×
TOPZINE.cz

Premiéry: Brüno, Veni, vidi, vici, Ricky

bruno-bontNový film Sacha Cohena má být skandální a na našich rakouských sousedech nemá nechat nit suchou. Zda je tomu tak opravdu, můžete posoudit sami, neboť do českých kin konečně vstupuje film Brüno. Filmovou nabídku doplní italsko-francouzský snímek Ricky a česká komedie odehrávající se na golfovém hřišti Veni, vidi, vici.

Brüno (Brüno, USA, 2009) (recenzi na Topzine očekávejte ve čtvrtek)

Sacha Baron Cohen se opět vrací na filmová plátna, tentokrát jako Brüno, rakouský homosexuál se zálibou ve velice výstředních oblecích a jehož cílovou metou je být alespoň stejně známý jako Adolf Hitler. Jenže háček je v tom, že se mu v jeho osobním životě moc nedaří, a proto se vydává do Ameriky, kde chce dobýt svět. Ale ani tam na něho nečekají s otevřenou náručí.

Žánr: Komedie

Režie: Larry Charles
Scénář:
Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan

Kamera: Anthony Harwick, Wolfgang Held

Hudba: Erran Baron Cohen

Hrají: Sacha Baron Cohen, Gustaf Hammarsten, Clifford Bañagale, Chibundu Orukwowu, Josh Mezera, Bono, Elton John, Snop Dogg, Sting, Paula Abdul, Harrison Ford ad.

Délka filmu: 81 min.

Veni, vidi, vici (Česká republika, 2009)        

Zdroj: vvvfilm.com
Zdroj: vvvfilm.com

Honza, jehož rodina se po smrti otce dostala do existenční problémů, se rozhodne nastoupit  na brigádu do golfového klubu, kde se seznámí s krásnou PR manažerkou Alicí. V Honzovi navíc tkví golfový talent, díky němuž se dostává do světa malého českého šoubyznysu. Ale nic netrvá věčně a Honzovi se začne život měnit v noční můru.

Žánr: Komedie / Romantický

Režie: Pavel Göbl
Scénář: Radan Dolejš, Jan Rokůsek (podle námětu Marka Šmída)
Kamera:
Tomáš Juríček

Hudba: Karel Mařík

Hrají: Filip Tomsa, Sandra Nováková, Jitka Kocurová, Václav Postránecký, Bohumil Klepl, Anna Šišková, Eva Ujfaluši, Jana Doleželová, Iveta Dušková, Jaromír Nose ad.

Délka filmu: 95 min.

Ricky (Ricky, Francie / Itálie, 2009)

Zdroj: hce.cz
Zdroj: hce.cz

Katii a Pacovi se narodí syn Ricky, který však není jen tak ledajakým obyčejným dítětem, neboť na zádech mu začnou růst dvě křídla. Zpočátku jsou oba touto skutečností vyděšeni, přesto se snaží svého syna uchránit před zájmem médií a lékařů.

Žánr: Komedie / Drama / Fantasy

Režie: François Ozon
Scénář:
François Ozon ( vychází z povídky Moth od Rose Tremainové)

Kamera: Jeanne Lapoirie
Hudba:
Philippe Rombi

Hrají: Sergi López, Alexandra Lamy, Chris Bolzli

Délka filmu: 90 min.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..