Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Dobré srdce a Děcka jsou v pohodě

Eliška Nová

Eliška Nová

7. 1. 2011

Na začátku roku putují do kin dvě nové premiéry. A obě vypadají slibně. Tou první je snímek Dobré srdce v koprodukci Islandu, Dánska a Francie z prostředí newyorského baru. Druhou je americký snímek Děcka jsou v pohodě o dvou lesbických matkách, jejich dětech a hledání biologického otce.

Dobré srdce (Island/Dánsko/Francie, 2009)

Dobré srdce. Zdroj: CinemArt

Lucas a Jacques se seznámí v nemocnici. Lucas po pokusu o sebevraždu, Jacques po infarktu. Lucas je snílek. A má dobré srdce. Jacques ne. Jenže potřebuje svého následovníka do newyorského baru. Lucas se učí rychle, jenže jednoho dne přijde do baru opilá letuška, která se bojí létání a Lucas se jí ujme. Podle Jacquese ale není pro ženy v baru místo.

Žánr: Drama

Režie: Dagur Kári

Scénář: Dagur Kári

Hudba: Slowblow

Hrají: Brian Cox, Paul Dano, Isild le Besco, Nicolas Bro

Délka filmu: 95 min

Děcka jsou v pohodě (USA, 2010)

Děcka jsou v pohodě. Zdroj: Aerofilms

O Děckách v pohodě se píše jako o senzaci festivalu Sundance. Není divu, odevšad je na ně slyšet jen samou chválu a dokonce jsou považovány za žhavého kandidáta na Oscara. Film má přinejmenším skvělou hereckou základnu – v hlavních rolích Julianne Moore a Anette Bening. Příběh začíná tehdy, kdy se dvě dospívající děti dvou lesbických matek rozhodnou, že najdou svého biologického otce.

Žánr: Komedie

Režie: Lisa Cholodenko

Scénář: Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg

Hrají: Julianne Moore, Annette Bening, Mia Wasikowska, Mark Ruffalo

Délka filmu: 106 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Dobré srdce a Děcka jsou v pohodě