Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Hanebný pancharti, Návrh, Hodinu nevíš…, Zažít Woodstock

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

24. 8. 2009

Hanebný-pancharti-bonDo kin se řítí nový film jednoho z nejkontroverznějších režisérů současnosti Quentina Tarantina s titulem Hanebný pancharti. Také snímek Hodinu nevíš… natočený v česko-slovenský koprodukci bude spíše pro otrlejší povahy. Na lehčí notu naladí pak filmy Návrh a Zažít Woodstock.

Hanebný pancharti (Inglourious Basterds, USA / Německo / Francie, 2009)

Židovské děvče Shosanna, které přežilo vyvraždění celé své rodiny nelítostným německým plukovníkem, uteče do Francie, kde získává novou identitu jako provozovatelka pařížského kina. Tady se objevuje také skupinka amerických židovských vojáků, zvaných Pancharti, kteří mají za úkol brutálně vraždit co nejvíce nacistů. Jedna taková událost jim umožní, aby splnili to, co je jejich misí. Jenže nepočítali ještě s něčím, že tu může být někdo, kdo má podobné záměry.

Žánr: Drama / Válečný

Režie: Quentin Tarantino
Scénář:
Quentin Tarantino

Kamera: Robert Richardson

Hrají: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Eli Roth, Michael Fassbender, Diane Kruger, Daniel Brühl, Til Schweiger, Gedeon Burkhard ad.

Délka filmu: 153 min.

Návrh (The Proposal, USA, 2009)

Navrch
Zdroj: falcon.cz

Když Margaret zjistí, že jí hrozí deportace do rodné Kanady, vymyslí si nouzový plán, jak zůstat a zároveň přelstít úřady. Nafinguje totiž zasnoubení se svým asistentem Andrewem, kterého celé roky v práci ponižovala. Andrew s jejím plánem souhlasí pouze pod několika podmínkami, mezi které patří i návštěva jeho rodiny na Aljašce, kde Margaret teprve spadne hřebínek.

Žánr: Komedie / Romantický

Režie: Anne Fletcher
Scénář:
Pete Chiarelli

Kamera: Oliver Stapleton

Hudba: Aaron Zigman

Hrají: Sandra Bullock, Ryan Reynolds, Mary Steenburgen, Craig T. Nelson, Denis O’Hare, Malin Akerman, Michael Nouri, Mini Anden, Betty White

Délka filmu: 107 min.

Hodinu nevíš… (Česká republika/Slovenská republika, 2009)

Hodinu nevis...
Zdroj: bioscop.cz

Příběh vznikl na motivy skutečných událostí, které se odehrávaly za zdmi nemocnice. Co se odehrávalo v mysli mladíka, který zabíjel injekční stříkačkou v dobré vůli, že ostatním pomáhá, se snaží odpovědět právě nový film režiséra Dana Svátka.

Žánr: Krimi / Drama

Režie: Dan Svátek
Scénář:
Dan Svátek, Miroslav Skačáni

Kamera: Jakub Šimůnek

Hudba: Varhan Orchestrovič Bauer

Hrají: Václav Jiráček, Ivan Franěk, Marián Geišberg, Zita Kabátová, Stanislav Zindulka, Jana Pehrová – Krausová, Zuzana Kronerová, Jaroslava Adamová ad.

Délka filmu: 94 min.

Zažít Woodstock (Taking Woodstock, USA, 2009)

Zdroj: csfd.cz
Zdroj: distributor filmu

Šedesátá léta se chýlí ke konci a ve vzduchu je cítit změna. I když to tak zatím v ospalém městečku Woodstock vůbec nevypadá, všechno začne tady. Elliot Tiber, jeho autoritářská matka a slabošský otec vedou polorozpadlý penzion, ve kterém se hosté objevují, jenom když opravdu nemají na výběr. Najednou se kolem začnou psát dějiny a největší nejenom hudební událost té doby přivádí do městečka Woodstock tisíce lidí.

Žánr: Komedie / Hudební / Drama

Režie: Ang Lee
Scénář:
James Schamus (podle knihy Elliota Tibera a Toma Monty)

Kamera: Eric Gautier

Hudba: Danny Elfman

Hrají: Demetri Martin, Kevin Chamberlin, Emile Hirsch, Liev Schreiber, Paul Dano, Jeffrey Dean Morgan, Eugene Levy, Katherine Waterston, Imelda Staunton

Délka filmu: 110 min.

Foto v perexu: bontonfilm.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Hanebný pancharti, Návrh, Hodinu nevíš…, Zažít Woodstock