Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Harry Potter a Relikvie smrti – část 1, Imaginární lásky, Hlava-ruce-srdce a další

Eliška Nová

Eliška Nová

16. 11. 2010

A je to tady. Filmoví fanoušci se konečně dočkali. Už ve čtvrtek se znovu vydáme do Bradavic, budeme se bát „Toho, kdo nesmí být jmenován“ a nekonečně fandit komu? Harrymu Potterovi. Sáhodlouhých front před knihkupectvími se už sice nedočkáme, ale první část posledního kouzelného dílu přichází do kin již tento týden. Spolu s dalšími třemi filmy.

Babička aneb Jak to bylo doopravdy (Česko, 2009)

Babička aneb Jak to bylo doopravdy. Zdroj: babickafilm.cz

Jiří Macháček, Jaroslav Dušek, Aňa Geislerová, Ivan Trojan, Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Miroslav Donutil, Eva Holubová ani Emílie Vašáryová v tomto filmu nehrají. Tak to stojí na stránkách nového nezávislého filmu Babička aneb Jak to bylo doopravdy. Režisér Pjeer van Eck neparodoval jenom dílo české literární pokladnice, ale udělal si tak trochu legraci i z aktuální české filmografie. A tak uvidíme, jak Božena Němcová přišla kvůli hazardu do tísně a rozhodla se napsat Babičku. Jenže původně to nebyla babička, ale babiččin soused Mareš. Rodilý Dán nám ukáže, jak se z Mareše stala právě nezapomenutelná Babička.  Film jde do kin už ve středu 17. listopadu.

Žánr: Historický/Komedie

Režie: Pjeer van Eck

Scénář: Pjeer van Eck

Hudba: Dominik Svoboda

Hrají: Michaela Fišarová, Milan Mendlík, Hana Kostrhúnová, Jan Novotný, Dušan Hübl, Natálie Krištůfková, Anna Rasmussen, Božena Kubrová, Aleš Böhm, Jindřich Kopáček, Radek Volný, Laďka Švandová, Magdalena Křenková, Radek Švec, Jan Šváb

Délka filmu: 95 min.

Hlava-ruce-srdce (Česko, 2010)

Hlava-ruce-srdce. Zdroj: bontonfilm

Rakousko-Uhersko, 1914, první světová válka, okultismus a hlava, ruce a srdce. Tvůrci se tentokrát uchýlili do období hlubší historie, než je období komunismu – právě do Rakouska-Uherska. Při okultní seanci zahyne plukovník Von Haukwitz a jeho tělu jsou odňaty hlava, ruce a srdce. Jeho snoubenka Klára při zjišťování okolností jeho smrti nárazí na poručíka Heinricha Rotha. Oba jsou si sice blízcí, ale Roth je povolán do války. Pátrání po hlavě, rukou a srdci je v plném proudu a Kláře mezitím na statek přijde jiná ruka. Rothova.

Žánr: Historický/Drama

Režie: David Jařab

Scénář: David Jařab

Hudba: Patr Haas

Hrají: Viktorie Čermáková, Roman Zach, Martin Finger, Ivana Uhlířová, Jiří Schmitzer, Alois Švehlík, Oldřich Vlach, Jaroslav Plesl

Délka filmu: 110 min.

Imaginární lásky (Kanada, 2010)

Imaginární lásky. Zdroj: aerofilms

Studie zamilovanosti. I tak se píše o druhém snímku Xaviera Dolana, jednadvacetiletého režiséra. Dolan si přitom stihl kromě scénáře a režie střihnout i jednu z hlavních rolí milostného trojúhelníku. Film o stádiích zamilovanosti, o přátelství a touze, která ho může ohrozit, je prokládán autentickými výpověďmi mladých lidí, kteří hovoří o svých milostných zážitcích. Snímek si oblíbili diváci na festivalu v Cannes, promítán byl v Karlových Varech a teď bude k vidění i na queer filmovém festivalu Mezipatra.

Žánr: Drama/Romantický

Režie: Xavier Dolan

Scénář: Xavier Dolan

Hrají: Monia Chokri, Niels Schneider, Xavier Dolan, Louis Garrel

Délka filmu: 97 min.

Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (Velká Británie, 2010)

Harry Potter a Relikvie smrti – část 1. Zdroj: warner

Vyšlo už sedm knih a do českého kina teď konečně přichází i sedmý film. A přesto nebude posledním. Tvůrci se rozhodli poslední knižní zpracování rozdělit na dvě části, a tak Harry Potter, alespoň ten filmový, fanoušky ještě neopustí. Kdo stojí o Harryho Pottera, pravděpodobně děj dopředu zná. Tak jen pro připomenutí: Brumbál je po smrti a Harry se rozhodne, že do Bradavic se už nevrátí. S pomocí Hermiony a Rona se vydává hledat viteály, do nichž lord Voldemort ukryl svou duši. Lord Voldemort mezitím obsadil celý kouzelnický svět včetně Ministerstva kouzel. Tohle je začátek konce, kterého se dočkáme až příští rok.

Žánr: Dobrodružný/Drama

Režie: David Yates

Scénář: Steve Cloves

Hudba: Alexandre Desplat

Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Jason Isaacs, Bill Nighy, Bonnie Wright, Tom Felton, Clémence Poésy, Michael Gambon, John Hurt, Maggie Smith, Miranda Richardson, Rhys Ifans, Jamie Campbell Bower

Délka filmu: 146 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Harry Potter a Relikvie smrti – část 1, Imaginární lásky, Hlava-ruce-srdce a další