Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Gran Torino, Odpor nebo Hotel pro psy

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

13. 4. 2009

Tento týden se můžeme těšit na bohatou nadílku filmů. Do kin přichází totiž šest snímků, z nichž jeden je absolventský film v produkci FAMU Malé lži. Naopak z jiného těsta je snímek S.S.D. – Spojení nenavázáno.

Clint Eastwood

Nezapomenutelná role Clinta Eastwooda v Gran Torinu, Zdroj: distributor filmu

Malé lži (Česká republika, 2009)

David touží obnovit svůj vztah se synem, a proto naplánuje výlet, na kterém by se mohli více sblížit. Jenže jeho plán dostane trhlinu ve chvíli, kdy se k nim nečekaně přidává jeho otec. Během společného výletu se však ukazuje, že se nelze vyhnout chybám, které se už jednou opakovaly.

Žánr: Drama
Režie: William Lee
Scénář: William Lee, Evžen Liška

Kamera: Gašper Šnuderl
Hudba: Jiří Hájek

Hrají: Matěj Dadák, Tereza Bebarová, Robert Jašków, Jaroslav Vlach, Petra Bartošová

Délka filmu: 53 min.

Báječný svět shopaholiků (Confessions of a Shopaholic, USA, 2009)

Rebecca patří mezi ty, kteří se rádi baví, a to především nakupováním. Proto je jejím snem stát se redaktorkou ve svém oblíbeném módním časopise. Avšak štěstí Rebecce nepřeje do chvíle, kdy ironií osudu získá místo fejetonistky ve finančnickém magazínu stejného vydavatelství. I když se jí její sny začínají postupně plnit, přesto se musí snažit, aby ji její minulost nepřipravila o budoucnost.

Žánr: Komedie / Romantický / Rodinný
Režie: P.J. Hogan
Scénář: Tracey Jackson , Tim Firth , Kayla Alpert
Kamera:
Jo Willems
Hudba:
James Newton Howard

Hrají: Isla Fisher, Hugh Dancy, Krysten Ritter, Joan Cusack, John Goodman, Kristin Scott Thomas, Leslie Bibb, Stephanie March, John Lithgow, Julie Hagerty, Nick Cornish ad.

Délka filmu: 104 min.

Hotel pro psy (Hotel for Dogs, USA, 2009)

Sourozenci Andi a Bruce se dostávají do pěstounské rodiny, která nesnáší zvířata. Proto se rozhodnou vytvořit ve zpustošeném bývalém hotelu domov pro všechny opuštěné psy z okolí.

Pomocnou ruku jim nabídnou i tři vrstevníci, které nadšení obou mladých hoteliérů zdravě nakazí. Jenže všechno nefunguje tak, jak si představovali. Největší problémy je čekají ve chvíli, kdy je jejich nelegální ubytovna odhalena městskými úředníky.

Žánr: Komedie / Rodinný

Režie: Thor Freudenthal
Scénář: Jeff Lowell, Robert Schooley
Kamera: Michael Grady

Hudba: John Debney
Hrají:
Lisa Kudrow, Emma Roberts, Don Cheadle, Kevin Dillon, Kyla Pratt, Troy Gentile, Yvette Nicole Brown, Robinne Lee, Ajay Naidu

Délka filmu: 100 min.

Gran Torino (Gran Torino, USA, 2008)

Neústupný válečný veterán Walt Kowalský stále méně rozumí současnému světu. Jeho sousedy jsou navíc imigranti, vůči kterým má předsudky a pohrdá jimi. Až do okamžiku, kdy se soused Thao pokusí ukrást jeho sporťák Gran Torino. Thaova rodina trvá na tom, aby si chlapec u Walta svůj nerozvážný čin odpracoval. Walt nakonec podlehne a vyzve mladíka, aby své aktivity nasměroval ve prospěch okolí. Díky tomu si začne Walt uvědomovat, že jeho předsudky nebyly tak zcela správné.

Žánr: Drama / Thriller / Krimi

Režie: Clint Eastwood
Scénář:
Dave Johannson
Kamera:
Tom Stern
Hudba:
Kyle Eastwood, Michael Stevens

Hrají: Clint Eastwood, Christopher Carley, Bee Vang, Ahney Her, Dreama Walker, Brian Howe, John Carroll Lynch, William Hill, Scott Eastwood, Cory Hardrict

Délka filmu: 116 min.

Odpor (Defiance, USA, 2008)

Bratři židovského vyznání, Tuvio, Zuse a Asael Bielski, byli známí jako rváči a rebelové s odporem k autoritám. Když v červnu 1941 nacisté obsadili jejich kraj, byli rychle označeni za vyvolávače nepokojů a sledováni příslušníky SS i místní policií. Aby zachránili holé životy, utekli do hlubokých a rozlehlých lesů, kde začali formovat partyzánskou skupinu. To co se zprvu zdálo jako boj o přežití, přerostlo v touhu po pomstě a záchraně co největšího počtu Židů.

Žánr: Válečný / Drama / Thriller
Režie:
Edward Zwick
Scénář:
Edward Zwick, Clayton Frohman, Clay Frohman
Kamera:
Eduardo Serra
Hudba:
James Newton Howard

Hrají: Daniel Craig, Liev Schreiber, Jamie Bell, Alexa Davalos, Allan Corduner, Tomas Arana, Mark Margolis, Jacek Koman, Mark Feuerstein, Mia Wasikowska ad.

Délka filmu: 137 min.

S.S.D. – Spojení nenavázáno (S.S.D., Rusko, 2008)

Do nové televizní show, jejíž podstatou je vydržet co nejdéle v zapadlém pionýrském táboře ze sovětské éry, je vybráno deset účastníků. Každý týden je vyloučen jeden hráč a ten, kdo zůstane poslední, se stává vítězem. Pravidla hry se však zničehonic mění, když se spojení s televizními štáby ztratí a jeden z účastníků show je brutálně zavražděn. Když ostatní najdou vzkaz s tajemným podpisem S.S.D., pochopí, že výhrou pro vítěze nebude milion rublů, ale jeho vlastní život.

Žánr: Horor / Thriller
Režie:
Vadim Shmelev
Scénář: Vadim Shmelev, Denis Karyshev
Kamera: Oleg Kirichenko
Hudba:
Dmitry Dan’kov, Ilya Lagutenko

Hrají: Anfisa Chekhova, Dmitri Kubasov, Yevgenia Khirivskaya, Artyom Mazunov ad.

Délka filmu: 110 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Gran Torino, Odpor nebo Hotel pro psy