Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: G-FORCE, Lištičky, District 9

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

14. 9. 2009

G-FORCE3D dobrodružnou komedii G-Force lze společně s filmem District 9 a českými Lištičkami, které se letos objevily i na mezinárodním festivalu v Benátkách, navštívit v tuzemských kinosálech.

G-FORCE (G-Force, USA, 2009)

G-FORCE Zdroj: Falcon
G-FORCE Zdroj: Falcon

Příběh nás zasvětí do tajného vládního programu zaměřeného na výcvik zvířat pro armádní a špionážní účely. Hlavními hrdiny jsou morčata vybavená nejmodernější špionážní technikou, která zjistí, že osud světa leží v jejich packách. Týmu G-Force velí morče Darwin, který je rozhodnut za každou cenu uspět.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Komedie/ Rodinný / Fantasy

Režie: Hoyt Yeatman
Scénář:
Wibberleyovi

Kamera: Bojan Bazelli

Hudba: Trevor Rabin

Hrají: Nicolas Cage, Steve Buscemi, Penélope Cruz, Kelli Garner, Will Arnett, Tracy Morgan, Bill Nighy, Tyler Patrick Jones, Chris Ellis, Zach Galifianakis, Gabriel Casseus

Délka filmu: 88 min.

Lištičky (Česká republika / Slovenská republika / Irsko, 2009)

Zdroj: bontofilm.cz
Zdroj: bontofilm.cz

Alžběta, která pochází ze Slovenska, se vydává do Irska, kde se snaží si vybudovat nový domov. Jenže to pro ni není lehké už z toho důvodu, že za sebou nechala temnou minulost, se kterou není srovnaná a neustále ji pronásleduje. Především vztah s její sestrou, na kterou žárlí, jí brání se posunout dál.

Žánr: Drama

Režie: Mira Fornayová
Scénář:
Mira Fornay

Kamera: Tomáš Sysel

Hudba: Tadeáš Věrčák, Aaron Goldberg

Hrají: Jonathan Byrne, Réka Derzsiová, Rita Banci, Nicholas Pinnock, Aaron Monaghan, Jitka Josková, Christopher Simpson

Délka filmu: 100 min.

District 9 (District 9, USA / Nový Zéland, 2009) – recenzi čekejte ve čtvrtek 17.9.

Zdroj: palacepictures.net
Zdroj: palacepictures.net

Před více než dvaceti lety, kdy se mimozemšťané stávají uprchlíky z vlastní planety, dochází k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Zatímco se státy celého světa dohadují, co a jak dál, byli mimozemšťané ubytováni v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9. Dohled nad mimozemšťany byl svěřen soukromé organizaci MNU, která vidí příležitost k výdělku v jejich zbraních. Jenže k jejich aktivaci potřebují mimozemskou DNA. Jeden z agentů MNU se nakazí mimozemským virem, který začne měnit jeho DNA. Vyděšený muž, který se stává nejhledanějším člověkem planety, má jedinou možnost: ukrýt se v Okrsku 9.

Žánr: Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

Režie: : Neill Blomkamp
Scénář:
Neill Blomkamp , Terri Tatchell

Kamera: Trent Opaloch

Hudba: Clinton Shorter

Hrají: Sharlto Copley, Jason Cope, Nathalie Boltt, Sylvaine Strike, Elizabeth Mkandawie, John Summer, William Allen Young, Greg Melvill-Smith, Nick Blake, Jed Brophy

Délka filmu: 112 min.

Foto v perexu: falcon.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: G-FORCE, Lištičky, District 9