Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Čarodějův učeň, The Doors – When You’re Strange, Expendables: Postradatelní a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

16. 8. 2010

Fanoušci skupiny The Doors se mohou těšit na první celovečerní dokumentární film o této hudební legendě, k němuž komentář namluvil herec Johnny Depp. Nicolas Cage se představí jako mistr ve světě magie a kouzel ve filmu Čarodějův učeň a zhlédnout drsného Sylvestera Stallona lze ve snímku Expendables: Postradatelní.

Čarodějův učeň (The Sorcerer’s Apprentice, USA, 2010)

Čarodějův učeň Zdroj: Falcon

Balthazar Blake, který je čarodějným mistrem v současném Manhattanu, je nucen postavit se svému největšímu nepříteli Maximu Horvathovi. Aby mu však mohl úspěšně čelit, potřebuje pomoc Davea, na první pohled obyčejného člověka, který ovšem v sobě ukrývá netušené možnosti. Dave se stává Blakovým učněm a postupně tak získává znalosti základů tajného umění magie a kouzel, aby se tak mohl postavit jednomu z nejzákeřnějších čarodějů všech dob.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Režie: Jon Turteltaub

Scénář: Doug Miro, Carlo Bernard, Matt Lopez

Kamera: Bojan Bazelli

Hudba: Trevor Rabin

Hrají: Nicolas Cage, Jay Baruchel, Monica Bellucci, Alfred Molina, Toby Kebbell, Ethan Peck, Teresa Palmer, Peyton List, Omar Benson Miller, Jake Cherry

Délka filmu: 110 min.

The Doors – When You’re Strange (When You’re Strange, USA, 2009)

The Doors: when you´re strange Zdroj: Bioscop

Dokumentární film mapující osudy jedné z nejslavnějších hudebních skupin od jejího vzniku až do smrti Jima Morrisona. Snímek zároveň poodhaluje kým skutečně skupina The Doors byla a čím se stala.

Žánr: Dokumentární / Hudební

Režie: Tom DiCillo

Scénář: Tom DiCillo

Kamera: Paul Ferrara

Hudba: James Newton Howard

Hrají: Jim Morrison, Johnny Depp, John Densmore, Robby Krieger, Ray Manzarek, Jim Ladd ad.

Délka filmu: 86 min.

Expendables: Postradatelní (The Expendables, USA, 2010) – recenze

Expendables: Postradatelní Zdroj: HCE

Říkají si Expendables a jsou to vysoce kvalifikovaní a nebezpeční žoldáci, kteří mají za úkol svrhnout nelítostného diktátora Garzu. Jenže jejich mise bude  riskantnější a nebezpečnější ve chvíli, kdy si začnou uvědomovat, že v cestě jim stojí víc překážek než původně plánovali, neboť se sami ocitli v pasti, ze které nemusí být úniku.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Thriller

Režie: Sylvester Stallone

Délka filmu: 99 min.

Scénář: Dave Callaham, Sylvester Stallone

Kamera: Jeffrey L. Kimball

Hudba: Brian Tyler

Hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Randy Couture, Terry Crews, Mickey Rourke, David Zayas, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis ad.

Seriózní muž (A Serious Man, USA / Francie / Velká Británie, 2009)

Seriózní muž Zdroj: Palace pictures

Larry Gopnik je profesorem fyziky na univerzitě, kterému se otřásá jeho život v základech. Nejenže ho opustí žena kvůli jeho nesmělosti, ale navíc má problémy se svými dětmi a se svým věčně nezaměstnaným bratrem. Navíc mu hrozí vyhazov z práce a jeden ze studentů ho uplácí a současně vydírá. Larry je ze své životní situace tak zoufalý, že se rozhodne vyhledat pomoc prostřednictvím třech různých rabínů, aby mu pomohli vypořádat se s jeho problémy a stát se lepším člověkem. Seriózním mužem.

Žánr: Komedie / Drama

Režie: Ethan Coen, Joel Coen

Scénář: Ethan Coen , Joel Coen

Kamera: Roger Deakins

Hudba: Carter Burwell

Hrají: Michael Stuhlbarg, Richard Kind, Fred Melamed, Sari Lennick, Amy Landecker, George Wyner, Katherine Borowitz, Fyvush Finkel, Simon Helberg

Délka filmu: 105 min.

Poslední vládce větru (The Last Airbender, USA, 2010)

Poslední vládce větru Zdroj: Bontonfilm

Vzduch, Voda, Země, Oheň. Čtyři národy, které jsou zmítány krutou válkou, aniž by existovala nějaká naděje na její ukončení. Jedinou možností, jak nastolit mír je statečný bojovník Aang, poslední Avatar, který je schopný ovládat všechny čtyři elementy. Spojí se s Katarou, která ovládá vodní živel a jejím bratrem Sokkou, aby konečně válce učinili přítrž a obnovili mír.

Žánr: Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Válečný

Režie: M. Night Shyamalan

Scénář: M. Night Shyamalan

Kamera: Andrew Lesnie

Hudba: James Newton Howard

Hrají: Jackson Rathbone, Dev Patel, Cliff Curtis, Nicola Peltz, Seychelle Gabriel, Noah Ringer, Shaun Toub, Randall Duk Kim, LA’Tino

Délka filmu: 103 min.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Čarodějův učeň, The Doors – When You’re Strange, Expendables: Postradatelní a další