×
TOPZINE.cz

Premiéry: G. I. Joe a Klíček

Bez-názvu2K natočení akčního filmu G. I. Joe (Global Integrated Joint Operating Entity), jehož některé scény se točily i v Praze, čerpali tvůrci námět ze známé americké hračky. Nový český film Klíček, zachycující temnou atmosféru komunistického vězení, dorazil konečně na plátna kin.

G. I. Joe (G.I. Joe: The Rise of Cobra, USA, 2009)

Parta G. I. Joe se skládá ze skupinky rovnoprávných specialistů s různými schopnostmi a vzájemnými vazbami, jejíchž hlavním úkolem je boj se zlem. V hledáčku jejích členů se aktuálně nachází zbrojařská firma Destro, která to nepokrytě hraje na více stran, a hlavně záhadná organizace zvaná Kobra, jejíž aktivity kormidlují svět směrem k čím dál většímu chaosu. Situace je o to vážnější, že členové Kobry nejsou o nic hůř vybaveni, než příslušníci G. I. Joe.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

Režie: Stephen Sommers
Scénář:
Stuart Beattie, David Elliot

Kamera: Mitchell Amundsen

Hudba: Alan Silvestri

Hrají: Sacha  Dennis Quaid, Channing Tatum, Marlon Wayans, Sienna Miller, Joseph Gordon – Levitt, Saïd Taghmaoui, Christopher Eccleston, Adewale Akinnuoye-Agbaje ad.

Délka filmu: 118 min.

Klíček (Česká republika, 2009)         

kliček
Zdroj: bontonfilm.cz

Jakub se svou přítelkyní vniknou do opuštěného komunistického vězení, kde hledají místo pro své milostné hrátky. Jenže jejich milostná noc se ráno promění v noční můru, neboť zjišťují, že se ocitli v časové smyčce a nachází se v roce 1953, brutální atmosféry komunistického žaláře. Poté následují strašlivé chvíle nesmyslného mučení a vyšetřování. Jakubovi se sice podaří z vězení uniknout, ale jeho dívka zůstává nadále uvězněna v minulosti.

Žánr: Thriller / Drama / Horor

Režie: Ján Novák
Scénář: Ján Novák, Šárka Horáková
Kamera:
Patrik Hoznauer

Hudba: Karel Mařík

Hrají: Jan Přeučil, Stanislav Zindulka, Eva Hrušková, Tomáš Šulaj, Petra Vlčková, Norbert Lichý, Josef Kubáník, René Pelán, Roman Svoboda ad.

Délka filmu: 70 min.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..