Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Jak vycvičit draka, Muži, co zírají na kozy, Moon, Všichni jsou v pohodě

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

29. 3. 2010

jak-vycvicit-draka Studio DreamWorks má nový přárustek do rodiny. Je jím trojrozměrný drak a severský Viking, který z drsného severu přiletí na plátna kin i s komedií Muži, co zírají na kozy. Kromě toho film Moon poodhalí jedno tajemství a Robert De Niro v roli otce zjistí, že všichni jsou v pohodě.

Jak vycvičit draka (How to Train Your Dragon, USA, 2010)

Zdroj: bontonfilm.cz

Jak vycvičit draka Zdroj: bontonfilm.cz

Škyták je synem náčelníka vikingské vesnice, ale svou povahou vůbec nezapadá mezi ostatní obyvatele, neboť místo svalů, kterých má vskutku málo, raději používá hlavu. Co se zdá být jako nepodstatný detail je však pro Škytáka velkým problém, protože už brzy se blíží okamžik, kdy má být uveden mezi dospělé, a to jak jinak než zabitím nebezpečného draka v souboji. Proto mu nezbývá než vymyslet jiný způsob, jak draka skolit. To se mu sice podaří, ale zároveň mu dochází, že draci nejsou skuteční nepřátelé. Ti se skrývají někde jinde.

Žánr: Animovaný

Režie: Dean DeBlois, Chris Sanders

Scénář: Dean DeBlois, Chris Sanders

Hudba: John Powell

Hrají: Gerard Butler, Jonah Hill, America Ferrera, Christopher Mintz-Plasse, Jay Baruchel, Kristen Wiig

Délka filmu: 97 min.

Muži, co zírají na kozy (The Men Who Stare at Goats, USA, 2009)

Zdroj: spi-film.cz

Muži, co zírají na kozy Zdroj: spi-film.cz

Reportér Bob Wilton, kterému se zrovna moc v osobním životě nedaří, dostal skvělý tip na článek od agenta speciální jednotky Lyna Cassadyho. Ten mu totiž odhalí tajemství týkající se existence tajné vojenské jednotky, jejímž cílem je změnit válku tak, jak ji známe, přičemž zakladatel této jednotky zmizel. Bobovi nezbývá než se vydat společně s Cassadym na pátrací akci, která rozhodně nebude bezpečnou záchranou misí.

Žánr: Komedie

Režie: Grant Heslov

Scénář: Peter Straughan

Kamera: Robert Elswit

Hudba: Rolfe Kent

Hrají: George Clooney, Ewan McGregor, Kevin Spacey, Jeff Bridges, Rebecca Mader, Glenn Morshower, Tim Griffin, Stephen Lang, Robert Patrick, Waleed Zuaiter

Délka filmu: 94 min.

Moon (Moon, Velká Británie, 2009)

Zdroj: bontonfilm.cz

Moon Zdroj: bontonfilm.cz

Astronaut Sam Bell, který je jediným zaměstnancem pobývajícím na měsíční základně firmy Lunar Industrie, je zcela odříznut od kontaktu se Zemí, neboť spojení se základnou není kvůli pravidelným poruchám téměř možné. Po téměř třech letech v izolaci si Sam nepřeje nic jiného, než se vrátit zpět ke své rodině. K návratu na Zemi mu zbývají už pouhé dva týdny, které však nestráví tak, jak by si on sám představoval, neboť zjišťuje, že na Měsíci není sám.

Žánr: Sci-Fi / Thriller

Režie: Duncan Jones

Scénář: Nathan Parker, Duncan Jones

Kamera: Gary Shaw

Hudba: Clint Mansell

Hrají: Sam Rockwell, Matt Berry, Kaya Scodelario, Dominique McElligott, Kevin Spacey

Délka filmu: 97 min.

Všichni jsou v pohodě (Everybody’s Fine, USA / Itálie, 2009)

Zdroj: falcon.cz

Všichni jsou v pohodě Zdroj: falcon.cz

Frank, který je nyní v důchodu, si až teď uvědomuje, jak málo času věnoval svým čtyřem dětem. Proto se rozhodne celou situaci napravit tím, že uspořádá rodinné barbeque. Všechno probíhá bez problému do chvíle, kdy jsou jedni po druhém nuceni z různých důvodů svou účast odřeknout. Frank se však nevzdává a vydává se na pouť  po Spojených státech s úmyslem překvapit všechny své děti a radovat se z jejich úspěchu a štěstí. Jenže jak sám pozná, všechno není tak ideální, jak si myslel.

Žánr: Drama / Komedie / Dobrodružný

Režie: Kirk Jones

Scénář: Massimo De Rita

Kamera: Henry Braham

Hudba: Dario Marianelli

Hrají: Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale, Sam Rockwell, Katherine Moennig, James Frain, Melissa Leo, Brendan Sexton, Mattie Hawkinson

Délka filmu: 99 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Jak vycvičit draka, Muži, co zírají na kozy, Moon, Všichni jsou v pohodě