Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Fighter, Hezké vstávání, Lepší svět a Ostrov svaté Heleny

Eliška Nová

Eliška Nová

24. 2. 2011

!Nové filmy v kinech od 24. února!Tento týden nabídne čtyři filmové premiéry. Před nedělní oscarovou nocí budou diváci moci zhlédnout nominovaného Fightera, drama z boxerského prostředí. A ty zbylé tři? Americká komedie s Rachel McAdams, dánské drama a hudební snímek z Česka.

Fighter (USA, 2010)

Fighter. Zdroj: H.C.E.

Sedm nominací na Oscara včetně kategorie Nejlepší film. V hlavních rolích příběhu podle skutečné události se objeví Mark Wahlberg a Christian Bale. Snímek vypráví o cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. K dosažení titulu mu pomáhá jeho bratr Dicky. Ten vyměnil boxerskou kariéru za drogy a dráhu kriminálníka.

Žánr: Drama/Sportovní/Životopisný

Režie: David O. Russell

Scénář: Scott Silver, Paul Tamasy, Paul Attanasio, Lewis Colick

Hudba: Michael Brook

Hrají: Mark Wahlberg, Christian Bale, Amy Adams, Melissa Leo, Jack McGee, Americo Presciutti, Jeffrey Corazzini, Dan Marshall

Délka filmu: 115 min

Hezké vstávání (USA, 2010)

Hezké vstávání. Zdroj: Bontonfilm

Za fimem Hezké vstávání stojí režisér Notting Hillu Roger Michell a scenáristka snímku Ďábel nosí Pradu Aline Brosh McKenna. Becky v podání Rachel McAdams je jak jinak než mladá, krásná a ambiciózní. A právě získala vysněnou práci – televizní produkční. Jejím úkolem je zachránit ranní televizní show Rozbřesk. A tak se rozhodne do moderátorské dvojice dosadit legendárního Mikea Pomeroye. Jenže ten jí pěkně znepříjemňuje práci i život.

Žánr: Komedie

Režie: Roger Michell

Scénář: Aline Brosh McKenna

Hudba: David Arnold

Hrají: Rachel McAdams, Harrison Ford, Diane Keaton, Patrick Wilson

Délka filmu: 107 min

 

Lepší svět (Dánsko/Švédsko, 2010)

Lepší svět. Zdroj: Artcam

Režisérka Susanne Bier už má na kontě jednu nominaci na Oscara za snímek Po svatbě. Se svým novým počinem Lepší svět teď získala Zlatý glóbus za nejlepší zahraniční film. Příběh vypráví o dvou rodinách, které spojí přátelství dvou dospívajících synů. Elias je šikanován ve škole, Christian se rozhodl ho bránit. Otec jednoho je doktorem v Africe a právě prožívá manželskou krizi, druhý se přistěhoval se svým otcem po smrti matky.

Žánr: Drama

Režie: Susanne Bier

Scénář: Susanne Bier, Anders Thomas Jensen

Hudba: Johan Söderqvist

Hrají: Mikael Persbrandt, Trine Dyrholm, Ulrich Thomsen, Markus Rygaard, William Jøhnk Juel

Délka filmu: 113 min

Ostrov svaté Heleny (Česko, 2011)

Ostrov svaté Heleny. Zdroj: Palace Pictures

František, jenž se kdysi živil jako hudebník na zaoceánských lodích, se rozhodne jet hledat svou dceru do vesnice Svatá Helena v rumunském Banátu. František, který se odcizil své rodině, se postupem času smiřuje s myšlenkou, že zůstane sám. Ve filmu zazní původní i převzaté písně v podání Ladi Kerndla, Pavla Bobka a Kateřiny García.

Žánr: Hudební

Režie: Vlastimil Šimůnek

Scénář: Vlastimil Šimůnek, Andrea Bílková

Hudba: Luboš Malina

Hrají: Laďa Kerndl, Pavel Bobek, Bolek Polívka, Zuzana Slavíková, Tatiana Vilhelmová

Délka filmu: 83 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Fighter, Hezké vstávání, Lepší svět a Ostrov svaté Heleny