Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Harry Potter a Princ dvojí krve, 35 panáků rumu, Hranice ovládání, Pokoj v duši

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

13. 7. 2009

Do kin se chystá očekávaná česká premiéra již šestého dílu Harryho Pottera tentokrát s podtitulem Princ dvojí krve. Cestu za poznáním lidských vztahů nabízí snímky 35 panáků rumu a Pokoj v duši. Naopak jinou misi má film Hranice ovládání.

Harry Potter a Princ dvojí krve (Harry Potter and the Half-Blood Prince, Velká Británie / USA, 2009)¨

Harryho šestý školní rok v Bradavicích začíná válkou mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, jejíž průběh může mít pro Harryho nedozírné důsledky. Harry se navíc dozvídá nové informace z Voldemortovy temné minulosti, které mu mohou pomoci a zároveň se mu do rukou dostává stará kniha patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, jehož kouzla mají nevídanou moc. Harry však není sám, kdo je v nebezpečí.

Žánr: Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní / Romantický

Režie: David Yates
Scénář:
Steven Kloves

Kamera: Bruno Delbonnel
Hudba:
Nicholas Hooper

Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Alan Rickman, Tom Felton, Jim Broadbent, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Michael Gambon ad.

Délka filmu: 153 min.

35 panáků rumu (35 rhums, Francie / Německo, 2008)

Stárnoucí průvodčí Lionel zasvětil celý svůj život péči o jedinou dceru Jo, která mu jeho lásku a ochotu oplácí stejnou stranou mince. Jenže jejich harmonický vztah, který je založen na vzájemné důvěře a úctě, dostává trhliny ve chvíli, kdy si Lionel uvědomí, že každý z nich už musí žít svůj vlastní život.

Žánr: Drama
Režie: Claire Denis
Scénář: Claire Denis, Jean-Pol Fargeau
Kamera:
Agnès Godardová

Hudba: Tindersticks

Hrají: Grégoire Colin, Alex Descas, Eriq Ebouaney

Délka filmu: 100 min.

Hranice ovládání (The Limits of Control, USA, 2009)

Neznámý muž přistává na letišti v Madridu a postupně jsou mu předávány rozkazy vedoucí k pravděpodobné vraždě. Nájemný zabiják, který si v každé kavárně objedná vždy dvě espressa, setkává se s tajemnými lidmi a sbírá indicie nutné k přípravě na velkou akci, přičemž stále není jasné, kdo je jeho hlavním cílem.

Žánr: Krimi / Drama / Thriller

Režie: Jim Jarmusch
Scénář:
Dito Montiel, Robert Munic

Kamera: Stefan Czapsky
Hudba:
Jonathan Elias, David Wittman

Hrají: Isaach De Bankolé, Alex Descas, Jean – François Stévenin, Óscar Jaenada, Luis Tosar, Paz de la Huerta, Tilda Swinton, Youki Kudoh, John Hurt, Gael García Bernal ad.

Délka filmu: 116 min.

Pokoj v duši (Pokoj v duši, Slovensko, 2009)

Po pěti letech vězení, které si Tóno odseděl za krádež, se vrací zpět do rodné vesnice, kde se mnohé pro něj změnilo. Postupně totiž ztrácí svou ženu se synem a také místní obyvatelé nejsou jeho příchodem zrovna nadšeni. Jediný, kdo při něm stojí jsou jeho přátelé z dětství a majitel místní železnice, který mu dává novou šanci začít od začátku.

Žánr: Drama

Režie: Vladimír Balko
Scénář:
Jiří Křížan

Kamera: Martin Strba
Hudba:
Michal Lorenc

Hrají: Attila Mokoš, Roman Luknár, Helena Krajčiová, Robert Wieckiewicz, Jan Vondráček, Viera Topinková, Ľubomír Paulovič, Ľubo Roman, Jaromír Hanzlík ad.

Délka filmu: 97 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Harry Potter a Princ dvojí krve, 35 panáků rumu, Hranice ovládání, Pokoj v duši