Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Kuky se vrací, Baaria, To byl zítra flám, Divoký oceán 3D

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

17. 5. 2010

Z dílny Jana Svěráka se zrodil dobrodružný film Kuky se vrací, který slibuje akci i pobavení, a to jak pro velké, tak i pro ty menší diváky. Úspěšný sicilský režisér Giuseppe Tornatore přichází se snímkem Baaria, vyprávějícím o lidech žijících v malé vesničce, v níž se on sám narodil. A stát se neviditelným pozorovatelem podmořského světa umožní film Divoký oceán 3D.

Kuky se vrací (Česko, 2010)

Kuky se vrací Zdroj: falcon.cz

Šestiletý Ondra trpí astmatem a kvůli němu přijde o svou milovanou plyšovou hračku, růžového medvídka Kukyho, a to se zdůvodněním, že škodí jeho zdraví. Kuky se rázem z Ondrovy poličky přesune do popelnice, kde však Kukyho příběh nekončí. Alespoň ne v Ondrově představivosti, ve které se Kuky vydává za novým dobrodružství do neznámého světa.

Žánr: Dobrodružný

Režie: Jan Svěrák

Scénář: Jan Svěrák

Kamera: Vladimír Smutný a Mark Bliss

Hudba: Michal Novinski

Hrají: Ondřej Svěrák, Zdeněk Svěrák, Oldřich Kaiser, Kristýna Nováková – Fuitová, Filip Čapka, Jiří Macháček, Jiří Lábus, Petr Čtvrtníček, Pavel Liška

Délka filmu: 95 min.

Baaria (Baarìa, Itálie / Francie, 2009)

Baaria Zdroj: hce.cz

I přesto, že je Baaria jen malá italská vesnice, může vyprávět zajímavé životní příběhy jejích obyvatel, které se odehrávaly v rozmezí 30. až 70. let minulého století. Děj se zaměřuje na manželskou dvojici a jejich široce rozvětvené příbuzenstvo, přátele, sousedy a další obyvatele, kteří zasahují do celého dění a prožívají změny, které se odehrávají v jejich vesnici.

Žánr: Komedie / Drama / Historický / Válečný

Režie: Giuseppe Tornatore

Scénář: Giuseppe Tornatore

Kamera: Enrico Lucidi

Hudba: Ennio Morricone

Hrají: Monica Bellucci, Raoul Bova, Ángela Molina, Enrico Lo Verso, Laura Chiatti, Nino Frassica,  Aldo

Délka filmu: 150 min.

To byl zítra flám (Hot Tub Time Machine, Kanada / USA, 2010)

To byl zítra flám Zdroj: palacepictures.net

Čtyři kamarádi ze studentských let se rozhodnou připomenout si lepší časy, které zažívali během svého mládí a oživit tak své staré ideály, které se v jejich současném životě někde vytratily. To však ještě netuší, že se jim brzy naskytne šance znovu ovlivnit svou budoucnost. Po bouřlivém večírku se totiž ocitnou v roce 1986 a jejich současný život začíná… podruhé.

Žánr: Komedie

Režie: Steve Pink

Scénář: Jim Davis

Kamera: Kenneth Burgomaster

Hudba: Kenneth Burgomaster

Hrají: John Cusack, Rob Corddry, Craig Robinson, Clark Duke, Lizzy Caplan, Sebastian Stan, Charlie McDermott, Crispin Glover, Chevy Chase, Lyndsy Fonseca, Collette Wolfe

Délka filmu: 108 min.

Divoký oceán 3D (Wild Ocean 3D, USA, 2008)

Divoký oceán 3D Zdroj: distributor filmu

Staňte se svědky jedinečného přírodního úkazu migrace ryb a nechte se vtáhnout pod vodu u pobřeží́ Wild Coast v Jižní Africe, kde probíhá́ lačné́ krmení a impozantní boj o přežití. Pod mořskou hladinou se pravidelně střetávají velryby, žraloci, delfíni, lachtani, terejové́ a miliardy ryb s nejvíce nenasytným predátorem, kterým je člověk.

Žánr: IMAX / Dokumentární

Režie: Luke Cresswell, Steve McNicholas

Délka filmu: 40 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Kuky se vrací, Baaria, To byl zítra flám, Divoký oceán 3D