Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Gulliverovy cesty, Nevinnost a Tři dny ke svobodě

Eliška Nová

Eliška Nová

20. 1. 2011

Předoscarová sezóna začala. Do kin se nyní řítí tři snímky. Na dvou z nich se podíleli lidé, kteří už si nějakou tu sošku domů odnesli. Jak pochodí se svými novými filmy, se teprve uvidí.

Gulliverovy cesty (USA, 2010)

Gulliverovy cesty. Zdroj: Bontonfilm

Jedná se skutečně o Swiftovy Gulliverovy cesty, nicméně v modernějším podání. Do kin přicházejí ve 3D a na vizuálních efektech pracovala také společnost WETA Digital, která je držitelkou Oscara za Avatara, Pána prstenů a King Konga. Lemuel Gulliver, který třídí poštu newyorských novin, sní o tom, že jednou bude autorem cestopisů. Jeho výprava začíná, když se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, aby mohl napsat o Bermudském trojúhelníku.

Žánr: Komedie/Dobrodružný

Režie: Rob Letterman

Scénář: Stillman, Nicholas Stoller

Hudba: Henry Jackman

Hrají: Jack Black, Emily Blunt, Jason Segel, Amanda Peet, Billy Connolly, Catherine Tate, Chris O’Dowd, James Corden, T.J. Miller

Délka filmu: 87 min

Nevinnost (Česko, 2011)

Nevinnost. Zdroj: Bontonfilm

Nerozlučná dvojice Hřebejk/Jarchovský přichází s novým snímkem Nevinnost. V roli lékaře, obviněného z pohlavního zneužívání, se na plátnech objeví Ondřej Vetchý. Po 25 letech se také vrací k hraní Luděk Munzar. Hlavním tématem filmu, který má podtitul Lásky se nikdy nezbavíš, je jak jinak než láska. Rodinná, manželská, utajovaná a vůbec všechny, na které si jen vzpomenete.

Žánr: Drama

Režie: Jan Hřebejk

Scénář: Petr Jarchovský

Hudba: Vladivojna La Chia

Hrají: Ondřej Vetchý, Zita Morávková, Aňa Geislerová, Hynek Čermák, Anna Linhartová, Alena Mihulová, Rebeka Lizlerová, Miroslav Hanuš, Luděk Munzar, Daniel Czeizel

Délka filmu: 98 min

Tři dny ke svobodě (USA, 2010)

Tři dny ke svobodě. Zdroj: Bioscop

V případě snímku Tři dny ke svobodě můžeme hovořit o oscarové posádce. V hlavní roli není nikdo jiný než Russell Crowe, oceněný za film Gladiátor. Režii má na svědomí scenárista Million Dollar Baby a režisér oceněného dramatu Crash Paul Haggis. A o co jde? John Brennan má všechno, co může chtít. Tedy do té doby, než jeho ženu zatknou pro vraždu. Po tom, co zmizí všechny šance, aby se dostala z vězení legálně pryč, se John rozhodne pro útěk. S tím mu nakonec pomáhá Liam Neeson.

Žánr: Krimi/Drama

Režie: Paul Haggis

Scénář: Paul Haggis, Fred Cavayé

Hudba: Danny Elfman

Hrají: Russell Crowe, Elizabeth Banks,  RZA, Brian Dennehy, Olivia Wilde, Jonathan Tucker, Liam Neeson

Délka filmu: 122 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Gulliverovy cesty, Nevinnost a Tři dny ke svobodě