánr: Komedie/Romantický

Režie: Philip Seymour Hoffman

Scénář: Robert Glaudini

Hrají: Philip Seymour Hoffman, Amy Ryan, John Ortiz, Elizabeth Rodriguez, Daphne Rubin-Vega, Harry L. Seddon, Salvatore Inzerillo

Délka filmu: 89 min

Jsem číslo čtyři (USA, 2011)

Jsem číslo čtyři, Zdroj: Falcon

Bylo jich devět. Tři z nich už zemřeli. Teenager John Smith je číslo čtyři. V novém thrilleru se musí vyrovnat se svou první láskou, svými zvláštními schopnostmi i nepřítelem, který ho chce zabít. Se svým ochráncem Henrim se proto pohybuje z města do města a mění svoji identitu.

Žánr: Akční/Sci-Fi

Režie: D. J. Caruso

Scénář: Alfred Gough, Miles Millar, Marti Noxon

Hudba: Trevor Rabin

Hrají: Alex Pettyfer, Timothy Olyphant, Teresa Palmer, Dianna Agron, Kevin Durand, Callan McAuliffe

Délka filmu: 109 min

Láska a jiné závislosti (USA, 2011)

Láska a jiné závislosti, Zdroj: Bontonfilm

Mezi známé snímky režiséra Edwarda Zwicka patří jiné šlágry než romantické komedie. Na kontě má Legendu o vášni nebo Posledního samuraje. Teď se ale do jedné pustil. Snímek je situován do doby, kdy světu byla dopřána viagra. Jamie, který právě praštil s medicínou, se rozhodl balit holky a pak ještě balit holky. Vydělává si jako reprezentant farmaceutického koncernu a potká díky tomu Maggie, pacientku diagnostikovanou s Parkinsonem. A zamiluje se do ní.

Žánr: Romantický/Komedie/Drama

Režie: Edwardd Zwick

Scénář: Charles Randolph, Edward Zwick

Hudba: James Newton Howard

Hrají: Anne Hathaway, Jake Gyllenhaal, Oliver Platt, Hank Azaria

Délka filmu: 112 min

Útěk ze sibiře (USA, 2010)

Útěk ze Sibiře, Zdroj: Bioscop

Útěk ze Sibiře je natočen podle knihy Slawomira Rawicza Dlouhá cesta. Ta je založená na autobiografickém vyprávění autora o pracovním táboře na Sibiři a o útěku z něj. Režisér Peter Weir, který má za sebou Truman show nebo Zelenou kartu, si tuto knihu vybral, aby ji přenesl na filmové plátno. Drama popisuje útěk z gulagu až do 4000 kilometrů vzdálené Indie, kde se konečně hrdina zachrání.

Žánr: Drama

Režie: Peter Weir

Scénář: Keith R. Clarke

Hudba: Burkhard Dallwitz

Hrají: Colin Farrell, Dragos Bucur, Ed Harris, Saoirse Ronan a další

Délka filmu: 133 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Láska a jiné závislosti, Jack se chystá vyplout, Útěk ze Sibiře a další