Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů, Vánoční příběh, Život je boj

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

29. 6. 2009

Dominantní dinosauři znepříjemní život hrdinům už ve třetím pokračování úspěšného snímku Doba ledová. Vánoční svátky se stanou příčinou odhalovaní starých křivd ve filmu Vánoční příběh, a že je život skutečným bojem a to doslovným, je možné spatřit v americkém filmu Život je boj.

 

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (Ice Age: Dawn of the Dinosaurs, USA, 2009)

Další pokračování příběhu o třech kamarádech mamuta Mannyho, lenochoda Sida a šavlozubého tygra Diega se tentokrát odehrává v podzemní jeskyni, do které se hrdinové propadnou. V jeskyni se však kromě druhohorního klimatu uchovává i jiné nemilé překvapení. Nebude chybět ani věčný smolař, prehistorický krysoveverčák Scrat, kterého čeká osudové milostné setkání.

Žánr: Animovaný / Akční / Komedie / Romantický

Režie: Carlos Saldanha, Mike Thurmeier
Scénář:
Jeff Siergey
Hudba:
John Powell

Hrají: John Leguizamo, Queen Latifah, Ray Romano, Chris Wedge, Denis Leary, Joey King, Simon Pegg, Seann William Scott, Josh Peck

Délka filmu: 96 min.

 

 

Vánoční příběh (Un conte de Noël, Francie, 2008)

Do severofrancouzského Roubaix přijíždějí k rodičům na návštěvu jejich již dospělé děti, aby zde s nimi společně oslavily vánoční svátky. Pod vlivem matčiny nemoci, spojené s hledáním vhodného dárce kostní dřeně, ožívají vzájemné ambivalence, rodinná tajemství i tragédie.

Žánr: Komedie / Drama
Režie: Arnaud Desplechin
Scénář: Arnaud Desplechin
Kamera:
Grégoire Hetzel

Hudba: Eric Gautier

Hrají: Catherine Deneuve, Jean – Paul Roussillon, Anne Consigny, Mathieu Amalric, Melvil Poupaud, Hippolyte Girardot, Emmanuelle Devos, Chiara Mastroianni ad.

Délka filmu: 150 min.

 

 

 

Život je boj (Fighting, USA, 2009) (recenzi filmu si můžete přečíst u nás kliknutím na tento text)

Shawn MacArthur se po pouliční rvačce náhodou zaplete do světa nelegálních pouličních zápasů ve volném stylu. Po prvních zápasech se jeví jako velký talent, který má šanci to dotáhnout až do nejvyšších pater manhattanských mrakodrapů, kde se lze před newyorskou smetánkou porvat za obrovské peníze. Jenže všechno není tak dokonalé, jak by se mohlo zdát, a odejít z klubu elitních rváčů bude stát Shawna hodně úsilí.

Žánr: Akční / Drama

Režie: Dito Montiel
Scénář:
Dito Montiel, Robert Munic

Kamera: Stefan Czapsky
Hudba:
Jonathan Elias, David Wittman

Hrají: Channing Tatum, Terrence Howard, Luis Guzmán, Brian J. White, Cung Le, Zulay Henao, Roger Guenveur Smith, Anthony DeSando

Délka filmu: 105 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů, Vánoční příběh, Život je boj