Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Karate Kid, Bhután – Hledání štěstí, Tajemství mumie, Genera 60 a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

13. 9. 2010

Do oficiální distribuce se dostává trojice dokumentů Pavola Barabáše, který se vydává do zajímavých končin celého světa, aby podnikl jedny z nejdobrodružnějších cest, které lze jen zažít. Legendární snímek Karate Kid se vrací v novém kabátě, v němž si jednu z hlavních rolí zahrál i Jackie Chan.

Karate Kid (The Karate Kid, USA / Čína, 2010)

Karate Kid Zdroj: Falcon

Dre Parker je dvanáctiletý kluk z Detroitu, kterého kariéra jeho matky zavede do Číny. Země, ve které se cítí osamocen a zcela ztracen. Ke všemu si ještě znepřátelí třídního rváče Čchenga, který mu dá jasně najevo, kdo je tady silnější. Dre však najde jistou oporu v údržbářovi Hanovi, který jej začne trénovat na nadcházející kung fu turnaj, kde by se mohl Čchengovi postavit. Dre však během výcviku poznává, že kung fu nestojí jen na úderech a chvatech, ale i na rozvážnosti a klidu. Dre si postupně uvědomuje, že souboj s Čchengem bude víc než obyčejný zápas.

Žánr: Akční / Drama / Rodinný / Sportovní

Režie: Harald Zwart

Scénář: Christopher Murphey

Kamera: Roger Pratt, BSC

Hudba: James Horner

Hrají: Jackie Chan, Jaden Smith, Taraji P. Henson, Rongguang Yu, Wenwen Han, Zhensu Wu, Zhenwei Wang

Délka filmu: 140 min.

Carstensz – Sedmá hora (Carstensz – Siedma hora, Slovensko, 2008)

Carstensz – Sedmá hora Zdroj: distributor filmu

Nad Snežnými horami, tyčící se vysoko nad neprohledanou novoguinejskou džunglí, se vypíná nejhůře dostupná hora světa, Carstenszova pyramida. První, kdo stál na jejím vrcholu, byl horolezec Heinrich Harrer v roce 1962. O náročný výstup se pokusila také expedice, jejímž členem byl i Pavol Barabáš, který spolu s ostatními zachytil jednu z nejdobrodružnějších expedicí, kterou lze podniknout.

Žánr: Dokumentární

Režie: Pavol Barabáš

Scénář: Pavol Barabáš

Kamera: Pavol Barabáš, Vlado Zboja

Hudba: Michal Novinski

Délka filmu: 44 min.

Bhután – Hledání štěstí (Bhután – Hľadanie šťastia, Slovensko, 2008)

Bhután – Hledání štěstí Zdroj distributor filmu

Bhután, starodávné horské království schované mezi indickým Assámem a čínským Tibetem, nazývaný domorodci Země hřmícího draka. Je to země, která se liší od všech ostatních tím, že pro místní obyvatele není důležité bohatství světa, ale harmonie s přírodou a vnitřní pokoj. Aby toho mohlo být dosaženo, potřebují dobrého krále, který se bude starat o blaho poddaných. Otázkou však zůstává, na jak dlouho se mu podaří udržet království.

Žánr: Dokumentární

Režie: Pavol Barabáš

Scénář: Pavol Barabáš

Kamera: Pavol Barabáš

Délka filmu: 33 min.

Na kolech přes Himaláje (Na kole přes Himaláje, Slovensko, 2010)

Na kole pres Himalaje Zdroj: distributor filmu

Aby mohli uskutečnit velkolepý přechod indických Himalájí na kole přes údolí Kinnaur, Spiti, Lahaul, a posvátné jezero Tso Moriri do Lehu, museli ujet kolem 700 kilometrů přes rozbité horské sedla, ale i dobře udržované vojenské cesty v těsné blízkosti Číňany strážené hranice Tibetu. Avšak aby mohli tuto cestu podniknout, museli překonat mnoho překážek, aby si mohli splnit svůj sen.

Žánr: Dokumentární

Režie: Pavol Barabáš

Scénář: Pavol Barabáš

Délka filmu: 12 min.

Dál než se zdálo (Going the Distance, USA, 2010)

Dál než se zdálo Zdroj: Warner Bros.

Erin a Garreta, z jejichž letního flirtu se stal plnohodnotný vztah, stojí před těžkou zkouškou jejich lásky. Erin totiž odjíždí do San Francisca, aby mohla dokončit poslední rok školy, zatímco Garrett zůstává v New Yorku kvůli práci. Ani jeden se však nechce vzdát toho druhého, a proto se pokusí svůj vztah udržet na dálku. Ovšem čekají na ně mnohá pokušení a je jen na nich, jak se s nimi vypořádají.

Žánr: Komedie / Romantický

Režie: Nanette Burstein

Scénář: Geoff LaTulippe

Kamera: Eric Steelberg

Hudba: Mychael Danna

Hrají: Justin Long, Drew Barrymore, Christina Applegate, Charlie Day, Ron Livingston, Kelli Garner, June Diane Raphael, Natalie Morales, Jason Sudeikis

Délka filmu: 103 min.

Tajemství mumie (Les Aventures extraordinaires d’Adèle Blanc-Sec, Francie, 2010)

Tajemství mumie Zdroj: HCE

Píše se rok 1912 a mladá šarmantní reportérka Adèle Blanc-Sec je ochotna učinit vše, aby dosáhla svých cílů. Neohroženě se vrhá do boje s podvodníky, šílenými vědci, ale i zkorumpovanými politiky. Ve chvíli, kdy Paříž ohrožuje 136 milionů let starý ptakoještěr, je to právě ona, kdo přispěchá městu světel a jeho obyvatelům na pomoc.

Žánr: Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Fantasy

Režie: Luc Besson

Scénář: Luc Besson, Jacques Tardi

Hudba: Éric Serra

Hrají: Louise Bourgoin, Mathieu Amalric, Gilles Lellouche, Philippe Nahon, Jean-Paul Rouve, Jacky Nercessian, Nicolas Giraud, Gérard Chaillou, Moussa Maaskri ad.

Délka filmu: 107 min.

Generace 60 (Česko, 2010)

Generace 60 Zdroj: distributor filmu

Dokument zachycující osudy absolventů elitní Průmyslové školy jaderné techniky v Praze, která z rozhodnutí tehdejší komunistické vlády byla založena roku 1955 a fungovala až do roku 1985. Během svého působení vychovala stovky specialistů a řadu výrazných světových osobností, kterých je dnes v tomto oboru nedostatek. Snímek sleduje uplatnění této generace v zahraničí, mapuje rozdílné osudy lidí, život v emigraci, v komunistickém vězení a současných svobodných podmínkách.

Žánr: Dokumentární

Režie: Peter Hledík

Scénář: Peter Hledík

Kamera: Jakub Ševčík

Hrají: Veronika Borecká-Rebl , Juraj Martínek , Ladislav Mravec , František Svátek ad.

Délka filmu: 67 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Karate Kid, Bhután – Hledání štěstí, Tajemství mumie, Genera 60 a další