Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Cinematerapie a Koncert

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

6. 4. 2010

Cinematerapie Dokumentární snímek Cinematerapie, který se natočil pod taktovkou režiséra Ivana Vojnara, slibuje zajímavou sondu do lidského nitra a jeho očištění od negativních vlivů prostřednictvím kamery. Nebude chybět ani komedie, tentokrát z francouzské dílny, která představí specifickou atmosféru vážného uměleckého koncertu.

Cinematerapie (Česko, 2010)

Zdroj: artcam.cz

Cinematerapie Zdroj: artcam.cz

Skrz nejrůznější reality show člověk snadno vstupuje do soukromých životů jiných lidí. Na základě tohoto faktu se nechal režisér inspirovat a nechal na televizních obrazovkách  vysílat inzerát, který vybízel diváky k se zúčastnění castingu, kde mohou říct svůj příběh. Jedenáct z nich pak podstoupilo cinematerapii, kterou jim kamera, jako prostředník mezi nimi a vnějším světem, nabídla. Jedenácti protagonistům tak nabízí ohlédnutí za svými často bizarními životy a možnost se posunout v životě dál.

Žánr: Dokumentární

Režie: Ivan Vojnár

Scénář: Ivan Vojnár , Tomáš Bojar

Kamera: Michal Černý

Hudba: Šárka Němcová

Hrají: Anna Ambrožová, Pavel Chrudimský, Ingrid Gallasová, Olivie Žižková

Délka filmu: 108 min.

Koncert (Le Concert, Francie, 2009)

Zdroj: hce.cz

Koncert Zdroj: hce.cz

Andrej Simoniovich Filipov býval před třiceti lety známým sovětským dirigentem orchestru Bolšoje. Dnes sice také pracuje pro orchestr, ale jako pouhý řadový uklizeč, který může jen na tehdejší slávu vzpomínat. To se však všechno změní v okamžiku, kdy nalezne při vytírání ředitelovy kanceláře pozvánku, která zve orchestr Bolšoj do Paříže, kde má koncertovat. To mu vnukne šílenou myšlenku, kterou začne ihned uskutečňovat. Do Paříže pojede on a jeho orchestr.

Žánr: Komedie

Režie: Radu Mihaileanu

Scénář: Radu Mihaileanu, Matthew Robbins

Kamera: Laurent Dailland

Hudba: Armand Amar

Hrají: Mélanie Laurent, François Berléand,  Miou – Miou, Lionel Abelanski, Laurent Bateau

Délka filmu: 119 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Cinematerapie a Koncert