Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Hanna, Ženy sobě a Cigán

Eliška Nová

Eliška Nová

7. 7. 2011

!Filmy v kinech od 7. července!Tento týden přináší tři filmové premiéry, každou z jiného žánrového soudku. Těšit se můžete na dobrodružný thriller, komedii nebo drama. Tady jsou…

Hanna (USA, Velká Británie, Německo, 2011)

Hanna. Zdroj: Falcon

Hanně je šestnáct, ale svým vrstevníkům se pranic nepodobá. Byla totiž vychována v lesích na severu Finska svým otcem Erikem, bývalým agentem CIA. Její výchova se podobala spíše výcviku. Otec ji naučil lovit a podrobil ji výcviku sebeobrany. Erika chce ale někdo najít, Hanna s ním proto nemůže zůstat na jednom místě. Na cestě do Berlína, kde se má s otcem sejít, je zadržena agenty, které poslala Marissa Wieglerová. Hanně se podaří utéct, ale musí se ještě dostat z marocké pouště.

Žánr: Dobrodružný/Thriller/Akční
Režie: Joe Wright
Scénář: Seth Lochhead, David Farr, Joe Penhall, Joe Wright
Hudba: The Chemical Brothers
Hrají: Saoirse Ronan, Cate Blanchett, Eric Bana, Tom Hollander, Olivia Williams
Délka filmu: 111 min

Ženy sobě (USA, 2011)

Ženy sobě. Zdroj: Bontonfilm

Snímek Ženy sobě má motto: I komedie pro holky může mít koule. Naráží tak na fakt, že tvůrci se nesnažili natočit další z romantických komedií, nýbrž komedii situační. Hlavní postavou je Annie, smolařka se vším všudy. Chlapi nic moc, práce nic moc. Její kamarádka Lillian se bude vdávat, a tak jí Annie pomáhá se svatebními přípravami. Jenže přivolává jednu katastrofu za druhou. Zatčení, otrava jídlem nebo sex s dopravákem – i takhle můžou vypadat svatební přípravy.

Žánr: Komedie
Režie: Paul Feig
Scénář: Annie Mumolo, Kristen Wiig
Hudba: Michael Andrews
Hrají: Kristen Wiig, Maya Rudolph, Rose Byrne, Chris O’Dowd, Melissa McCarthy
Délka filmu: 125 min

Cigán (Slovensko, 2011)

Cigán. Zdroj: Bontonfilm

Slovenský film Cigán byl sepsán na základě příběhů Romů žijících na východním Slovensku. Za cíl si klade objektivitu, co se romského života týče. Hlavním hrdinou je Adam, teprve čtrnáctiletý Rom. Právě mu zabili otce, nikdo neví proč ani kdo. Aby matka své děti uživila, provdá se za otcova bratra Žiga, který je zlodějem a lichvářem. Adam se tak postupně pod vlivem strýce dostává na hranu zákona.

Žánr: Drama
Režie: Martin Šulík
Scénář: Marek Leščák, Martin Šulík
Hudba: Petr Mojžiš
Hrají: Janko Mižigár, Martin Hangurbadžo, Miro Gulyas, Martina Kotlárová
Délka filmu: 107 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Hanna, Ženy sobě a Cigán