Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry Captain America: První Avenger a Šéfové na zabití

Eliška Nová

Eliška Nová

4. 8. 2011

Po minulém týdnu, kdy kina zasáhla premiérová smršť, si tento týden můžeme dát zase na chvíli voraz. Tento čtvrtek nabízí dvě novinky.

Captain America: První Avenger (USA, 2011)

Captain America: První Avenger. Zdroj: Bontonfilm

Druhá světová válka je na spadnutí a Steve Rogers (Chris Evans) nechce nic jiného než pomoci své zemi k vítězství ve válce. Ke vstupu do armády mu sice nechybí to správné odhodlání, jenže to, co je důležité, totiž fyzická stránka, nějak pokulhává. Ta ale není nutná pro jiný nábor. Steva vyberou jako kandidáta k novému vědeckému pokusu, produkci supervojáků. Experiment se nakonec podaří, jenže vedle nacistů se najednou objeví nová hrozba, v podobě organizace HYDRA, která chce při ovládnutí světa využít právě onen vědecký experiment. Kapitána Ameriku poznal svět v roce 1941 jako komiks. Od té doby se s ním prodalo 210 miliónů kusů.

Žánr: Akční/Sci-fi
Režie: Joe Johnson
Scénář: Christopher Markus, Stephen McFeely
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Chris Evans, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving, Hayley Atwell, Stanley Tucci
Délka filmu: 125 min

Šéfové na zabití (USA, 2011)

Šéfové na zabití. Zdroj: Warner

Všichni tři hrdinové nové americké komedie mají společný problém, který bude něco říkat asi každému. Neuvěřitelně je štvou jejich šéfové. Proč? Tak třeba Nick pracoval, až se mu z hlavy kouřilo, honil se za příslibem lepší pracovní pozice, a teď se dozvěděl, že ho nikdy nepovýší. Zubní asistent Dale má zase problém s doktorkou Julií, která není nic jiného než kariéristka a Kurt se dozvěděl, že jeho šéf se dokonce snaží zničit úplně celou jeho kariéru. Všichni tři pánové vymyslí plán, jak se svých šéfů zbavit. Komu zápletka nestačí, mohu pánům nabídnout Jennifer Aniston, dámám pak Colina Farrella.

Žánr: Komedie
Režie: Seth Gordon
Scénář: Michael Markowitz
Hudba: Christopher Lennertz
Hrají: Jason Bateman, Jason Sudeikis, Charlie Day, Kevin Spacey, Colin Farrell, Jenifer Aniston, Jamie Foxx, Julie Bowen, Donald Sutherland
Délka filmu: 98 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry Captain America: První Avenger a Šéfové na zabití